Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Głogów
    Posty
    387
    "wklepalem" ta sytuacje na stronke, co mi podal wooysiah, i wyskoczylo:

    HoldemResources.net: ICM Nash Calculator

    Nie wiem czy poprawnie to odczytuje, ale BB powinien callowac z KK+ ?

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tak by to wyglądało z equilibrium, ale w rzeczywistości dochodzi jeszcze troche meta-gry imo i zakresy rąk obu graczy są imo dużo szersze, zwłaszcza u Winx Wonxa. I w związku z tym nie folduję tego za skarby świata - bo nawet jeśli jest to marginalny call, to za 2 orbity będziemy zmuszeni do jeszcze bardziej marginalnego pusha albo calla.

    A odczytujesz poprawnie

    pozdro

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Zanim coś skomentujesz to naucz się podstawowych zasad turniejów STT, które jasno mówią że jest to fold zawsze. Co innego w MTT, ale co ja będę tłumaczył podstawy teorii pokera i pewne matematyczne zagadnienia których i tak nie zrozumiecie bo zamiast zastanowić się dlaczego jest to FOLD to wolicie się przyczepić...

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Mashku, ale ja lubię dokarmiać trolle :P
    Stanko, mistrzu mój, ile w życiu zagrałeś sitów? I jak Ci w nich poszło? W nich też w 90% jakiś idiota jak ja Cię wydrawował i tylko dlatego jesteś w plecy?

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Zakres buttona oceniam na dużo węższy niż te 38%, koleś mimo prowadzenia nic nie kradł, ani na bublu, ani po bublu, po wielu foldach czy to z buttona czy z SB w końcu przywalił allina, więc ja oceniłem go na coś w stylu asa, pary, może KT+. Jego zakres mógł być szerszy faktycznie, bo dochodzi taki element że "znudziło mu się to czekanie" i pierdyknął se z byle czym, no ale przyjąłem jednak teraz w Wizardzie u niego zakres 22%. Winx Wonx po 1k sitków za średnio 13$ ma ROI 6%, ja takich ludzi markuje sobie plusem, i spodziewam się po nich raczej dobrych decyzji. Jeśli on tak samo wycenił zakres pusha jak ja, to Wizard sugeruje u niego call z 5%. Oczywiście nie przesadzajmy że koleś sprawdzi tylko z 99+ AQ+, więc w Wizardzie wstukuje mu tak intuicyjnie zakres 14%. Wtedy wg Wizarda u mnie poprawny call jest tylko z AA, KK i QQ .

    No ale chyba faktycznie przesadziłem z tym myśleniem. Zrzuciłem te QQ. Button pokazał AJ, Winx pokazał TT. Na pocieszenie spadły i A i T . Niemniej ręce które pokazali mieszczą się w zakresie na jaki ich oceniłem, stąd chciałem się upewnić co inni o tym sądzą. BTW - sam teraz myślę że niepotrzebnie te dziwki zrzuciłem, a co zrobilibyście w tej sytuacji z jopkami?

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Potrzebnie zrzuciłeś, to że pokazali akurat AJ i TT niczego nie zmienia

  7. #17
    Moim skromnym zdaniem to jest CALL, kilka sitów w życiu zagrałem i raczej nie widzę tu opcji fold. Button moim zdaniem ma bardzo szeroki zakres rąk każda para lub kazdy as, a sb 99+ lub AT+. Call, jak ci pokaże któryś AA lub KK to trudno cooler i odpalamy następne sity

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    JJ pewnie zrzuciłbym, choć z bólem - albo sprawdził z jeszcze większym (tak 70/30). Jeszcze parę uwag odnośnie tej sytuacji:

    1. raise 8 BB - w wykonaniu słabych graczy takie dziwne raisy (nie push i nie standard raise) zwykle oznaczają układy przyzwoite acz marginalne - w stylu 22-88, Ax, K9, QT - takie "ładnie wyglądające układy", ale bardzo rzadko jest to premium hand czy nawet "układ premium w sytacji bubble" (czyli AT+, 88+);
    2. Push winx wonxa - przeciw słabym graczom, którzy nie rozumieją, że są scommitowani takie zagrania wbrew pozorom mają spore fold equity i dlatego uważam, że zakres winx wonxa jest w tym momencie szerszy od "optymalnego matematycznie" - zresztą nawet wśród wygrywających graczy można na palcach policzyć tych, którzy grają stricte matematycznie - bo ciężko jest szybko oszacować wszystkie zakresy (ostatnio sporo podpatruję np. evlbear'a i elitesreturn, bo mają zajebiste wyniki a styl nieco inny od większości regów - oni grają na bubblu relatywnie tight jeśli został choć jeden słaby gracz).
    3. Między QQ a JJ jest przepaść - z JJ dużo częściej będziesz flipował i trafiał na overpary.

    Na pewno wszystkie koncepcje, w razie wątpliwości, wytłumaczy Ci dokładnie stanko, bo on z niejednego pokerowego pieca chleb jadł, a do tego grał nawet na ept.

    Pozdro,
    wooysiah
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 24-01-2009 o 19:57 Powód: poprawka w nicku elitesreturn :)

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Ja nic nie będę tłumaczyć, nie gram STT, jedynie powołuję się na opinię 2 czołowych graczy. Nie zgadzasz się to trudno.

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    ja calluje i gram nastepne sng i jestem do przodu

    Moze nalezaloby wyprowadzic zaleznosci od czasu w tym przypadku (bo jak sie gra duzo sng to tez o to chodzi - ile warta jest jedna minuta )??