Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Witam,
    Ostatnio dosyć rzadko tu wchodzę, jednak kiedy już to się dzieje, to przez pewien czas się zastanawiam o czym jest to forum.
    Z jednej strony jedyny dział, który się dynamicznie rozwija, to bocznica - lub jak mówi jeden jej stały bywalec - świetlica.
    W dziale taktyk i analiz, z tego co widzę ludzie nie mogą się za bardzo doprosić o jakieś sensowne porady. Z resztą jaki jest poziom widać po nagrodzie za post miesiąca, która została przyznana tylko raz.
    W dziale dla początkujących pojawiają się nowi ludzie, którzy nie potrafią nawet przeczytać FAQ i non stop się pytają o to samo.
    Nie mówiąc już o zdarzających się co jakiś czas żerbaninach o dolara, z których każdy ma ubaw po pachy.
    Jednak najgorsze jest samo znalezienie czegoś sensownego w tematach. Liczba loli, spamu, oftopów i wszelkiego innego robactwa sprawia, że to, czego normalnie przeczytanie zajmuje 15 minut, trwa 3 razy tyle.
    Nie jestem tu bardzo długo, jednak z tego co mi się wydaje, kilka lat temu opinie zamieszczane na tym forum były o wiele bardziej merytoryczne i profesjonalne. Teraz wydaje mi się, że niektórzy ludzie, którym znudziło się pisanie na wp i onecie przenieśli się tutaj.
    Nie wiem, czy takie rozwiązanie jest możliwe, ale uważam, że powinien być wprowadzony np. system oceniania użytkowników.
    Zbyt dużo trollowania oraz ogólny brak szacunku u innych użytkowników powinien skutkować blokadą dostepu do poważniejszych działów.
    To oczywiście tylko propozycja - nie wiem czy realna.
    Wiem jedynie, że chyba czas coś zrobić, aby wiadomo było czemu to forum jest poświęcone.
    Może to dziwne, że ktoś, kto ma nick troll denerwuje się z powodu trollowania, jednak każdy kij ma dwa końce: albo będzie lolowanie albo będzie co poczytać.
    Jest to wyłącznie moja opinia, ale chyba nie jestem w niej do końca sam.
    pozdr

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    [x] good point

    sam jestem poniekąd winny, bo nie mogę się powstrzymać od komentowania innych zachowań czasem. Z tego co wiem to na tlpoker można porozmawiać o pokerze, łatwiej tam o ocenę rozdania. Na pewno trzeba coś zacząć robić, ale nie będę nic sugerował, bo skończy się na usunięciu mnie.

    Nie wiem czy pomysł z systemem oceny użytkowników jest dobry, serwer miał problemy z utrzymaniem shouta na forum, a taki system ocen chyba trochę zajmuje.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Jestem jak najbardziej za.

    Wystarczyłoby wprowadzić ostrzeżenia za spam/flaming/durne posty.
    1..2..3 ostrzeżenia i ban (na początek kilkudniowy).

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ok, ja też jestem jak najbardziej za. Proszę Was tylko o pomoc, tzn. raportowanie postów. Co prawda czasami widzę, że ktoś raportuje post, a on moim zdaniem nie zasługuje na ostrzeżenie, ale raczej rzadko się to zdarza, ale i tak wtedy bardziej przyglądam się danemu użytkownikowi.

    Zróbmy tak:
    2 ostrzeżenia.
    Ban na 7 dni.
    Ban stały.

    Zobaczymy jak to będzie działało.
    Akcję antytroll uważam za rozoczętą. Jeszcze raz proszę o pomoc w raportowaniu.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Zajebisty watek i bardzo powazna sprawa, ktora wreszcie zostala poruszona. Brawo dla trolla.

    Powiem tak-to forum mialo kiedys miano najwiekszego i najlepszego forum pokerowego w Polsce, i chyba faktycznie bylo niezle. Do pewnego momentu.

    Na dzien dzisiejszy dla mnie jest calkiem niezlym zrodlem relaksu w pracy i miejscem, w ktorym moge cos doradzic mniej doswiadczonym graczom.

    Jesli jednak chodzi o bardziej zaawansowane problemy i rozdania, to wiekszosc czolowych polskich graczy wrecz radzi, zeby nie zamieszczac tu takich rzeczy, bo i tak nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi. Dostaniesz za to po dupie od pseudo-pokerzystow, ktorzy niewiele na ten temat wiedza, ale czyhaja tylko, aby ci dowalic do pieca.

    Dlatego rowniez apeluje-wrocmy do tego, co bylo. Piszmy o swoich problemach w trakcie gry i prowadzmy rzeczowe dyskusje. Starajmy sie sobie pomoc, a nie przeszkadzac. Od tego chyba jest forum i taki powinien byc jego nadrzedny cel.

    PZDR

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Bardzo dobre spostrzeżenie trolla i dobra inicjatywa. Ja też ostatnio złapałem się na tym, że traktuję już forum bardziej na zasadzie joemonstera a nie pokerzysty. Problem też w tym, że brakuje nam chyba też trochę inicjatywy oddolnej - w wątku o SnG np. wypowiada się regularnie raptem kilka osób, bardzo rzadko są dyskusje sięgające głębiej niż analiza jednego rozdania itp. A najstarsi stażem członkowie forum, których komentarze i dyskusje były na poziomie i ciekawe zostali rozchwyceni i pewnie nie mają ani czasu ani ochoty postować tutaj, skoro mogą to napisać do CP

    Anyway, inicjatywa świetna i popieram
    wooysiah

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Dziwne że Mash który w dziale taktyka wielokrotnie wypowiada się jedynie komentarzem 'lol' zabrał tutaj głos. Co do tlpoker to jest tam jeszcze większy syf, dlatego sam poprosiłem o zlikwidowanie mojego konta żebym przestał tracić czas na beznadziejne tematy.

    Wracając do tematu, wydaje mi się że główną przyczyną są ciagłe kłótnie użytkowników, jestem za tym aby za każdy post w innych działach niż taktyka czy poker na zywo, który nie wnosi nic do tematu był tygodniowy ban.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Od siebie dodam, ze jak chce komus na priv dac rade odnosnie rooma (np ostatnio gdzie szukac dobrej oferty x8 na ongame) to dostaje warna wiec ciezko z pomocą bo tu duża cenzura panuje - pozdro dla Doliego

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jak ten ktos skarzy sie ze spamujesz mu konto, to nie masz sie co dziwic ...

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Też popieram tą inicjatywę... już będę wiedział co robić z postami masha w moich tematach