Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    ja może nie do końca w temacie, ale uważam, że kierowane się winratem po 2k rozdań jest zupełnie bezzasadne, gdyż jest to zbyt mała próbka by cokolwiek stwierdzić o tym czy gracz jest wygrywający czy też wręcz przeciwnie.

    Natomiast same statsy absolutnie nam starczą do podjęcia do podjęcia statystycznie prawidłowej decyzji (tutaj 2k rozdań to aż za dużo by mieć pewność, że mamy do czynienia np w tym przypadku z nitem).

  2. #42
    Dołączył
    Nov 2007
    Przegląda
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    143
    .

  3. #43
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez kamilwowra Zobacz posta
    .
    Aaaaa, no chyba że tak!!

  4. #44
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Rozdanie NL50

    10 osobowy stół

    UTG (stack 80$) o statach 8/3, +2bb/100 po 2000 rozdań raise to 2$
    HERO (stack 80$) - nasz image to wygrywający tigh agressive - na środkowej pozycji raise to 8$
    UTG raise to 30$
    HERO ???
    jdx
    Powiem szczerze, ze ja bym tu pushowal, chociaz daleki bylbym od zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Wydaje sie, ze to KK/AA ale czy fold nie jest nazbyt weak ?

  5. #45
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Edit: Dobra, staty wszystko wyjaśniają. 6/2 to ultra nit. Wiemy że ma asy. Pasujemy w tym momencie, czy jednak dopłacamy żeby zobaczyć flop i ew. pasujemy gdy nam on nie pomoże?
    Nie. W ten sposób więcej kasy wyrzucisz na te sprawdzenia pre flop, kiedy na nietrafionym flopie będziesz się musiał zrzucić, niż zarobisz, kiedy w końcu trafisz króla.
    Cytat Zamieszczone przez dzafa Zobacz posta
    na micro jest male prawdopodobienstwo ze sie trafi na aa a na wyzszych stawkach to prawdopodobienstwo jest inne bo tam sa lepsi gracze?

    na wyzszych stawkach ludzie graja lepiej i bardziej roznorodniej dlatego tam rereise z 22 czy 3bet z 56s to cos normalnego,dlatego wlasnie na tych stawkach nie powinno sie zrucac kk pf z wyjatkiem megareada.

    na micro wiekszosc ludz boi sie podbijac ak,czesto limpuja jj i qq na poznej pozycji(bo po co podbijac jak jeszcze nie widac wspolnych kart? )dlatego na micro kazdy rereise oznacza minimum kk,3bet to juz prawie zawsze aa tak samo jak minireisy.

    sa czasami sytuacje ze po naszym reise ktos gra ai z niczym ale jesli ktos nas rereisuje o minimalna wartosc to powinnismy bardzo uwazac tak samo jak na kazdy 3bet ktory nie jest ai

    przynajmniej na mojej pasywnej fiszowni BM

    i nie piszczie ze na micro wszyscy graja ai z 83 bo to bzdury.micro to na pewno nizszy poziom od wyzszych stawek ale nie dlatego ze ludzie graja totalnie bez sensu tylko ze graja strasznie pasywnie,dajac innym super oddsy,caling stations,ogladaja flopa 8 razy na 10 itd.

    przypomnijcie sobie wasze poczatki,czy jak graliscie slabo to popelnialiscie bledy typu rereise z 48 czy limp pf aq?

    Chociaż nie przesadzałbym, że 3bet=KK+, ale generalnie masz rację. Też nie rozumiem takiego gadania "to mikro, więc pewnie ma A5o". Właśnie na mikro gra, zwłaszcza pre flop, jest bardzo pasywna. O wiele bardziej komfortowo można się stackować na wyższych stawkach, gdzie bardzo często dostajemy 3bety od AQ+, TT+, a czasem i gorszych rąk. Mimo wszystko, myślę że wystarczająco często nawet na mikro spotkamy graczy, dla których JJ czy QQ to nuts, żeby allinowanie się z KK było opłacalne (na pewno na shorthanded, co do full ringa to nie wiem).

  6. #46

  7. #47
    a mam pytanie czy według Was utg+1 nie może też mieć kk??? zastanawiał się ktoś nad tym??? a jakby zamiast aa pokazał nam kk to co wtedy byście powiedzieli??? pytam się teoretycznie przecież kk przy jego statach też jest w jego zakresie więc jak??? z góry dzięki za odpowiedź.

  8. #48
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Może, ale KK jest 6 razy mniej prawdopodobne niż AA, jako że hero ma dwa króle.

  9. #49
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez milosz71 Zobacz posta
    czy według Was utg+1 nie może też mieć kk???
    Przejrzałem na wszelki wypadek cały wątek raz jeszcze - w żadnym rozdaniu nie występuje UTG+1...

    Cytat Zamieszczone przez milosz71 Zobacz posta
    pytam się
    Nie kłam. Pytasz nas, a nie się.

  10. #50
    tak chodziło mi o UTG+2 i jeszcze raz tak pytam się WAS a nie się