Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Jak to rozegrac? Raisujemy czy call i po przyjaznym turnie push?



    na 70-80% gramy vs straight...

  2. #2
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Pytanie jest proste, czy chcesz na coina postawic stacka, jezeli tak robisz reraise, jezeli wolisz grac pewniejsze spoty mozesz dac tylko call. Fold oczywiscie w gre nie wchodzi. Nie na flopie.

    W tej sytuacji jezeli on ma golego nut strita to masz az 60% na wygrana, wiec to duzo ponad coin i raise z Twojej strony bedzie ok, dlaczego napisalem na poczatku coin, bo czesto spotkasz sie tutaj z 579x na przyklad, gdzie chociaz jedna karta bedzie diamondem a wtedy Twoje 60% zamienia sie juz w ledwie 53, czyli wracamy do poczatku mojego posta.

    Musimy wziac tez pod uwage ze to PL10 czyli dostaniesz tez taki raise z kazdym setem, jezeli ma 55 czy 66 to mamy coina ale jak trafisz tu na 88 to masz juz tylko 30% na wygrana jak dodamy do tego jakikolwiek flush draw to jest to najgorsza mozliwa opcja a my wygramy takie rozdanie raz na cztery.

    Biorac pod uwage dalej, ze to NL10 to raisowani mozemy byc tez w golym K high flushem, jezeli masz jakeis ready ze gracz to glupek to pushujesz bez zastanowienia.

    Podsumowujac, na NL10 z rownymi stackami push NIE BEDZIE bledem, bardzo czesto jestes do przodu, minimalnie ale ciagle jestes. Przy deep raise moim zdaniem bedzie juz kiepski. Call tez nie jest bledem, jest bezpieczniejszy i bardzo mozliwe ze bedzie bardziej dochodowy, poniewaz na PL10 w 80% gracze i tak sie wyplaca jak zlapiesz.

    Jedyne rozwiazanie jakie w gre nie wchodzi to fold.

  3. #3
    ok dziekówa zrobiłem call spadło karo koles wrzucił AI ze stritem

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Macia wszystko ładnie opisał, ja tylko dodam że jestem zwolennikem reraise i sprawdzenia ewentualnego allina z kilku powodów:
    1. jesteś bez pozycji a chcesz zobaczyć turn i river,
    2. zawsze jest szansa że koleś gra tak np. KKxx + FD + ewentualnie jakiś gutshot, więc jakieś niezerowe FE zawsze jest,
    3. jest mało rąk w przeciwko którym jesteś dużym underdogiem.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Nie wiem o co chodzi ale jak dla mnie a568 z flopem 568 vs gotowy strit, nawet nędza w postaci 47xx to underdog ok 3,5-6,5.
    Nie wiem jak Ci Macia wyszło 60 % przewagi ?

    Jak nie znam przeciwnika to daje fold. On pokazuje siłe, my nie mamy pozycji ani realnej możliwości poprawy naszego układu poza 6 outami a nawet jak one spadną to pewnie więcej nie wyciągniemy.

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Jak nie znam przeciwnika to daje fold. On pokazuje siłe, my nie mamy pozycji ani realnej możliwości poprawy naszego układu poza 6 outami a nawet jak one spadną to pewnie więcej nie wyciągniemy.
    Chyba coś przeoczyłeś w tym rozdaniu, bo raczej by nie było tego wątku gdyby on tu miał tylko 6 outów...

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Ah, sorry, dopatrzyłem się

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Nie wiem o co chodzi ale jak dla mnie a568 z flopem 568 vs gotowy strit, nawet nędza w postaci 47xx to underdog ok 3,5-6,5.
    Nie wiem jak Ci Macia wyszło 60 % przewagi ?
    Przeciwko stritowi który zabiera Hero 5 outów:
    On the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    board: 5s8d6d
    Hand Pot equity Wins Ties
    5d8h6cAd 38.15% 202,934 51,967
    7d9d68 61.85% 345,099 51,967
    Przeciwko wszystkim stritom które zabierają Hero co najmniej jednego outa:
    On the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    board: 5s8d6d
    Hand Pot equity Wins Ties
    5d8h6cAd 52.76% 316,573 0
    789T 47.24% 283,427 0
    Przeciwko stritowi który zabiera Hero dokładnie 1 outa:
    On the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    820 trials (Exhaustive)
    board: 5s8d6d
    Hand Pot equity Wins Ties
    5d8h6cAd 57.56% 472 0
    7c9hTsJd 42.44% 348 0
    jdx

    EDIT: Widzę, że się dopatrzyłeś.

  9. #9
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    JDX dlatego w podsumowaniu napisalem, ze push nie bedzie bledem