Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    PokerStars Game #25135098362: Hold'em No Limit ($1/$2) - 2009/02/20 2:19:46 CET [2009/02/19 20:19:46 ET]
    Table 'Bok V' 9-max Seat #7 is the button

    Seat 1: INTELOWIEC ($253.40 in chips)
    Seat 3: pcboi ($203 in chips)
    Seat 4: LAWLSHOVE ($202.40 in chips)
    Seat 5: TJ22FTLR ($510.65 in chips)
    Seat 6: EMPshockwave ($207 in chips)
    Seat 7: tiger1963 ($222 in chips)
    Seat 8: Max T Brown ($220.65 in chips)
    Seat 9: TheLife ($200 in chips)
    Max T Brown: posts small blind $1
    TheLife: posts big blind $2
    ChipRick: sits out

    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to INTELOWIEC [ ]
    INTELOWIEC: raises $6 to $8
    pcboi: folds
    LAWLSHOVE: folds
    TJ22FTLR: folds
    EMPshockwave: folds
    tiger1963: folds
    Max T Brown: folds
    TheLife: calls $6

    *** FLOP *** [ ]
    TheLife: checks
    INTELOWIEC: bets $16
    TheLife: raises $34 to $50
    INTELOWIEC:???

    Przeciwnik o statach 20/16/2 po 1,5k rak.
    Watek zalozylem, bo to dosc czesta sytuacja. Jak z reguly gracie w zaleznosci od villaina i boardu?

    Pytanie dodatkowe: czy allinujecie sie w ogole z AK preflop w walce kradziez blindow/blindy, SB/BB, z gosciem, co ma attempt to steal powyzej 30%?

    Na cash games uwazam sie za slabego gracza i wciaz sie ucze, stad troche trywialne pytania.

    DZIEKI ZA PODPOWIEDZI!

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Po statach villain nie wydaje sie byc donkiem i prawdopodobnie jest swiadom, ze nie otwierales z utg z paczka husteczek. Jezeli nie mam notki, ze stealuje tak gowniane flopy, to raczej zrzucam. Gdybym byl na poznej pozycji lub blindzie to pewnie bym sie stackowal.
    Ostatnio czesciej w takich sytuacjach gram check flop i na blankowym turnie bet/raise.
    Co do pytania dodatkowego to zalezy chociaz z gosciem z att to steal powyzej 30% czesciej jestem sklonny sie stackowac. Chociaz to wszystko zalezy od kilku innych czynnikow.
    Ostatnio edytowane przez Gratek ; 20-02-2009 o 21:07

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Ostatnio czesciej w takich sytuacjach gram check flop i na blankowym turnie bet/raise.
    check tutaj byłby tragedią, policz sobie ile kart nie chcesz zobaczyć na turnie...

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    ciezka sytuacja, otwierales z utg wiec spodziewa sie ze masz jakas wysoka PP lub AK, na ogol taki duzy raise na drawowanym flopie oznacza moc, gosc chce dostac akcje od PP a jakby przyslowplayowal to na tym flopie byloby duzo kart ktore mogly by ta akcje zabic (na innym moglby tylko callowac i reraisowac na turnie), wedlugo mnie moze miec seta, dwie pary lub jakiegos dobrego drawa.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Instant fold flop.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    nie wiem co wyczytujecie ze stat, bo ja ich nie uzywam, ale opcje sa trzy:draw, 99-QQ i chce zobaczyc gdzie jest i set, najlepiej zrzucic, ale ja czesto obstawiam opcje druga i trzeba za to placic

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Po raz kolejny udowodniliscie, ze to forum jest dobre, ale tylko do zartowania i nabijania sie z innych, a nie do uzyskiwania przydatnej wiedzy na jakikolwiek temat.

    O ile ja zawsze w dziale, w ktorym sie orientuje (turnieje), staram sie pomoc, i odpowiadam na wszystkie watki, o tyle zakladajac "temat-pytanie" do graczy cashowych middle stakes uzyskalem cztery (!) opinie, a wiem, ze sporo jest akurat grajacych te stawki.

    Tez chyba chuj zaczne na problemy innych w turniejach wykladac i tyle.

    Zagralem reraise allin i pokazal seta siodemek.

    Zalozylem ten watek zainspirowany podpowiedzia niezwykle doswiadczonego na tych stawkach Alchemika, ktory zasugerowal, ze tak agresywny gracz, co czytamy z probki statystycznej, prawie zawsze zagralby 4beta preflop z czyms w stylu KK czy QQ.

    Ja poszedlem w tym kierunku, iz majac na mnie moje staty 13/10/4 wie, ze jestem na NL200 TAG-iem i mogl wystraszyc sie podbicia z UTG i badac raisem na flopie, czy mam monstera. Niestety nadzialem sie i jest to kolejna nauczka na przyszlosc.

    Nie zamierzam jednak grac przez takie rozdania bojazliwego pokera i wszedzie weszyc spisek, bo wtedy dopiero zaczalbym wpierdalac. Czasem tylko rozwaze mozliwosc dobrego i trudnego foldu.
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 24-02-2009 o 16:54

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    check tutaj byłby tragedią, policz sobie ile kart nie chcesz zobaczyć na turnie...
    prawda, ale ja bardziej nie chcę zobaczyć raise'a na flopie więc też optuję za check behind na flopie. na turnie bet/fold jeśli zaczeka, call jeśli zabetuje. i reevaluate river, będziemy znali dwie karty więcej + dwie decyzje przeciwnika więcej w momencie podejmowania decyzji ew. za stacka.

    Intelowiec, ja chętnie pomogę w miarę moich możliwości jak też i odbiorę nauki w dziale MTT Jednak wyluzuj i weź pod uwagę że w weekend niektórzy (np. ja) byli na USOP-ie.

    pzdr

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Po raz kolejny udowodniliscie, ze to forum jest dobre, ale tylko do zartowania i nabijania sie z innych, a nie do uzyskiwania przydatnej wiedzy na jakikolwiek temat.
    Hehe, ale żeś się uniósł.

    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Zagralem reraise allin i pokazal seta siodemek.
    Reraise AI jest IMO najgorszym z możliwych zagraniem w tej sytuacji ponieważ zamieniasz rękę w bluff - dostaniesz calla tylko od dwóch par/seta/strita i combo drawa. Jakoś nie widzę aby myślący gracz sprawdzał tutaj z 99-QQ. IMO już lepiej jest sprawdzić AI z OESD/FD niż jedną parą bo jednak lepiej jest drołować do 8/9 a nie dwóch outów. Zresztą przeciwnik ma prawie właściwe pot odds do sprawdzenia z OESD/FD. Teraz trochę liczb:
    Board: 8s 7c 5c
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 57.031% 56.03% 01.00% 31061 557.00 { AcAd }
    Hand 1: 42.969% 41.96% 01.00% 23265 557.00 { QQ-77, 55, AcKc, AcQc, AcJc, AcTc, KcQc, KcJc, KcTc, QcJc, QcTc, JcTc, Jc9c, T9s, Tc8c, 9c8c, 87s, 8c6c, 75s, 64s, 5c4c }
    Założenie w powyższym przykładzie jest takie, że przeciwnik sprawdza tutaj AI ze wszystkim, tzn. z monsterami, overparami oraz mocnymi i słabymi drawami. Jak widać nie jesteś jakimś wielkim faworytem.

    A teraz trochę inna sytuacja - przeciwnik zrzuca overpary ale sprawdza z monsterami i drawami (zarówno tymi mocnymi jak i słabymi):
    Board: 8s 7c 5c
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 35.491% 34.51% 00.98% 10934 309.50 { AcAd }
    Hand 1: 64.509% 63.53% 00.98% 20127 309.50 { 88-77, 55, AcKc, AcQc, AcJc, AcTc, KcQc, KcJc, KcTc, QcJc, QcTc, JcTc, Jc9c, T9s, Tc8c, 9c8c, 87s, 8c6c, 75s, 64s, 5c4c }
    Jak widać, w tej sytuacji jesteś 1.78:1 dog przy pot odds 225:176 czyli jakieś 1.28:1. Niewesoło. Zauważ też, że w powyższych przykładach dałem ci Ac zamiast Ah co powoduje że zabierasz przeciwnikowi jednego outa jeśli dobiera do koloru a ponadto daje ci ewentualny redraw do wyższego koloru.

    Jeśli już nie chcesz zrzucić tych AA to lepszym rozwiązaniem jest IMO call i push na każdym turnie innym niż 6c, 9c, Tc i Jc. Te karty kompletują combo drawy lub dają seta niektórym overparom więc w tym przypadku fold. Call pozwala przeciwnikowi semi-blefować z overpara/drawem wobec tego maksymalizujesz w ten sposób swoją EV. I teraz jeśli zagrasz AI po zagraniu przeciwnika powiedzmy za 75% puli to przeciwnik sprawdzi z drawem (ponieważ będzie miał wystarczające pot odds) i całkiem możliwe, że po zainwestowaniu dużej części stacka sprawdzi też z overparą (a do tego to już nie będzie miał oddsów). Jeśli przeciwnik zaczeka (w co wątpię) to AI z nadzieją na natychmiastowe zgarnięcie puli i niech się dzieje wola nieba. Jeżeli przyslołplejował monstera, chwała dla niego. Przy głębszym efektywnym stacku mógłbyś dać check behind w celu kontroli wielkości puli. Niestety, flat call na flopie stawia nas w trudnej sytuacji w niektórych przypadkach. Bo co np. zrobić gdy na turnie spadnie 2c albo Jh? Agresywny przeciwnik może mieć OESD lub FD ale nie wiemy który z nich ma. W zasadzie to nie wiemy czy w ogóle ma draw. Kombinacji treflowych connectorów/one-gapperow jest w tym przypadku tak ze 4 razy więcej niż kombinacji T9s więc FD jest bardziej prawdopodobny. Więc chyba nie pozostaje nic innego niż gambling i liczenie na to, że taki niezbyt miły turn jednak mu nie pomógł.

    A najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest IMO fold ponieważ jest to jedna z tych sytuacji gdzie jesteś niedużo z przodu/ daleko z tyłu w przypadku myślącego agresywnego przeciwnika lub po prostu daleko z tyłu w przypadku przeciwnika (tight-)passive.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta

    A teraz trochę inna sytuacja - przeciwnik zrzuca overpary ale sprawdza z monsterami i drawami (zarówno tymi mocnymi jak i słabymi):
    Jak widać, w tej sytuacji jesteś 1.78:1 dog przy pot odds 225:176 czyli jakieś 1.28:1. Niewesoło. Zauważ też, że w powyższych przykładach dałem ci Ac zamiast Ah co powoduje że zabierasz przeciwnikowi jednego outa jeśli dobiera do koloru a ponadto daje ci ewentualny redraw do wyższego koloru.
    I to jest właśnie najciekawsza rzecz, bo przy bezpiecznym turnie (załóżmy, że jest to 2h) nasze equity rośnie jedynie o niecałe 2%(!!):

    Board: 8s 7c 5c 2h
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 37.145% 37.14% 00.00% 523 0.00 { AcAd }
    Hand 1: 62.855% 62.86% 00.00% 885 0.00 { 88-77, 55, AcKc, AcQc, AcJc, AcTc, KcQc, KcJc, KcTc, QcJc, QcTc, JcTc, Jc9c, T9s, Tc8c, 9c8c, 87s, 8c6c, 75s, 64s, 5c4c }
    Jedynym słusznym rozwiązaniem jest moim zdaniem fold na flopie.