Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Z uwagi na zapowiadajacy sie bogato sezon turniejowy, postanowilem otworzyc watek problematycznych rozdan z turniejow. Postaram sie przytaczac ciekawe problemy przed ktorymi stanalem lub mialem okazje byc swiadkiem lub o ktorych slyszalem. Chcialbym by wytworzylo sie cos w rodzaju panelu, dyskusji, burzy mozgow z korzyscia dla wszystkich czytajacych i wypowiadajacych sie. Zachecam wszystkich do wyrazania swojego zdania i polemiki. Dzis reka z ostatniego turnieju USOP w Warszawie:

    blindy 75/150

    - gracz z UTG +1 limpuje (stack 5500) - gracz bardzo loose passive gra check call check fold, praktycznie nigdy nie raisuje pre flop, rzadko betuje, lubi ogladac flopy, wlasciwie jest na celowniku wiekszosci graczy przy stole jako pierwszy kandydat do izolacji,

    - po foldach gracz z CO raisuje do 425 (stack ok. 9000) - gracz aktywny, rozumiejacy i dobrze czytajacy gre, znakomicie wykorzystujacy role pozycji, dobrze poruszajacy sie w grze po flopie,

    - po foldach do nas, pora na nasza kolej (stack 8200), nasza karta na big blindzie:



    Co robimy i dlaczego ? Zachecam do dyskusji, dalsza czesc rozdania niebawem.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 03-02-2009 o 18:40

  2. #2
    Witam,

    Moim zdaniem raise do 1200 i wygrywamy pulę przed flopem, ponieważ po flopie będziemy bez pozycji i na nietrafionym flopie raczej chceck/fold.
    Natomiast gdy dostaniemy reraise pre-flop to ja folduje.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Wydaje mi się że call tu będzie najbezpieczniejszą drogą.
    Reraise jest bardzo niebezpieczny z tego względu że pasywny gracz może chętnie dorzucić, a gracz z CO sprawdzić ze względu na korzystne pot odds.Bez pozycji na flopie po takim scenariuszu nic nie zdziałamy.
    Po call z naszej strony na flopie już powinno być prościutko Nie trafiony flop odpuszczamy, trafiony po prostu betujemy.Blindy jeszcze nas specjalnie nie gonią,więc szarża z AQ bez pozycji chyba nie jest właściwą decyzją.

  4. #4
    Co nam dają obie opcje...
    Call-daje nam kontrole puli. Jednak jesteśmy bez pozycji z dwoma graczami(zakładamy z UTG na pewno sprawdzi), do tego ich zasięg jest bardzo szeroki. Top para może być tu słaba i daje możliwości do outplayowania nas dla CO. Musimy trafić naprawdę mocnego flopa żeby coś tu pograć. Jeśli flop spadnie bezpieczny to i tak zbierzemy pulę leadem. Z drugiej strony jeśli UTG ma weak A może nam fajnie zapłacić.
    Raise- przede wszystkim buduje pule, jeśli się okaże, że wszyscy dołożą, to jesteśmy w grubej puli bez pozycji :/ I wciąż nic nie wiemy gdzie jesteśmy, UTG mógł dołożyć z gównem, CO na pot oddsy, dodatkową posądzając nas o squezze :/ Choć sam bet od CO nie musi implikować siły i na nasz konkretny re może się złożyć.

    Generalnie tylko w sytuacji kiedy, byłbym w stanie bardziej zawęzić zakres CO, lub byłbym przekonany,że jestem w stanie wziąć pule na pf walę gruby raise.
    Inaczej call i kontrola puli, i potem gra w zależności od flopa. AQ w tej fazie turnieju, bez pozycji jest jak najbardziej grywalne, ale nie jest to znowu potęga.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Dziekuje za odpowiedzi, choc na razie nie jest ich powalajaca ilosc (Panie i Panowie do klawiatury ) jestem bardzo milo zaskoczony ich wysoka wartoscia merytoryczna, oby tak dalej

    Jak na razie wybor kreci sie wokol call i reraise. Slusznie zauwazono, ze gracz loose pasive na UTG stwarza zagrozenie calla naszego reraisa dajac tym samym oddsy graczowi z CO - bardzo celna uwaga ! A to scenariusz, z ktorego rzadko bedziemy zadowoleni.

    Czy jest trzecia opcja ? Czy ktos rozwaza fold ?

    Jeszcze raz zachecam wszystkich do dyskusji.

    C.D.N...

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 30-01-2009 o 16:04

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    151
    Ja przyznam ze na ostatnim turnieju live zrzucilem AQ na bb w takiej sytuacji, rozniez niski poziom blindow.
    Moim zdaniem gracz na CO ma albo wysoka pare albo AK i chce juz teraz zgarnac pule albo zmusic agresywnego do sprawdzenia i odizolowac go od reszty. Sprawdzenie nic nie daje bo wbijamy sie miedzy mlot a kowadlo wiec jezeli juz mialbym wejsc do takiego rozdania to raise.
    Ale to tylko moja opinia

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Fold byłby tutaj słaby, ponieważ najprawdopodobniej mamy najlepszą rękę i nie ma sensu jej zrzucać. Pytanie tylko jak najbezpieczniej ją rozegrać.
    Tak jak już wspomniano - calling station UTG sprawia iż zagrożenie ze strony CO się zwiększa, a więc dobrze by było po prostu uderzyć mocno preflop do 1400 i zgarnąć pulę bez gry. Za tą linią rozgrywki przemawia także fakt, iż CO jest dobrym graczem postflop i ma nad nami pozycję, a więc ciężko będzie nam rozgrywać to AQ gdy damy tylko call pf.

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Pula najprawdopodobniej 1075(zakłam że gracz loose dołoży,co jest ufając readowi niemal pewne)a musielibyśmy dołożyć 275 wiec chyba fold nie wchodzi w grę.
    Poza tym mamy loose gracza w grze dlatego złapanie TP może przynieść duży zysk.

    Powiedzenie :"Nie grasz nie wygrasz" chyba w tym przypadku ma duży sens

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja bym zagrał call i zrzucił przy niewygodnym flopie. AQ to dobra ręka przy trzech grających, zwłaszcza gdy jeden to loose passive. Nóż wpadnie wpadnie flop Axx lub Qxx i powinniśmy zgarnąć pulę, bo wątpię żeby CO trzymał KK.
    AK prawdopodobne, a jeszcze bardziej prawdopodobna jakaś para 77-JJ.

    Ale to tylko moje zdanie jako początkującego.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    AK prawdopodobne, a jeszcze bardziej prawdopodobna jakaś para 77-JJ.
    zakres CO jest bez porownania szerszy, mozna zalozyc, ze w wielu przypadkach izolowal gorszego gracza nie wnikajac za bardzo w swoje karty...