Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Stworzylem watek, poniewaz coraz wiecej jest przypadkow wszelkiego rodzaju bledow bankomatow (blad podajnika, bankomat nie obsluguje karty itp.)

    Proponuje zamieszczac tutaj wszelkie uwagi, sugestie, problemy i ich rozwiazania zwiazane z bankomatami i wyplata gotowki.

    Na poczatek umieszczam ten link:
    bankomat - problem - Prawo.Money.pl - strona 1/2

    Mysle ze warto zwrocic uwage na jedna wypowiedz:

    "Bankomaty mają swoje wewnętrzne ograniczenia,
    i nie wypłacą ci więcej niż mogą, możesz sobie chcieć nawet i milion, najwyżej odrzuci ci wypłatę (i powinien napisać, że wypłata może być wielokrotnością np 20zł, nie więcej niż 3000zł) Maksimum jest zależne od typu bankomatu
    (przeważnie ustawione maks 30 banknotów) i załadunku - jakie nominały posiada i może wypłacić, jak mu zostały tylko 10zł to wiele nie wytargujesz Problemy techniczne nie mogą interesować klienta - ma prawo wpisać nawet 666zł, a maszyna ma go powiadomić że się nie da. Gdy
    jest uszkodzona (zdarza się), to trudno - trzeba pisać reklamację..."

    Czyzby dolar byl za mocny na nasze bankomaty


    Sam jestem w trakcie rozstrzygniecia "sporu" o ponad $900, ktora ukradl mi bankomat EURONETU...sprawa dotyczy karty Globewallet...
    Jak tylko otrzymam zwrot (lub nie) napisze w tym watku...

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    powodzenia

    ja się 4 miesiące bujałem z GW o 2k$ i nic nie wywalczyłem...

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Chyba trzeba bedzie sie przerzucic na wyplaty bezposrednio na konto bankowe...

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    to odrazu się zgłoś do US najlepiej LOL

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    przeciez nie trzeba od razu 1k$ wyplacac...nie mozna powiedzmy wyplacic sobie 3 razy po 1k zl, bankomat sobie poradzi, a my zaoszczedzimy sobie ewentualnego stresu i straty kasy

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez alchemik Zobacz posta
    ja się 4 miesiące bujałem z GW o 2k$ i nic nie wywalczyłem...
    O Geez... Jak to się stało?

  7. #7
    1. alchemik, to jak jest wkoncu z tym US. ?? kiedy np. bank moze powiadomic US ze na nasze konto sa przelewane pieniadze z hazardu online??
    2. wlasnie co do wyplat?? co polecasz najbardziej. bo ostatnio zrobilem przelew na konto 5tys.. lecz na dluzsza mete nie chcialbym sie spotkac z US, i wole zostac anonimowy

  8. #8
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    już gdzieś pisałem: stało się to samo co kilku osobom...

    wyplacałem kartą GW z bankomatu Banku Śląskiego i mielił mielił mielił karte oddał po czym wyskoczyło coś w stylu "pieniędzy nie wydano proszę się zgłosić do operatora"... czyli zwyczajna awaria bankomatu jakich setki (wg polskich i europejskich przepisów zgłaszasz się po prostu do właścieciela karty i banki regulują sprawę między sobą)

    Bank Śląski nie ma nic do rzeczy i zgodnie z przepisami ne mógł nic zrobić... i jeszcze stare pipy nie potrafiły zrozumieć w czym problem i jak to wyjaśnić - centralnie komuna LOL - na dodatek żeby było śmieszniej mimo że dzienny limit wypłat z karty GW to 1k$ mi ściągnęło 2x1k$ a GW i tak twierdzi, że u nich się wszystko zgadza LOL

    a siano zostało zaksięgowane w Banku Śląskim, po rozliczeniu bankomatu wiedzą że się nie zgadza ale w żaden sposób nie mogą mi go wydać jeśli nie skontaktuje się z nimi właściciel/operator karty czyli jakimś kurwom z BŚ zafundowałem fajne wakacje pewnie...

    a co do US to jest milion plotek. Pewne jest tylko, że jeśli puszczasz przelewy powyżej jakiejś tam wartości informacje na temat nadawcy/odbiorcy itd są automatycznie wysyłane przez pracownika banku (kilka lat temu jak zajmowała się tym moja mama było to 10k euro ale nie wiem ile teraz)

    a US sprawdzić może nawet jak masz 10 przelewów po 100pln czy jakąkolwiek inną wartość jeśli mają jakieś podejrzenia i dlatego jak już kilka razy pisałem raczej odradzam przelewy (poznaliśmy w Poznaniu kiedyś osobę która wypłacała grube kwoty i dostała wezwanie do US, nie mogła udokumentować dochodów, musiiała je rozliczyć w PIcie jak "dochody z nieudokumentowanych źródeł" no i zapłaciła 75% podatku który wniósł kilkadziesiąt tysięcy...

    więc ja osobiście polecam karty netellera (czy jakiekolwiek inne jeśli są) bo po pierwsze jesteśmy bardziej anonimowi a po drugie w ich przypadku jest gdzie reklamować itd takie przypadki jak zepsuty bankomat i inne podobne, GW ma to w dupie i niektórym pomaga załatwić a niektórych olewa jeśli w ich logach jest niby wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 05-02-2009 o 08:58

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    przeciez nie trzeba od razu 1k$ wyplacac...nie mozna powiedzmy wyplacic sobie 3 razy po 1k zl, bankomat sobie poradzi, a my zaoszczedzimy sobie ewentualnego stresu i straty kasy
    no jasne... jedziesz na turniej i potrzebujesz większy bankroll i planujesz wyjazd 50 dni wcześniej i codziennie zapierdalasz do bankomatu po 1k pln...

    a co do bankomatów to w w cywilizowanym świecie każdy sobie poradzi... wszystkie nowe bankomaty (takie od jakiś 6-8 lat bez problemu wyrzucą komunikat o awarii/braku gotówki itd i nie pobiorą siana z konta

    to te starsze robią tak że wpierw ciągną siano a potem sprawdzają czy wszytsko jest ok - oczywiście na świecie się takie bankomaty wymienia ale w Kaczorlandii nie ma co liczyć... LOL

    Poza tym problem nie jest w bankomatach bo awaria to rzecz normalna tylko w tym, że jak masz powiedzmy karte WBK i bankomat ING zrobi Ci wałka to siano ZAWSZE wróci, podobnie z Netellerem bo masz gdzie się zgłosić a GW firma krzak i może sobie olać klientów...

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ja znam osobe ktora wyplacala sobie na konto czesto prosto z pokerroomow kilkadziesiat tysiecy zlotych i jakos US sie jeszce do niej nie zwrocil