Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Co dalej??:)

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    9
    WItam, to mój pierwszy post i mam kilka pytań. Miesiąc temu na pokerstars dostałem 5 $. Mam teraz 90$ i nie bardzo wiem co dalej. Gram na stołach, jednak największą przyjemnośc z gry mam grając turnije MTT(tak to sie chyba nazywa), jednak prubowałem wszystkiego w Holdem(turbo, 1-1, jednostołowe...). Generalnie nie wiem czego od siebie wymagać. Niby jestem na plusie, ale wydaje mi sie że mogłoby być dużo lepiej, sami oceńcie. Nie wiem też jak traktować te wieloosobowe turnieje, czy bycie w kasie jest ok, czy powinno sie wygrywać co 5, co 10 co 150? Coś sie tu pisze o jakichś statystykach, czy tego typu rzeczy są potrzebne na moim poziomie? Stoły blindy 2c,5c. Wskoczyłem na 5c, 10c ale sie wkó*****m i szybko zeskoczyłem. Różnica w poziomie w zasadzie żadna, może mniejszy procent oglądania flopa. Jednak czasem sie zdaża, że nie idzie nawet z kartą,a wtedy przy moim wątłym koncie porażki są bardziej odczuwalne i dużo bardziej... "stresogenne", a cierpliwośc to nie jest moja mocna strona. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić, także jeśli chodzi o ksiązki czy co tam uznacie za najważniejsze to będe wdzięczny.

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2007
    Przegląda
    Poland
    Posty
    34

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek112 Zobacz posta
    Mam teraz 90$...
    Wskoczyłem na 5c, 10c...
    przy moim wątłym koncie porażki są bardziej odczuwalne i dużo bardziej... "stresogenne", a cierpliwośc to nie jest moja mocna strona.
    przy takim bankrolu na tych stawkach grając big stack zawsze będziesz się stresował. Wejdź na NL10 (5c 10c) gdy będziesz miał przynajmniej 20BI.
    Jeśli chodzi o książki to polecam "Harington on Holdem" oba tomy (pierwszy tom jest po Polsku, na forum znajdziesz informacje na ten temat) - to jeśli chodzi o turnieje oraz "Harington on Cash Games" - to do gier kaszowych.
    pozdro

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Naucz sie najpierw pisac podstawowe wyrazy poprawnie po polsku, a potem zabierz sie za pokera...

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Powiedział co wiedział.. Po chuj się wypowiadasz jak nie masz nic do powiedzenia?*

    Ale do tematu..
    Harrington o Holdem polecam każdemu kto zaczyna z pokerem - nieważne czy chce zostać graczem turniejowym czy cashowym - Harrington wg. mnie fajnie pokazuje tok myślenia pokerzysty - a to podstawa nieważne co się gra.
    Tuż przed Bankroll Management, o którym powinieneś Wojtek poczytać i wziąć do serca

    H. on Cash nie widziałem ale czytałem że są napisane pod tych, co już HoH przeczytali więc nie wiem czy to dobry pomysł od tego zaczynać.. (jeśli się mylę to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi )

    EDIT:
    * - to pytanie retoryczne.. Nie chce tu offtopa wywoływać
    Ostatnio edytowane przez Tramwaj ; 04-02-2009 o 16:13

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Cytat Zamieszczone przez Tramwaj Zobacz posta
    Powiedział co wiedział.. Po chuj się wypowiadasz jak nie masz nic do powiedzenia?*
    +1

    Ja bym od siebie radzil tak:
    -nie graj na pokerstars, nie wiem jak na micro ale poziom na tym roomie jest najwyzszy, gdzie indziej bedziesz mial latwiej + rakeback
    -grajac cash+sng+mtt w niczym nie bedziesz dobry. Wybierz sobie co chcesz grac i draz temat. Czytaj ksiazki, fora, wrzucaj rece
    -and then thake it from there

  7. #7
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Larghart Zobacz posta
    +1
    -nie graj na pokerstars, nie wiem jak na micro ale poziom na tym roomie jest najwyzszy, gdzie indziej bedziesz mial latwiej + rakeback
    na tych stawkach rakeback?? z sieci na tych stawkach to ja polecam ipoker tam to jest dopiero niski poziom i bonusy nawet niezłe

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek112 Zobacz posta
    WItam, to mój pierwszy post i mam kilka pytań. Miesiąc temu na pokerstars dostałem 5 $. Mam teraz 90$ i nie bardzo wiem co dalej.
    dalej pozostaje juz tylko zalozyc watek na forum

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    9
    No to już mam 60$. Co do poprawności pisowni to sobie daruje, nie będe sie znęcał. Książke Harington o holdem już mam i przeczytałem. Chodzi jednak o to, że nie wiele ta wiedza pomaga. Podbijam z wysokimi kartami+ delikatnie małe pary i czasem jakieś sutted conectory. Jeśli przegrwywam KK v AA, to ok, ale jeśli przegrywam AA vs J3 i koleś potem sie dziwi mojej złości i pisze, że przecież szanse to 40/60. Potem ten sam koleś, w sytuacji kiedy mam 3 i podbijam wysokośc puli po flopie, potem 2x pula po turnie , on wżuca all-in na draw do koloru i dostaje go na riverze, to chce mi sie płakać. Jak dostaje seta, to koleś ma wyższego(to luz, zdaża sie). Ale jeśli koleś sprawdza moje mocne podbicie przed flopem, potem po flopie i na koniec okazuje sie, że doszło mu na turnie i riverze do strita to mnie zalewa. "Na mikro grać tight, nie blefować". Jednak jak karty dostaje, to albo zgarniam blindy(co w obecnej sytuacji nawet mnie cieszy), albo przegwywam. Czytam posty i widze, że inni wymiatają, nie zwalam na robiony stół, więc coś musze robić nie tak. Wcześniej zdażały sie przestoje, ale nie taki dramat. Gram na pokerstars bo tu dostałem kase, zależy mi na zrobieniu jak najwięcej, ale bardziej wolałbym sie czegoś nauczyć, depozyt zawsze można zrobić. Gram na stawkach najnizszych.

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    152
    Jak chcesz sobie zbudować bankroll to wyrabiaj bonusy z pokersavvy + pokersource.com ,na niektórych roomach można zrobić bonus naprawdę szybko. Dodatkowo jakiś sign-up bonus i w szybkim czasie będziesz mieć hajs na NL25. Nie ma sensu się męczyć na PokerStarsach. Niby wszyscy mówią, że na mikro poziom wszędzie niski, ale chyba nie do końca tak jest. Jak zaczniesz grać NL25 to zapisz się na jakiś rakeback i wtedy możesz na dłużej zakotwiczyć na jednym roomie i sobie spokojnie pykać. A póki co skacz po roomach jak szalony