Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Swingi

  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez El_Bandito Zobacz posta
    Jak rozumiem jdx ten arkuszw excelu przybliża rozkład gry rozkładem normalnym ze średnia równa winratowi i odchyleniem standardowym próbki.
    Tak, aczkolwiek nie ja jestem autorem tego arkusza.

    Cytat Zamieszczone przez El_Bandito Zobacz posta
    Jaki masz winrate (w probce ponad 100k) i jakie najgorsze sesje Ci sie zdarzaja i jak czesto (takie jedno - dwu godzinne sesje).
    Praktycznie nie gram już Holdema od prawie 2 lat. Mogę tylko powiedziec jak to wygląda w przypadku Omahy. Dla Hi mam WR=7.8ptBB/100, SD=66ptBB/100 a dla Hi/Lo mam WR=5.4ptBB/100 , SD=52ptBB/100. I jestem zadowolony. Generalnie mam małą ilość sesji z ujemnym wynikiem, gdzieś tak z 1 na 10-15 (w zależności od miesiąca; normalnie w miesiącu rozgrywam 30-45 sesji) i po prostu zbytnio nimi się nie przejmuję. W ubiegłym roku miałem tylko (lub aż ) trzy długie sobotnie sesje gdzie przegrałem pomiędzy 10 a 15 BI w ciągu sesji.

    Oczywiście sesja to dla mnie suma wyników ze wszystkich stolików na których grałem w pewnym przedziale czasu, natomiast jeśli traktować sesję jako jeden stolik (tak jak to robi PT) to mam "tylko" 60% wygranych (zarówno w Hi jak i w Hi/Lo).

    Cytat Zamieszczone przez demigod01 Zobacz posta
    jdx chodzilo mi bardziej o to jakie sa typowe wartosci w tym formularzu (na jakiej zasadzie wpisuje sie ta wartosc - na przykladzie )
    Dla TAG holdemowca na FR SD=50ptBB/100 powinno być typowe. W PT możesz zobaczyć swoją SD w zakładce "Session Notes" pod przyciskiem "More Details".

    jdx

    PS. Gram 4 stoliki FR, a ostatnio 4 SH.
    PS2. Natomiast w trakcie sesji to bywa różnie. Nie jest tak trudno w PLO/PLO8 przegrać w ekspresowym tempie 3-4BI i za chwilę je odegrać.

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Nadal się nie zgadzam, masz wysoki winrate i małe swingi bo grasz dobrze. Niski winrate jest raczej efektem kiepskiej gry, a jak się gra kiepsko można trafić na stoliki gdzie siedzą dobrzy gracze i zaliczać zjazdy w dół.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Ale swingi tez zaleza chyba od stylu grania.
    Grajac tight bedziemy mieli chyba mniejsze swingi niz grajac lagiem a winrate dla laga bedzie wieksze niz dla taga.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    jdx, czyli jak mam w holdema SD 90 ptBB/100, czyli półtora raza więcej niż Ty w Omahe to raczej chyba coś jest nie tak, bo z tego co się orientuje Omaha charakteryzuje się większą wariancją. Dobrze myśle? Moja średnia sesja trwa 1,2 h i tak faktycznie jest gram tak 1h-2h srednio. Jak to jest u Ciebie?

    P.S. Dzięki za konstruktywna, merytoryczna rozmowe, co ostatnio jest rzadkoscia na tym forum

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    gdzie jest SD w PT3 ?

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Tak, Omaha charakteryzuje się większa wariancją. Jeśli chodzi o średnia długość sesji to u mnie wychodzi teraz 3.5 godziny ponieważ w ubiegłym roku, szczególnie w wakacje, mocniej wziąłem się za grę. Wygląda to tak, że w tygodniu gram właśnie 1-2h dziennie, czasami wcale, ale jak przyjdzie weekend, to często młócę 10-12h robiąc sobie tylko krótkie sitouty na kawę i kibelek.

    Natomiast 90ptBB/100 to rzeczywiście jakoś dużo. Albo ultra LAG-ujesz albo rzeczywiście coś jest nie tak z Twoją grą. O ile pamiętam, to na NLH SH miałem SD poniżej 60. Z tym że tak jak pisałem wcześniej, praktycznie nigdy nie grałem i nie gram na więcej niż 4 stołach.

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    swingi po prostu czasami sie zdarzaja...
    Mnie w przekonaniu ze mam swing utwierdza to, ze w ciagu ostatnich 20min mialem chyba z 10 razy AA i wiekszosc przegralem...a w ciagu ostatnich 2 tyg 2 razy przegralem allin pre flop 66 vs 66...takie anomalie sie zdarzaja i nie mamy na nie wplywu (no chyba ze zmienimy pokerroom ktory oczywiscie jest rigged ;d )

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez ostrybyk Zobacz posta
    czyli na chłopski rozum mnie stolikow mniej zlamanych AA mniej swingów..... jezeli dobrze rozumuje
    Błędny tok rozumowania.

  9. #19
    Dołączył
    Nov 2007
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    102

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Nie, raczej semi-loose 23/18 i 2 AF. Tu pewnie za nisko. Myślę (mam takie wrażenie), że zdecydowanie nie doceniam w praktyce przyciska fold, mimo iż doskonale teoretycznie rozumiem jego potęgę. Soprano pochwalisz się jak to jest u Ciebie?