Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Swingi

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Mam pytanie do graczy, którzy grają stoliki cashowe i cieszą się winratem na poziomie od około 2BB/100h na swoich limitach (czyli przynajmniej niskim), a szczególnie do tych którzy grają multitabling od 6 stołów wzwyż. Jak czesto zdarzają się Wam sesje (1h-2h) w których przegrywacie więcej niż 4-5 BI? Bo gram niby dochodowo, ale wydaje mi się coś jest nie tak jak należy skoro co kilka dni odnotowuje takie sesje (czasem nawet codziennie, gram średnio jedną sesję 1h-2h dziennie). Co prawda później je odrabiam ale chyba nie o to chodzi, żeby odrabiać tylko żeby wygrywać.

    P.S. Gram 6-8 krótkich stołów.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez El_Bandito ; 22-02-2009 o 12:15 Powód: P.S.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Standard na sh, dzisiaj zacząłem sesję od 10 bad beatów, po chwili byłem na 0, potem chwila przerwy na tv i na plusie skończyłem...

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Co prawda gram sng ale im nizszy winrate/ROI tym wieksze swingi...
    Ilosc stolow zazwyczaj jest odwrotnie proporcjonalna do winrate/ROI...
    Grunt to znalezc zloty srodek
    Jak niski winrate/ROI (duze swingi) komus nie odpowiada to gra mniej stolow itp. itd.
    Ostatnio edytowane przez demigod01 ; 22-02-2009 o 14:24

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    niski winrate nie oznacza wcale swingów... to nie ma nic ze sobą wspólnego.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Oczywiście że ma. Wystarczy pobawić się załączonym demem w Excelu. Wygeneruj sobie np. po 10 wykresów dla różnej wartości winrate przy stałym odchyleniu standardowym. Im wartość bezwzględna winrate'u jest bliższa 0, tym bardziej (i cześciej!) wykres zysków będzie przypominał rollercoster, natomiast im bardziej wartość bezwzględna winrate'u oddala się od 0, to wykres dochodów staje się bardziej stabilny, co oznacza, że systematycznie wygrywasz bądź przegrywasz.

    jdx
    Załączone pliki Załączone pliki

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Stanko i Ty chcesz jakies poradniki pisac?? no comment...

    jdx do czego w tym formularzu odnosi sie odchylenie standardowe?? Jak to sie interpretuje??
    Ostatnio edytowane przez demigod01 ; 22-02-2009 o 16:19

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Odchylenie standardowe to, można by rzec, średnie odchylenie od wartości średniej. Jest to pewna miara "rozrzutu" wartości jakiejś wielkości (np. rzeczywistego dochodu z pokera po 100-rozdaniowej sesji ) wokół wartości średniej. Im mniejsze SD, tym wartości są bardziej skupione wokół wartości średniej, im większe, tym te wartości są bardziej porozrzucane wokół wartości średniej. Oczywiście w przypadku pokera im mniejsza SD tym lepiej, aczkolwiek wynika ona ze stylu gry i tak LAG/TAG będzie miał ją większą niż nit.

    Po dalsze informacje na temat interpretacji odsyłam tutaj: Odchylenie standardowe - Wikipedia, wolna encyklopedia. Te rysuneczki z prawej strony powinny być pomocne.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Nie chodzi mi o teoretyczne rozważania, bo tak się składa że studiuje matematykę i pracę piszę właśnie dokładnie z takich rzeczy (bładzenia losowego) i zastosowania tego w pokerze. Jak rozumiem jdx ten arkuszw excelu przybliża rozkład gry rozkładem normalnym ze średnia równa winratowi i odchyleniem standardowym próbki. To przybliżenie według mnie oddaje tylko ogólny sens. Dwie próbki gier o podobnym winracie i odchyleniu standardowym są nieodróżnialne w tym modelu a w praktyce wykres (styl gry) z PT dwóch graczy o takim samym winracie i std.dev może byc zupełnie inny.

    Ale jako, że szanuje Twoje posty jdx i co za tym idzie ogólnie Twoją osobę (bo tylko na postach mozna oprzeć swoj szacunek do osób na forum) to interesuje mnie jak to jest np w Twoim przypadku w praktyce. Jaki masz winrate (w probce ponad 100k) i jakie najgorsze sesje Ci sie zdarzaja i jak czesto (takie jedno - dwu godzinne sesje).

    Stanko, serio uważasz że to normalne? Ja jestem nieco zaniepokojony. Myślę, że to głównie wina tego, że zbyt często pushuje do konca TPTK. Takie układy jak są pobite to przeważnie mają bardzo mało autów. Może to być tym spowodowane, czy faktycznie wszystko jest w najlepszym porządku?

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313
    czyli na chłopski rozum mnie stolikow mniej zlamanych AA mniej swingów..... jezeli dobrze rozumuje

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Do sredniego winrate zalicza sie rowniez samopoczucie danego dnia itp, dlatego szukanie leakow w swojej grze gdy cos nie idzie jest jak najbardziej na miejscu

    jdx chodzilo mi bardziej o to jakie sa typowe wartosci w tym formularzu (na jakiej zasadzie wpisuje sie ta wartosc - na przykladzie )
    Ostatnio edytowane przez demigod01 ; 22-02-2009 o 17:00