Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: AA

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Hohi 48/4/1.4 po 23
    HeavenStar 44/6/1.2 po 18

    payemoi31 ($275)
    davidj23 ($345)
    porco18 ($210)
    zemavi ($12.80)
    Mr. Kolyic ($73)
    HoHi ($198)
    HeavenStar ($117)
    Hero ($207)
    DrunkStyle7 ($524)
    tomyfull57 ($209)

    davidj23 posts (SB) $1
    porco18 posts (BB) $2

    Dealt to hero Ah Ad
    fold, fold,
    HoHi calls $2
    HeavenStar calls $2
    hero raises to $10
    fold, fold, fold, fold, fold,
    HoHi calls $8
    HeavenStar calls $8

    FLOP ($33) Jc 6c 2c
    HoHi bets $18
    HeavenStar calls $18
    hero calls $18

    TURN ($87) Jc 6c 2c 7s
    HoHi bets $40
    HeavenStar calls $40
    hero ??

    No offence ale powaznie traktuje tylko wypowiedzi ludzi ze stawek 100NL+ FR, wiec reszta micro-limit filozofow gtfo.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    ciekawe rozdanie. zawsze raisujesz 3bb + 1 za limpera? trochę mało na tę sytuację ale oczywiście trzeba spójnie z tym co zwykle. ja gram w miare podobnym VPIP/PFR co Ty i raisuje z EP/MP o pot (3.5bb + limpy) a z LP mniej, zależnie od przeciwników 2-3bb.

    no ale nie o tym... HeavenStar nas mało obchodzi bo z nim bardzo chętnie sie zestackujemy (ma 50bb tylko). Główne pytanie co może mieć HoHi i jaki mamy cel w tym rozdaniu vs HoHi.

    opcje sa w zasadzie trzy,
    a) calldown do końca o ile nie spadnie czwarty trefl
    b) raise/fold flop
    c) raise/call flop

    po takim zagraniu flopa i akcji pojawia się czwarta opcja:
    d) call flop, raise turn

    bo mam nadzieję że nie chcesz tego spasować teraz Generalnie goście wyglądają na dawców więc proponuję raisować flop, spasować do olina HoHi (bo pasywny), scallować olin Heavena (bo ma mało kasy --> oddsy).

    Tak jak zagrałeś flop (btw jaka była motywacja żeby tylko sprawdzić?) nie mamy już możliwości wyrzucić drawów z rozdania (czy też zmusić ich do nieopłacalnego dokładania). Wydaje mi się że obie opcje są podobne: zraisować turn (lepsze przeciwko gołym drawom), albo flat turn, fold na treflowym riverze, push/call na innym (lepsze przeciwko draw+para np. waletów, i lepsze jeśli zablefują nietrafiony draw).

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Moim zdaniem fold, w 90% wypadkow jeden z nich ma kolor albo seta, chyba flop zagrany zbyt pasywnie, walilbym raise do 60-70, choc prawdopodobnie drawera do koloru i tak bys nie zrzucil. Zgadza sie, goscie wygladaja na dawcow, takie statsy - pasywni gracze, ale wlasnie ich statsowa pasywnosc a granie tej reki swiadczy o tym, ze ktos ma cos mocniejszego. W zasadzie jedyna mozliwosc, ze jestes do przodu to taka, ze oboje maja j z dosc dobrym kickerem, ale... no coz ja bym zrzucil
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 13-02-2009 o 17:45

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    Ciekawe jakie miał pot oddsy HeavenStar pre flop żeby callnąć?
    Następnie call z pozycji na flopie który za wiele nie wyjaśnił.Nie obrażaj ludzi którzy graja mikro bo niektórzy za kilka miesiecy będą na twoich stawkach a może ty zejdziesz niżej żeby trochę poszlifować formę.Nie odważę się więcej napisać na tym wątku. pozdro.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Larghart Zobacz posta
    No offence ale powaznie traktuje tylko wypowiedzi ludzi ze stawek 100NL+ FR, wiec reszta micro-limit filozofow gtfo.
    Nie wiem dlaczego nie chcesz rad od ludzi z mikro ponieważ IMO sposób rozegrania tych AA na flopie dokładnie tam pasuje. "Dostałem monstera preflop, podbiłem, a tu jakiś donk donkbetuje we mnie na flopie a na dodatek inny donk sprawdza tego donkbeta. Olaboga, co robić Przyjaciółko??? "

    Ja gram podobnie jak Igas, w 90% fold na flopie, w 10% raise do $60. To że kolesie wyglądają na dawców nie oznacza, że nie mogą mieć silnego układu. Wręcz przeciwnie, ich pasywność wskazuje na to, że mogą taki mieć. Overpara na "kolorowym" stole vs. dwóch przeciwników nie wróży byt dobrze. Możesz tutaj być daleko z tylu lub niewiele z przodu.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ja gram podobnie jak Igas, w 90% fold na flopie, w 10% raise do $60.
    wow... burning money?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    wow... burning money?
    Nie jestem pewien. Wyrosłem już z łatwego stackowania się z jedna parą bez redrawów w dodatku w puli multiway. Wolałbym tutaj wrzucić stacka z jakimś Ac3h niż AhAd. AcAx też oczywiście byłoby do tego dobre.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Masz rację, ja też bym wolał, ale Hero dostał czerwone asy akurat. Myślę, że na podstawie dotychczasowej akcji jesteśmy na plus z ich zakresami i trza wyciągać tzw. "thin value". Dla jasności, nie mówię że trzeba się tu stackować - na push pasywnego fullstacka mamy easy fold.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Preflop gdyby Hero miał jakieś AQo to też z pewnością byłby na plus przeciwko ich zakresom. Ale po wyłożeniu flopa sytuacja mocno się zmienia. Np. przeciwko takiemu Qc5c jesteś praktycznie drawing dead. W ogóle przeciwko suited crapowi który na flopie np. Jc6c2h byłby "tylko" drawem teraz jesteś daleko z tyłu. Nie licząc rąk typu sety. A do tego dochodzą jeszcze flush drawy (np. AcTd) przeciwko którym jesteś faworytem 65:35. Jakoś nie widzę aby kolesie byli aż takimi fiszami aby grać tutaj jakieś 99 czy KhJh. Poza tym IMO szort mimo wszystko musi mieć jakiś realny potencjał (tzn. seta lub FD) aby callować będąc ściśniętym pomiędzy donkbettorem a preflop agresorem. No i raise na flopie to jest de facto zamiana ręki w bluff ponieważ chyba jedyna akcja jakiej oczekujemy na takim flopie to są dwa foldy. Donkbet też wcale nie musi oznaczać słabości, wręcz przeciwnie, jeśli donkbettor ma dobrze (czy też nawet tylko FD) to takie zagranie jest IMO całkiem dobre ponieważ pozwala "złapać" gracza w środku co po check-raise czy też nawet check-call jest IMO trudniejsze.

    Pozw tym statystyki są tylko z dwóch kółek a więc g..no warte.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    nie gram fr w ogole, ale moim zdaniem fold na flopie, kompletnie nie wiesz na czym stoisz, jedyny sposob zeby sie dowiedziec to raise flop, ale w wielu przypadkach jestes bardzo z tylu wiec tylko wrzucisz niepotrzebnie kase do puli

    czasem AA trzeba zrzucic i to jest chyba ten moment