Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: JJ (UTG) vs NIT

  1. #11
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    hmm, no ale moze miec AK, AQ wiec jesli foldniemy przed flopem to popelnimy duzy blad, dlatego flopa musimy zobaczyc bo jesli wyjda niskie karty to boimy sie tylko AA,KK,QQ a reszte mamy z tylu

    ciezko powiedziec czy sfolduje JJ na niskim boardzie po jego cbecie, watpie, pewnie tak nie zrobie i sie stackne :P a czasem bede z tylu
    Jest jeszcze opcja call pre flop, call flop i fold do barrela, ale wtedy zamieniamy swoją rękę w bluff, bo równie dobrze możemy floatować lub mieć tam np 77 i zagrać tak samo...
    Tak źle i tak nie dobrze... skończyły mi się pomysły, więc postanowiłem założyć wątek...

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    Na tych stawkach nie ma większego Nita niż on, a do tego staty mówią, że jest raczej słabym graczem. Próbka to 1800 rąk i proszę zwróć uwagę, że jest to UTG vs SB. Gdybym siedział powiedzmy na buttonie, to bym się z nim stackował, ale z tej pozycji nie sądzę, żeby raisował 7% rąk.
    1. 12/6 to jest NIT. 19/13 to po prostu TAG. To, że jest słaby nie wynika akurat ze statów podanych przez Ciebie.

    2. Na stole 5 osobowym pojęcia UTG i buttona nie mają takiego wyrazistego kształtu jak na FR.

    3. A z jakiej pozycji miałby najchętniej 3-betować jeśli nie z blindów?
    7% to duży zakres. Ja 3-betuję standardowo AQ+, JJ(TT)+ i mam 3%.

    4. Jeśli faktycznie jest to słaby i czytelny gracz można dać call z intencją próby późniejszego wygrania (ograniczenia strat) w zależności od jego akcji.

  3. #13
    Zdaje sie że ktos tu przecenia strasznie staty przynajmniej na moje oko. Rais jest utg od rega (sila) jak sadze i rer z sb (sila), dokladajac do tego jeszcze fakt ze jak twierdzisz gosc jest murowaty to ma tam aa kk ak qq i tyle. Wazne moim zdaniem jest to co gosc robi na turnie. Jesli masz notke ze nie 2 bareluje(3 bareluje ) z golymi over. To mozesz faktycznie callnac xxx na flopie gdzie q jest juz x-em i bet turn choc masz racje ze nie ma znaczenia wtedy co masz o ile on tylko nie wie ze ty wiesz(w sensie ze za czesto nie bedzie tu floatowanek). W kazdym razie skoro wiemy ze range tego goscia jest tak waski why bother twoje jj jest rownowazne z 22 i jak nie ma set value a nie ma dzieki za gre.
    Ciekawe jest jeszcze czy przypadkiem ten dyzy 3bet nie jest telem ze to ak czy cos a duze pary reraisuje inaczej, wtedy calldown na q high heh. Ostatecznie bez zadnych dodatkowych info z notek bym to poprsotu zrzucil bo jest warte tyle samo co 22.

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    brawo

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Również uznałem, że fold jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji... ale paradoksalnie jest imo trudniejsze pytanie... jak gramy z QQ?

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    ja gram najczęściej call na takiego zioma

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    ja gram najczęściej call na takiego zioma
    I co dalej? Stackujesz się na niskim flopie?

  8. #18
    No wlasnie dobrze mowisz lubczyk ta reka niewiele rozni sie od jj przeciwko jego rangowi ( w sensie gorszych i tak on tam nie ma raczej). Wlasnie jakis dobry gosc twierdzil ze na utg rais od taga
    jak ktos jest tez tight to nie ma sesnu reraisowac sb (wogle z niczym) bo tracisz cale value bo dobry gosc oplaci cie tylko z kk lol. Moze tak samo olac ten spot bo tak czy siak jest marginalny(WIem ze jestem nitem takze nie smiac sie tam).

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    I co dalej? Stackujesz się na niskim flopie?
    to też zależy jakie masz staty - ja najbardziej tight gram 23/21 więc nie zrzucę QQ na kogoś z 3bet 7%

  10. #20
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    zauwazcie ze to jest 5 handade tak wiec staty 19/13 jak na 5handade sa dosc nitowe, 3bet 7% jest duzy, ajego mega duzy 3bet wg mnie wskazyje na AK/AQ, tak wiec imo sa dwa wyjscia:
    1. 4bet/allin na PF
    2. call i allin na flopie bez AKQ

    jezeli mialbys QQ to 4bet/allin PF