Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.10 BB (10 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (MP1) ($8.34)
    UTG+2 ($2.45)
    Button ($10.39)
    MP3 ($9.85)
    CO ($10.90)
    SB ($2.05)
    UTG ($10.05)

    Preflop: Hero is MP1 with , :
    UTG+2 raises $0.40, Hero raises $0.90, 1 fold, CO calls $0.90, 1 fold, SB raises $1.99, 1 fold, UTG+2 raises to $2.45 (All-In),

    Hero?

    Gracz na UTG+2 staty VPIP: 10, PR: 6
    Gracz na SB staty bardziej loose.
    Gracz na CO też bardziej loose.


    Tutaj decyzja byłaby raczej oczywista, gdyby za nami nie był CO z dużym stackiem. Chciaż po tym callu nie wydaje się, żeby miał lepszą rękę od KK, która jak wiadomo jest tylko jedna. No, dwie. 2x AA.
    Więc sytuacja także jest w miarę oczywista.
    Ale co by było, gdyby gracze na UTG+2 i SB mieli pełne maksymalne stacki?

    btw.
    Kto zgadnie co mają na ręce UTG+2 i SB dostaje nagrodę Wybitnego Ridera Prosów Na Ultrahigh Stawkach


    No i główne pytanie wątku, coby się nie odnosić do jednej sytuacji.

    Czy rozważalibyście kiedykolwiek zrzucenie KK pre-flop na cashgames?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 19-02-2009 o 13:28

  2. #2
    jak dla mnie easy all in preflop i albo izolujesz shortów albo jeszcze gracz za tobą ci dopłaci, jak ktoś ma asy to masz pecha, a preflop to tylko raz życiu na jakimś filmiku na youtube widziałem jak ktoś kk zrzuca preflop...
    Ja pozostałych obstawiam na 72o

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    W tej sytuacji rzeczywiście masz rację.

    Wypowiadajcie się jednak jeszcze odnośnie hipotetycznych sytuacji, gdyby to np. było nl400 i nie było by w grze shortstacka to co wtedy?

    Czy jednak nigdy w życiu nie zrzucilibyście KK pre-flop?

  4. #4
    no ja nie wiem jakie ready trzeba by było mieć żeby zrzucić kk preflop...na żadnych stawkach chyba nikt by nie zrzucił...wide Jamie Gold z Samym Farha w High Stakesach...
    chociaż może to nie najlepszy przykład bo Jamie to wyjątkowy fish i w dodatku nadział się tam na AA, ale to były realy ULTRA HIGH STAKES

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Anoxic... Nie zadawaj pytania o "cash games" obrazując to rozdaniem z nl10. Na cash games - powiedzmy przynajminje nl50+ - jak nie umiesz zrzucić KK preflop to wcześniej, czy później jesteś pod kreską. Natomiast na nl10 jest to "never fold" i nawet nie ma co analizowac rozdania i to jeszcze w zasadzie na krótkim stole.

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Na cash games - powiedzmy przynajminje nl50+ - jak nie umiesz zrzucić KK preflop to wcześniej, czy później jesteś pod kreską.
    Hmm, na full ringu szansa KK vs AA to jakies 4.5%.... czyli 1x na 20x trafimy na takowa sytuacje... a jak ktos ma AK / Ax
    to przeciez chcemy zeby dzwonil...

    Na grze cashowej nie rozumiem foldowania KK...

    Zapewne KK vs AA tez mi sie wyplaci 1-2 / 100 AA ktore ja bede mial ( zakladam ze znajda sie tacy co spasuja )
    na 100 KK , 5x wpadam na AA, z tego zakladam ze jakies 2x oni wpakuja sie na moje AA wiec do tylu jest -3.... A vs Ax jestem daleko z przodu i chce zeby we mnie callowali. Niech mi ktos wytlumaczy gdzie zle mysle bo ciezko mi to zrozumiec.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Anoxic... Nie zadawaj pytania o "cash games" obrazując to rozdaniem z nl10. Na cash games - powiedzmy przynajminje nl50+ - jak nie umiesz zrzucić KK preflop to wcześniej, czy później jesteś pod kreską. Natomiast na nl10 jest to "never fold" i nawet nie ma co analizowac rozdania i to jeszcze w zasadzie na krótkim stole.
    No właśnie czytałem kiedyś wątek na 2+2, odnosiło się to do NL50+ i więcej było głosów za nie zrzucaniem KK pre.
    Chyba, że mamy ultra100%pewnego reada. A czy zawsze taki mamy?

    Chętnie bym to zobrazował rozdaniem z nl50+
    tylko nazjwyczajniej w świecie nie szybko mnie takie rozdanie tam spotka.

    Poza tym wczoraj Woland pisał, że niezależnie od stawek powinniśmy grać poprawnie, gdy napisałem, że na nl4 sprawdził bym reraise pf z AQs, a na nl10 już nie. To brzmi tak samo jak "na nl500 spasowałbym tutaj te KK, a na nl10 nie".
    Z tym, że na nl500 nadziewając się na lepszą rękę tam samo straciłbym stacka jak nadziewając się na nią na nl10. I skoro gram na nl10 a nie nl25, to znaczy że jakiś ubytek mojego BR to by był.
    Już pomijając fakt, że wedle BM powinienem grać nl4.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 19-02-2009 o 13:59

  8. #8
    moim zdaniem sam call pre flop jest bez sensu, zobaczymy asa na flopie i co mamy się zrzucić opcja jedna all in preflop...

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Call to najgorsza opcja tutaj

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Dlatego to "never fold" jest w cudzysłowie. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, by gracz grający tak, wobec którego wyrobiłbym sobie read'a pozwalającego spasować w pewnych okolicznościach KK preflop, siedziałby tak długo na stawce nl10.

    Woland pisał o grze poprawnej niezależnie od stawek... i ja się z nim zgadzam, natomiast piszesz o rozdaniu nie podajać większych szczegółów dotyczących graczy poza tym, że rozdanie odbywa się na nl10. Więc jak mnie zrzucają z samolotu na stawkę nl25 i dostaje na 7-mio osobowym stole w pierwszej ręce KK to się alinuje preflop, nie ma bata - i jeszcze przeciwko graczom na shorcie.
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 19-02-2009 o 18:39