Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Ja tutaj daje call. Dlaczego? Bo nie chce marnowac potencjalu tej reki, ktory to ma w grze po flopie. Wiedzac, ze CO to dobry gracz i moze raisowac tutaj pozycyjnie nie musi miec wcale silnej reki.

    Jesli mialbym decydowac sie tutaj na reraise to raczej z 2 rodzajami rak:
    - monstery (AA,KK,QQ, ewentualnie JJ)
    - rekami z perspektywa, ktore latwo wyrzucic w razie reraisu: typu JT, J9, T9.

    Tak naprawde raisujac tutaj bez pozycji z AQ marnujemy ta reke. Poza tym w miare latwo bedzie nam ja rozegrac po flopie. AQ, KQ to rece, ktore przy ponad 50bb w stacku moge spokojnie grac po flopie.

    Oczywiscie zupelnie inaczej sytuacja by sie miala, gdybysmy mieli tutaj powiedzmy 15bb, ale nie o to jest pytanie.
    Ostatnio edytowane przez LukeLasko1 ; 30-01-2009 o 17:57

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Przeczytalem reszte postow w tym watku i na pytanie "Czy jest trzecia opcja ? Czy ktos rozwaza fold ?" odpowiadam - nie. Zbyt deep stackowo jestesmy, zeby rozwazac tutaj fold.

    Natomiast AJ rozwazalbym opcje fold. To jest ta waska granica. Trafiamy flop Axx z AQ - czujemy sie w miare pewnie, trafiamy Axx z AJ - juz nie taka prosta sprawa, tym bardzej bez pozycji.

    Foldujac tutaj AQ stawiamy przeciwnika na bardzo waski zakres (AA,KK,QQ,AK). Takze mimo braku pozycji i tak call.

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Dziekuje za kolejne odpowiedzi. Pora pojsc dalej. Osobiscie uwazam, ze fold nie jest zla opcja w powyzszych warunkach i jest jak najbardziej do rozwazenia. Najmniej podoba mnie sie reraise. Lecz to oczywiscie tylko moja opinia, wynikajaca z okreslonego stylu gry.
    Tak w ogole w zamysle ten watek ma na celu wywolanie polemiki, pogladow, nie stawiam sobie za cel definiowania jednego slusznego rozwiazania, bo texas holdem to taka gra, ze czesto istnieje kilka rozwiazan problemu w zaleznosci od stylu graczy.
    Przy stole zdecydowalem sie na call, gracz UTG zgodnie z przewidywaniami dal rowniez call.

    flop (pula 1350)

    stacki:

    nasz 7775
    UTG 5075
    CO 8575

    flop:



    jaki mamy plan ?

    C.D.N...

    pozdrawiam

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Do tej pory nie rozważałem AQ bez pozycji jeśli chodzi o grę turniejową, ale często myślałem o tym jeśli chodzi o cashówki. W zależności od gracza gram call/3-bet. Dużo zależy od tego czy grasz stosuje floating, folduje 3-bety itp. Jest to ręka którą ciężko się gra, ale wydaje mi się że mimo wszystko 3-bet jest wskazany jeśli przeciwnik folduje (w przypadku gdy jest CS, lepiej dać call).

  5. #15
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Rozwazamy gre turniejowa. Cash to inna historia. AQ szczegolnie na short hand w zasadzie z definicji zawsze gramy w taki czy inny sposob.

    pozdrawiam

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Flop check/call albo donk lead call rr To jest ta nowa opcja którą ostatnio stosuje na dobrych/agresywnych graczy. Trafiam monstera i robię small beta bez pozycji co dla 99% osób oznacza słabość i robią wtedy rr. Flop oczywiście jest dla nas idealny, bije nas 77, 44, AK, z AK i tak byliśmy w dupie pf więc lepiej trafić nie mogliśmy.

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Ja tu zazwyczaj gram check/call i ogladam turn. Check call glownie dla kontroli puli z planem na turn. Ale na razie o turn nie pytasz, wiec nie pisze

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Ale tutaj ciężko o bezpieczny turn, moim zdaniem decyzję musimy podjąć na flopie.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    A moim zdaniem "bezpieczny turn" jest mocno relatywnym okresleniem Np kazdy diamond to dla mnie bezpieczny turn

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    Ja na takim flopie nie bawie sie w zadne fancy plays i betuje ok. 1k. Ewentualnie opcją do rozwazenia jest check/call co daje oczywista korzysc zachwania mniejszego pota z nasza semi-strong hand. Check/raise nie zagrałbym w żadnym wypadku, bo takim zagraniem pobic mozemy tutaj jedynie blef.