Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Zgadzam się w dawkarem, domyślnym zagraniem na tym flopie jest check-fold ale od czasu do czasu mona przetestować przeciwnika donkbetem za pota.

    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Macia, można i tak: calować tylko po seta
    No niekoniecznie, np. flop J33r jest bardzo dobry chociaż bez seta, 388r też niczego sobie, aczkolwiek ten częściej trafia w przeciwnika.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Dziękuję za większą polaryzację w opcjach.

    Wybrałem check-call.
    Flop wydał mi sie bezpieczny pomimo szerokiego zakresu rąk przeciwnika ,bet kontynuacyjny nie zwiastuje siły ręki, bo villian zawsze kontynuuje, podejrzewam, że jestem w tym momencie z przodu. To sa argumenty za callem.
    In minus: moja reka nie ma potencjału i nie mam pozycji.
    Oraz: nie wiem na czym stoję - ale przeciwnik też


    ***** Betfair Poker Hand History for Game 480212528 *****
    PL $0.50/$1 Omaha - Tuesday, February 10, 02:04:24 GMT 2009
    Table Upper Rhine 08 6-max (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Total number of active players : 6
    Seat 1: microbob ( $212.55 )
    Seat 2: maddix ( $7.74 )
    Seat 3: hero ( $88.64 )
    Seat 4: Coca919 ( $124.80 )
    Seat 5: decky27 ( $153.92 )
    Seat 6: serkaripis ( $69.10 )
    maddix posts small blind [$0.50]
    hero posts big blind [$1]
    ** Dealing down cards **
    Dealt to hero [ Ad, Ac, Kh, 3s ]
    Coca919 raises to [$3.50]
    decky27 folds
    serkaripis folds
    microbob folds
    maddix folds
    hero calls [$2.50]
    ** Dealing Flop ** [ 9h, 7d, 4c ]
    hero checks
    Coca919 bets [$6]
    hero calls [$6]
    ** Dealing Turn ** [ 2c ]
    hero checks
    Coca919 checks
    ** Dealing River ** [ Ks ]
    hero checks
    Coca919 bets [$19.50]
    hero?


    Przyspieszyłem rozdanie do rivera, bo widzę, że nikt nie chce się zidentyfikowac z moją linią gry.
    Pytanie: sprawdzamy, foldujemy a może reraisujemy?
    I trudniejsze- na co obstawiamy przeciwnika?

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    teraz musimy callowadc, obstawiamy go na wszystko , nie reraisujemy bo zrzuci prawdopodobnie tylko to, co i tak bijemy a na tym czego nie bijemy tylko tracimy kupę kasy.Wybrałeś linie totalnej niewiedzy więc teraz call
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 10-02-2009 o 23:53

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    po takim rozegraniu flop turn,ja na river bym przydonkowal block betem,tym bardziej ze on na nas nie ma readow i nie wie co u nas to moglo by znaczy,a tak to mozna fold mozna call bo raczej grubo u niego nie jest chyba ze trafil seta K h
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 10-02-2009 o 21:35

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jeżeli sami zabetujemy river dostaniemy call tylko od lepszej ręki, po checku możemy dostać bet od słabszej czyli generalnie betując tracimy kase check/callując zarabiamy najwięcej

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    tak tylko ze samemu block betujac inwestujemy niecale pol puli,a grajac check z intencja call majac niepewna reke tracimy wiecej

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jeżeli zrobisz tego blocking beta to zauważ że przeciwnik nie callnie nas z niczym,a może z tym zrobić reraise, cóż niektórzy tak mają, a my po jego reraisie zawsze musimy pasować te nieszczęsne AAxx.Natomiast linia check/call check/check, check/? przy nic nie zmieniającym riverze spokojnie może go skłonić do betowania całkowicie niczego bo uzna ze jak zbieraliśmy to w końcu nie dozbieraliśmy,a jak ma dobrze to bloking bet i tak nic nam nie daje

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jesli chodzi o reraise naszego bb to jest malo prawdobodobny zwlaszcza ze nie ma na nas readow i nie wie co on moze oznaczac w naszym wykonaniu,a jesli nas raisuje to mymy easy fold bo zrobi to w tej sytuacji tylko z setem,z 2 pair,na nieznanego gracza zagra raczej ostroznie i tylko callnie a nam to na reke bo tanszym kosztem niz check/call poznamy sile swojej reki,a po zatym wiedzac ze rozdanie w jakims stopniu zagralem nie najlepiej(flop) to staram sie minimalizowac strat,badz tanim kosztem dosc do showdown,a nie szukam jeszcze okazji do wyciagania value z marnej reki przez co mozemy jeszcze wiecej uwalic h
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 11-02-2009 o 01:54

  9. #19
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Zgadzam się z Majchrem, po takiej linii na flopie i turnie gram teraz lead beta za $7-10 który w zasadzie jest blefem ponieważ jakoś nie widzę zbyt wielu rąk gorszych od AAxx które mogłyby nas callnać. Ma tą przewagę nad check-call, że jest tańszy od zgadywania czy PSB przeciwnika to blef czy vbet. Wadą jest oczywiście to, że air który mógłby blefować teraz nas nie sprawdzi. Inna sprawa, że mogę tak też zagrać ze slowplayowaną lub dobraną silną ręką (bo przeciwnik pokazał słabość a jednak wypadałoby coś jeszcze wygrać) lub też z kompletnym nic (tani bluff bo być może przeciwnik również drawował i nie dobrał). Aczkolwiek w tym przypadku nie ma to zbytnio zastosowania gdyż nie mamy z przeciwnikiem historii. IMO lead bet powoduje po prostu mniejsza wariancję.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    jeżeli sami zabetujemy river dostaniemy call tylko od lepszej ręki, po checku możemy dostać bet od słabszej czyli generalnie betując tracimy kase check/callując zarabiamy najwięcej
    No gdy przeciwnik blefował to zarabiamy ale gdy vbetował to tracimy. Poza tym myślę, że jakieś KQQJ czy AKJT może pokusić się o calla na takim stole.

    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Pytanie: sprawdzamy, foldujemy a może reraisujemy?
    I trudniejsze- na co obstawiamy przeciwnika?
    Nie lubię tego robić, ale chyba jednak call. Przeciwnik albo nie ma kompletnie nic (np. QJT9 w tym przypadku tez uważam a nic) albo na river złapał właśnie top two/top seta. Nie sądzę aby betował river z ręką posiadającą jakiś (słaby) showdown value typu AKJT czy też AAxx.

    jdx

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Lead bet na riverze jest zły, bo sprawdza nas tylko lepsza ręka.

    Przeciwnik ma tutaj wg mnie następujący zakres: nietrafione wrapy, dwie pary z Królem lub seta Króli. Nie widzę innej linii, którą gra: bet/check/bet - Król prawie niczego tutaj nie zmienia.

    Ręka AA ma duży SD value, bo większość jego zakresu to po takiej linii jednak nietrafione drawy, z którymi może rozpaczliwie blefować river. Z dwoma parami/setem z flopa atakowałby turn, aby wyrzucić ręce dobierające. KKxx mógłby ewentualnie czekać dla kontroli puli.

    Betując jesteśmy sprawdzeni tylko przez lepszą rękę, a czekając możemy:

    a) wygrać pulę z najlepszym układem po check-check (nie musi blefować)
    b) przegrać pulę z dwoma parami po check-check (nie musi v-betować)
    c) wygrać pulę po check-call łapiąc prawdopodobny blef
    d) przegrać pulę po check-call wypłacając się v-betowi

    Najdotkliwsza opcja to d), ale opcje a) b) i c) są na tyle mocno prawdopodobne, że IMO bardziej opłaca się zagrać check z intencją ewentualnego call dużego beta - małe bety bardzo rzadko są blefami (np. za 2/5 puli).

    pzdr