Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    zastanawiam się czy na netbook'u da się grać w pokera.
    konkretnie myślę nad kupnem samsunga NC10
    Notebookcheck: Samsung NC10 w Polsce

    1) ile stołów da się na takim ekraniku otworzyć?
    2) czy jeśli podłączę do tego netbooka 22 calowy monitor lcd to da się otworzyć i grać na tym monitorze np. 6 stołów (czy karta graficzna lub procesor netbook'a to udźwignie)?

    Proszę o Wasze opinie. Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    169
    1) 4 ministoly , ktore bedą sie nakladac na siebie (ongame/ ipoker)
    2) powinienes dac rade otworzyc 6 stolow, ( mam 3 letniego laptopa, parametry jeszcze słabsze a 9 stolow dał rade udźwignąć na ongame)

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    1. Matryca ma rozdzielczosc 1024 x 600, a najczesciej stolik ma rozmiar okolo 800 x 600, wiec na sile 2 upchasz.
    Jezeli poker room ma opcje skalowanie stolow, badz mini tables to 4 spokojnie wejda, ale na 10 calowej matrycy slabo bedzie to wygladac.
    2. Producent podaje, ze GMA 950 obsluzy max 2048 x 1536, wiec nie powinno byc problemu. A o procesor bym sie nie martwil.

    Tylko po co? Nie lepiej kupic normalnego lapka? Na 13/14 calowym WXGA+ spokojnie mozna grac 4 stoliki. Co prawda stoly nachodza sie na siebie, ale nie stanowi to az tak duzego problemu. Ponad to obecnie produkowane laptopy maja na tyle solidne konfiguracje, ze nie musisz sie martwic, czy sprzet bedzie dobrze wspolpracowac z wiekszym monitorem badz telewizorem.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ongame duzo lepiej chodzi jesli wylaczy sie ich durne statystyki to one masakrycznie zamulaja kompa

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Te słowa piszę z Asusa Eee PC 1000h

    Normalne stoły możesz upchnąć i cztery, w kaskadzie, bo oprócz 1024x600 lapek obsluguje skompresowane 1024x768. Ewentualnie 1024x768 "przesuwane"; rozdzielczość jest wtedy większa niż ekran i zbliżając myszkę do krawędzi ekranu przesuwasz obraz (btw. wkurwiająca opcja, nie polecam). Można podłączyć normalny monitor - wtykasz kabel, naciskasz dwa guziki i masz obraz na monitorze w jego natywnej rozdzielczości, wszystko dzieje się samo.

    Co do procesora, to defaultowo można go przełączyć w trzy (cztery) tryby - Power Saving, High i Super Performance. Polega to na zmianie taktowania procesora. Różnica niewielka, ale jest. Czwarty tryb to Auto, czyli na baterii power save, na kablu high. Wydajność poprawia podobno dodatkowe giga ramu, ale nie wydaje się konieczne. Faktem jest, że np. Titan stał się trochę zamulający, ale daje radę.

    Zgaduję, że chcesz tego NC10 z promocji Plusa. Jak sprzedają go z modemem hsdpa, to bierz. Ale jak byś chciał bez takiego modemu (ew. można taki dostać na usb), to polecam 1000h - różnica o ile pamiętam żadna, a cena niższa o parę stówek.

    Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, wal śmiało.

    EDIT:
    @Gratek: Normalnego laptopa 13/14 cali w tej cenie trudno jest mieć ze sobą codziennie np. w plecaku. Super cienkie/lekkie lapki 13' to z kolei parę tysięcy złoty. Nie mówiąc o tym, że mój kolega wygląda zabawnie przy VAIO 13' z rozdzielczością 1600 costam Każdemu więc wedlug potrzeb i zamożności, ja jestem zadowolony.

    EDIT 2: Z różnic Asus ma wifi również w standardzie n, za to Samsung trzyma na baterii o jakąś godzinę dłużej (Asus np. 5:30, Samsung 6:30, wszystko +/- 30min.). W 8 godzin nie wierz
    Ostatnio edytowane przez tapczan ; 10-02-2009 o 15:55

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    dziękuję Wam za wszystkie informacje.
    w łykend postanowiłem wybrać się do jakiegoś sklepu komputerowego, żeby pooglądać netbooki w tym właśnie tego samsunga nc10. w plusie nie ma, w saturno-mediamarktach nie ma, a w vobisie (tez sprzedaja laptopy w polaczeniu z oferta plusa) sprzedawca poinformował mnie, że: "tego modelu nie ma już w sprzedaży od 2 miesięcy i że przestali go produkować, ponieważ..... za dobrze się sprzedawał.". ciekawy powod na zaprzestanie produkcji, nie sadzicie

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    93
    wlasnie sie zastanawiam nad tym NC10, a tu czytam, ze to wirtualna oferta... szkoda,

    przegladalem tez inne oferty:

    Era BC , HP mini za 1zl i internet za 89zl, ale tylko 0,5 GB (czyli TV albo jakies youtube sobie nie poogladam)

    Play internet za 45zl (5 GB) i trzeba sobie dokupic netbooka,
    zaleta jest cyrograf tylko na 12 mies.,
    i reklamuja , ze maja roaming 5 gr / 10 kB (czyli 5zl/1MB)

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    54
    Ja kupowalem netbooka w styczniu i zdecydowalem sie na Acer Aspire One. Dalem za niego 900PLN z bateria ktora trzyma 6h. Gram tylko jeden stol rekraacyjnie wiec mi to wystarcza i ciagnie bez problemu. Naczytalem sie duzo dobrego o tym samsungu tylko przekraczal on moj budzet bo ja zalozylem sobie do 1000PLN. Plusem tego netbooka jest wielkosci i lekkosc wiec prawie zawsze mam go przy sobie bo jest naprawde poreczny.
    Ostatnio edytowane przez jarecky ; 26-01-2010 o 08:45

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    Odświeżając ten wątek mam pytanie do osób zorientowanych.
    Potrzebny laptop.

    Założenie:
    - działający realnie co najmniej 5h (przy włączonym modemie – podpiętym pod usb),
    - do gry w poksa na 6 stołach (np. pokerstars),

    Do wyboru:
    1) Asus UL30A-QO248X SU7300/4096/320/7Pro64
    Procesor Intel Core 2 Duo SU7300 (1.3 GHz, 3MB)
    Chipset Mobile Intel GS45 Express Chipset
    Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz)
    Typ ekranu 13.3 HD (1366x768) Color-Shine (non-glare - matowa)
    Przekątna ekranu 13,3
    Nominalna rozdzielczość 1366x768
    Karta graficzna Intel GMA X4500MHD
    Wielkość pamięci karty graficznej Pamięć współdzielona
    Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Professional PL (wersja 64-bitowa)

    2) Asus Eee PC 1201HA Z520/2048/250/7HP
    Procesor Intel Atom Z520 (1,33 GHz, 512K)
    Chipset Intel
    Pamięć RAM 2048 MB (SODIMM DDRAM2, 667 MHz)
    Typ ekranu LED Backlight WXGA Screen Color-Shine (Glare-type)
    Przekątna ekranu 12,1
    Nominalna rozdzielczość 1366x768
    Karta graficzna Intel GMA 500
    Wielkość pamięci karty graficznej Pamięć współdzielona
    Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 32-bitowa)


    Zastanawiam się czy przekątna ekranu 13,1 oraz to że ekran jest matowy, znacząco wpłynie na wygląd stołów i komfort gry w porównaniu do 12,1 (lśniący ekran).

    Pytanie.
    Jeśli mieliście do czynienia z ww. komputerami, to który lepiej nadaje się do 6 stołowego multitablingu?
    Czy stoliki będą nachodzić na siebie?

    Zastanawiam się czy warto ewentualnie płacić dwa razy więcej za komputer numer 1.
    Ostatnio edytowane przez krzychu KSU ; 25-01-2010 o 17:57

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Jak chcesz zeby Ci realnie trzymal 5h, to kup wersje w ktorej mozna zamiast cdromu wsadzic dodatkowa baterie. Sporo Delli ma taka opcje.