Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Super-w koncu cos, co mi pomoglo

    Przypuscmy, ze flop wpada zupelnie niegrozny w stylu 27J rainbow lub 77Q rainbow. Wtedy easy push? Jak roznicowac flopy pod katem konkretnego zawodnika i jak najbezpieczniej rozgrywac overpary QQ, KK i AA?

    Przeciez nie moge w kazdej rece weszyc spisku, bo po co wtedy siadac?...

  2. #12
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Super-w koncu cos, co mi pomoglo

    Jak roznicowac flopy pod katem konkretnego zawodnika i jak najbezpieczniej rozgrywac overpary QQ, KK i AA?

    Może troszkę z innej beczki, ale...

    Jezeli używasz PT to masz większy problem,
    radzibym uzywac HM jest o wiele więcej statystyk
    i jest min coś co powinno pomoc w takich sytuacjach
    jak %RAISE CBet czy BET w przypadku braku CBet,

    Oczywiście to pomaga przy większej historii,
    a tą można zebrać samemu lub kupić w necie
    i może nie pozwoli na 100% pewność ale ...

    Inna rzecz, jeżeli jest to PS to jeżeli nie znasz historii gracza,
    to zdecydowanie częściej przyjmij, że raise Cbet na takim flopie
    to niebezpieczeństwo utraty $$$ (mówię o FR )


    P.S. Na PS z EP wystarczy 2,5 czy 3 bb raise, szczególnie przy TAG.
    łatwiej będzie ci wówczas odpuscic
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez pokerstars ; 25-02-2009 o 00:54

  3. #13
    .
    Ostatnio edytowane przez Robmaf ; 19-10-2011 o 15:01

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Super-w koncu cos, co mi pomoglo

    Przypuscmy, ze flop wpada zupelnie niegrozny w stylu 27J rainbow lub 77Q rainbow. Wtedy easy push? Jak roznicowac flopy pod katem konkretnego zawodnika i jak najbezpieczniej rozgrywac overpary QQ, KK i AA?

    Przeciez nie moge w kazdej rece weszyc spisku, bo po co wtedy siadac?...
    Dochodzimy do sedna tematu Generalnie, na tych stawkach, o ile nie zachodzi jakiś szczególny przypadek wyjątkowo fishowatego przeciwnika, overpara to nie jest karta z którą chcemy włożyć cały stack _W NIE3BETOWANEJ PULI_. Naszym celem jest uzyskanie po flopie dwóch porządnych ulic wartości.

    Jeżeli chodzi o flopy, na których można się bez problemu stackować no to generalnie: Axx (obv), mono w kolorze Twojego asa (obv), sparowane dwukolorowe, niektóre sparowane w tęczy, niektóre superdrawowe typu 678 bikolor, choć wtedy miło mieć backdoora

    W przeciwnym wypadku, którąś ulicę betowania warto odpuścić, i często (mając pozycję) robię to na flopie, bo nie wiadomo czy przeciwnik da nam drugą szansę.

    Niestety, niezależnie od momentu betowania częściowo zamieniamy naszą rękę w blef, bo vs raise, zwykle musimy sfoldować. Jednak ten element ma większe znaczenie przeciw agresywnym przeciwnikom. Jeśli przeciwnik jest względnie pasywny, to bez problemu może nam dołożyć turn i river z gorszą ręką.

    Polecam też rozważenie limp/reraise preflop z wczesnej pozycji, bo wówczas gramy albo pulę tak niezbudowaną że z łatwością odpuszczamy, albo tak zbudowaną, że z łatwością nie odpuszczamy Oczywiście, aby uważny przeciwnik nie mógł nas postawić tylko na AA,KK po takiej akcji musimy czasem tak blefować - najlepsze do tego są ręce które zwykle otwieramy z UTG ale balibyśmy się sprawdzać 3beta oop. Na przykład AK,JJ,TT.

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Ja bym się zalinował na flopie i tyle wam powiem. To całe gadanie jak to asy trzeba zrzucać, a jest mnóstwo opcji villaina w których zagrałby tak samo z jakąś parką, drawem itp.

    Rado - spec od shorthandów cashów

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Przypuscmy, ze flop wpada zupelnie niegrozny w stylu 27J rainbow lub 77Q rainbow. Wtedy easy push? Jak roznicowac flopy pod katem konkretnego zawodnika i jak najbezpieczniej rozgrywac overpary QQ, KK i AA?
    IMO to nigdy nie jest easy push gdy przeciwnik stawia opór, tzn. (re)raisuje. IMO decyzja zależy od rodzaju przeciwnika, np. jeśli to jest aggro-donk to można pushować bo pewnie sprawdzi z TPGK/overparą, jeśli nit to fold (aczkolwiek nit pewnie będzie slołplejował monstera na bezdrawowym flopie). Dużo też zależy od pozycji i wielkości efektywnego stacka. Poza tym oprócz przycisku raise jest jeszcze przycisk call. Overpara w połączeniu z tym przyciskiem może służyć jako bluff catcher. No bo monsterem to przecież nigdy ona nie jest. Jeśli chodzi o rozgrywanie wysokich PP to generalnie zgadzam się z tym co napisał uczniak, czyli koncepcją kontroli wielkości puli.

    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o flopy, na których można się bez problemu stackować no to generalnie: Axx (obv), mono w kolorze Twojego asa (obv), sparowane dwukolorowe, niektóre sparowane w tęczy, niektóre superdrawowe typu 678 bikolor, choć wtedy miło mieć backdoora
    [.....]
    Niestety, niezależnie od momentu betowania częściowo zamieniamy naszą rękę w blef, bo vs raise, zwykle musimy sfoldować.
    Pewną niespójność tutaj widzę. Z jednej strony piszesz, że dwukolorowy flop 678 jest dobry do stackowania się, a chwilę później piszesz, że po raise musimy spasować. To jak to jest?

    Cytat Zamieszczone przez Barry Zobacz posta
    I to jest właśnie najciekawsza rzecz, bo przy bezpiecznym turnie (załóżmy, że jest to 2h) nasze equity rośnie jedynie o niecałe 2%(!!)
    Te 2% wynika z tego, że Hero ma Ac - to powoduje, że ręce AcXc są niemożliwe u przeciwnika. Na nietrafionym turnie drawy oczywiście tracą ~30% swojego equity, ale zawężony zakres powoduje, że całkowite equity nie spada tak mocno. Zamiast Ac wstaw Ah i zobacz sobie jak to będzie wyglądało na flopie (~34% - mniej niż w przypadku Ac) i na turnie (~41% - więcej niż w przypadku Ac).

    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    Ja bym się zalinował na flopie i tyle wam powiem. To całe gadanie jak to asy trzeba zrzucać, a jest mnóstwo opcji villaina w których zagrałby tak samo z jakąś parką, drawem itp.

    Rado - spec od shorthandów cashów
    No i pewnie dlatego tłuczesz donkamenty.

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Pewną niespójność tutaj widzę. Z jednej strony piszesz, że dwukolorowy flop 678 jest dobry do stackowania się, a chwilę później piszesz, że po raise musimy spasować. To jak to jest?
    pierwszy fragment w znaczeniu: jeśli się w ogóle stackować, to w takich sytuacjach.

    drugi może niejasne z kontekstu, ale chodziło mi o flopy gdzie nie chcemy się stackować (logicznie, ten akapit podpada też pod "w przeciwnym wypadku" z rozpoczęcia poprzedniego)

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta

    Ja poszedlem w tym kierunku, iz majac na mnie moje staty 13/10/4 wie, ze jestem na NL200 TAG-iem i mogl wystraszyc sie podbicia z UTG i badac raisem na flopie, czy mam monstera. Niestety nadzialem sie i jest to kolejna nauczka na przyszlosc.
    następnym razem zaczynaj od tego jakie masz staty!

    tak to jest easy fold

  9. #19
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Super-w koncu cos, co mi pomoglo

    Przypuscmy, ze flop wpada zupelnie niegrozny w stylu 27J rainbow lub 77Q rainbow. Wtedy easy push? Jak roznicowac flopy pod katem konkretnego zawodnika i jak najbezpieczniej rozgrywac overpary QQ, KK i AA?

    Przeciez nie moge w kazdej rece weszyc spisku, bo po co wtedy siadac?...
    villain tight callujacy z blinda ma srednia parke 80% czasu. Bez metagmeu na tym flopie, mysle ze ma seta jakies 90% czasu, watpie, zeby cie check raisowal z 9cTc. Jeszcze jest opcja, ze ma 99 TT JJ. Ale nie sadze zeby villain TAG swirowal z tymi ukladami.