Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zaraz, ale czemu jeden z nitów może mieć KK i jego zagranie jest poprawne, a moje z KK już nie?

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Dodajmy rozdaniu Pepone trochę pikanterii:

    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Rozdanie NL50

    10 osobowy stół

    UTG (stack 80$) o statach 8/3, +2bb/100 po 2000 rozdań bet 2$
    HERO (stack 80$) - nasz image to wygrywający tigh agressive - na środkowej pozycji raise 8$
    Button (stack 80$) o statach 6/2 +1bb/100 po 2000 rozdań po niedługim namyśle reraise 30$
    UTG CALL 28$ (lub 38$) - nie wiem czy to było podbicie do 30 czy o 30
    Co teraz robi Hero?

    Moja odpowiedź brzmi fold. Uzasadnienie jest dosyć krótkie ale teraz go nie podam, spróbujcie dojść do tego sami.

    jdx

  3. #23
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Zaraz, ale czemu jeden z nitów może mieć KK i jego zagranie jest poprawne, a moje z KK już nie?
    Bo on jeszcze nie ma tyle informacji podczas swojego ruchu, ze ocenic zakres przeciwnikow na KK/AA, a my i owszem i wiemy, ze w rozdaniu bedziemy dogiem

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Dodajmy rozdaniu Pepone trochę pikanterii:


    Co teraz robi Hero?

    Moja odpowiedź brzmi fold. Uzasadnienie jest dosyć krótkie ale teraz go nie podam, spróbujcie dojść do tego sami.

    jdx
    Call bez set value dosc bezczelny i zarazem zachecajacy dla HERO ^^

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    W rozdaniu w wersji jdx tym bardziej gram AI - uważam że UTG z asami powinien podbijać.

    Button ma rzeczywiście mniej informacji od nas, ale nie wystarczająco dużo? Ma przed sobą nita, który podbijał z UTG i wygrywającego TAG'a, który go przebijał. Idąc Waszym torem myślenia - to nie wystarcza, żeby Button spasował?

    Żebym nie został źle zrozumiany - drążę temat nie po to, żeby udowadniać swoją rację. Gracie grubo wyżej niż ja więc zapewne grubo lepiej, więc drążę, żeby zrozumieć i zapamiętać

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Czy naprawdę jedyna karta jaką mogą mieć przeciwnicy to AA? OBAJ??
    Oczywiście że nie. Czasami jeden będzie miał AA a drugi KK.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Zresztą fakt że jest ich dwóch moim zdaniem tylko popiera call. W końcu czasami złapię tego króla, a jeśli obaj mają AA, to piątego A już nie będzie.
    Czasami złapiesz, ale nadal masz tylko 20% szans na zwycięstwo (4:1 dog) a pot odds (inwestujesz stack aby wygrać dwa stacki) nie uzasadniają calla.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A jeśli nie mają AA, to bardzo możliwe, że zabierają sobie outy. Ryzykuję tylko jednym stackiem, a zagarnąć mogę dwa.
    Tutaj nie ma co kombinować. Spośród dwóch zawodników takiego kalibru jeden ma AA na bank. Drugi może ma KK. I zabiera ci outy.

    jdx

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Właśnie, co do rozdania jdx, gość z prawdopodobnie AA reraise do 30$, i co by zrobił w momencie, gdy Hero gra call i flop spada Kxx? Pewnie grałby dalej swoje i przegrał stack. A gdyby nie spadł flop Kxx to Hero mógłby się wycofać z rozdania zaoszczędzając 50$.
    Chociaż z drugiej strony to nie takie oczywiste.
    Ja bym pushował w takiej sytuacji i w ogóle nie zastanawiałbym się nad foldem, a w przypadku zagrania all-in zamiast reraise, myślałbym nad spasowaniem króli. Z resztą w moim rozdaniu z nl10 też nad tym myślałem.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 20-02-2009 o 11:55

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Właśnie, co do rozdania jdx, gość z prawdopodobnie AA reraise do 30$, i co by zrobił w momencie, gdy Hero gra call i flop spada Kxx? Pewnie grałby dalej swoje i przegrał stack. A gdyby nie spadł flop Kxx to Hero mógłby się wycofać z rozdania zaoszczędzając 50$.
    Chociaż z drugiej strony to nie takie oczywiste.
    Hehe, no to już w ogóle jest dla mnie kosmos - co ma zrobić button gdy UTG i Hero sprawdzą preflop, on ma asy a flop Kxx...

  9. #29
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Tak generalnie reasumując moje filozofowanie w tym wątku - to są chyba właśnie cholerne przyzwyczajenia z niskich stawek - w tym stadzie idiotów, w którym się człowiek na codzień obraca, takie all-iny znaczą często jakiegokolwiek asa, dwie figury albo parę TT+...

    Oczywiście nie przy takich statsach - one tu decydują.

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Ja to widze tak:

    - nit betuje
    - dla HERO taki bet to jakies AK/JJ+, ma na rece KK, raise!
    - nit button na to wszystko patrzy i ma: nit ma JJ/AK+, tag zeby go reraisowac powinien miec QQ+. RAISE! co daje oczywiste KK/AA.

    I teraz nawet biorac odchyly do kazdego zakresu - czyt. ewentualny 4bet buttona z QQ - bierzemy pod uwage, ze to nit, wiec w marginalne sytuacje by sie nie pchal.

    dalej w przypadku sytuacji podanej przez jdx`a:

    - Zainwestowal do tej pory 2$ wiec commited jak najbardziej nie jest, a mimo to flat call. Jest wygrywjacy, wiec umie ocenic implied odds seta, ktorych tu ewidetnie nie ma. Pol stacka juz wrzucil wiec na manewry miejsca nie ma. Jest nitem, wiec by sie nie pchal z szajsem oceniajac zakres jw. Wniosek: KK/AA. Z KK by raisowal, bo przeciez A na flopie zabija mu duze pieniadze, (nie rozpatrujac tutaj opcji zrzutu ww Kroli) a z AA mozna sie pokusic o zaproszenie HERO dajac mu falszywe poczucie, ze ma oddy, ktorych mu ewidetnie brakuje. HERO jednak jest lepszym pokerzysta i folduje ;>