Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: [nl50] Qq

  1. #41
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    W sumie przekonałeś mnie jdx na tej płaszczyźnie. Ale co z kwestią bycia wydymanym przez 88-QQ,AK? Moim zdaniem te ręce pasują do takiego rozegrania właśnie ze względu na argumentację, którą podałeś. My mając powiedzmy 99 wyrzucimy Hero z każdą wyższą od naszej parą. I nawet AK - zablefowaliśmy na flopie, ale sprawdził. Teraz on czeka, no to sru. Albo ostro slowplejuje, albo wywalamy jego QQ z rozdania.

  2. #42
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jak mam to rozumieć? Że następnym razem w identycznej sytuacji jako Hero pushujesz, choć teraz zalecasz fold? A będziesz pamiętał, że to ten sam gość?
    Tak, bo bedzie mi sie wydawac malo prawodpodobne, ze znowu trafil lepiej a bardziej prawdopodbne, ze zwietrzyl, ze sie zrzucam w takiej sytuacji i chce to wykorzystywac.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Specyfiką tego rozdania jest to, żeby wciągnąć do gry kogoś, kto nie wie, czy jest z przodu czy nie. Czyli np. JJ. Bo moim skromnym prywatnym zdaniem QQ ma pełne prawo być pewnym, że jest z przodu i się zestackować. Najwyraźniej fisza jestem, ale ja się w tym rozdaniu zestackuję 100/100 o ile nie będę miał notki na gościa. Nie pozwolę, by mnie TT-JJ lub AK wywaliło z takiego rozdania.
    Z podobnego zalozenia wychodzi cala masa ludzi na NL50, dlatego flatcallujac z AA 3beta w naprawde duzej ilosci przypadkow, zamiast wygrac 6$ zbieramy BI.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    W sumie przekonałeś mnie jdx na tej płaszczyźnie. Ale co z kwestią bycia wydymanym przez 88-QQ,AK?
    Jakos to przezyje, bo w dluzszym okresie wyjdzie na moje

  3. #43
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Z podobnego zalozenia wychodzi cala masa ludzi na NL50, dlatego flatcallujac z AA 3beta w naprawde duzej ilosci przypadkow, zamiast wygrac 6$ zbieramy BI.
    Albo owe BI oddamy, bo chyba nie sfoldujesz AA na flopie 89T z dwoma kartami w kolorze, albo na jednokolorowym gdy masz asa tego koloru, nie? A u mnie open 3bet z późnej pozycji może oznaczać mnóstwo rzeczy - wszystkie pary, SC a nawet jakieś KJs.

    Zresztą chyba kręcimy się w kółko - kazdy już powiedział co miał do powiedzenia zdaje mi się.

    Być może popełniam błąd. Rzeczywiście nierzadko oddaję stack na tego typu flopie z AA, ale też często ten stack wygrywam właśnie przeciw niższej overparze czy top-pair-good-kicker.

    Możecie zrobić sobie na mnie notkę - ja się tu stackuję
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 19-01-2009 o 17:33

  4. #44
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Jezeli PT pokazuje, ze grasz na tyle loose, to jest luzny 4bet i z gorsza karta. Zreszta masz racje, nie ma co dywagowac ;

  5. #45
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ale co z kwestią bycia wydymanym przez 88-QQ,AK?
    No czasami się zdarza i dlatego agresja jest taka dobra w pokerze. W każdym bądź razie IMO tutaj wchodzą już w grę read-y i Hero ma trudną decyzje do podjęcia. I moim zdaniem, jako że był bez pozycji, powinien był ją podjąć już na flopie, tzn. czy push czy fold. Wtedy nawet przeciwnik z AA/KK musiałby się trochę zastanowić i przy okazji miałby okazje do popełnienia błędu.

    jdx

  6. #46
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Hero ma trudną decyzje do podjęcia. I moim zdaniem, jako że był bez pozycji, powinien był ją podjąć już na flopie, tzn. czy push czy fold. Wtedy nawet przeciwnik z AA/KK musiałby się trochę zastanowić i przy okazji miałby okazje do popełnienia błędu.
    To jest bardzo trafna uwaga, aż dziw, że nam to wcześniej umknęło. Przecież call Hero na flopie jest słaby. I właściwie przez niego mamy problem na turnie. Sprawdzając na flopie chyba jedyne czego byśmy chcieli to dama na turnie, bo albo przyjdzie A/K i nas wywali na pewno, albo przyjdzie coś niższego i wtedy będziemy dumać, czy się skompletował strit, albo czy przeciwnik dobrał seta do swojej overpary z flopa.

    Czyli AI na flopie

  7. #47
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez Qter Zobacz posta
    Skoro HERO dał się złapać na bet-pot na turnie, to raise villiana nie jest chyba wcale taki absuradalny jak piszesz...


    Na tych stawkach takie rozegranie śmierdzi setem na odległość. A zbierać informacje to IMO się opłaca, ale na NL400. Na NL50 przewija się tylu graczy że nie ma to większego sensu.
    +1
    nic dodac nic ujac na tych stawkach chcesz zbierac informacje gdzie wszystkie tag fishe praktycznie graja swoje karty face up w tych sytuacjach? Mam placic za informacje o gosciu z, ktorym moze zagram przez 30 rozdan za tydzien/miesiac? lol

  8. #48
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Woland o co Ty tu walczysz ?

  9. #49
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Wiesz Woland, raisować można z kilku powodów. Jednym z takich powodów, do tego IMO najbardziej naturalnym, jest podbijanie w celu zbudowania puli wtedy, gdy najprawdopodobniej mamy najlepszą rękę. Ja osobiście zagrałbym tak jak ten koleś z nadzieją, że przeciwnik ma overparę. Mój raise stawia go wtedy w trudnej sytuacji i daje okazję do popełnienia błędu. Osobiście uważam, że to właśnie slowplejowanie jest bez sensu. Poza tym z tego co tutaj napisałeś wnioskuję, że na takim flopie raisowałbyś z drawem, overparą czy też stone cold bluff, ale już ze stritem/setem to byś slołplejował? Czy to nie daje Ci do myślenia?

    jdx
    +1 = z ust mi wyjęte...
    sorry za bumpa ale NMSP

  10. #50
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Dzięki chłopaki za cierpliwe wytłumaczenie. Jak już pisałem w sumie mnie przekonaliście, ale strasznie mnie gryzie w wątrobę to, że tak samo mógł zagrać z 88-JJ,AK Szlag by mnie trafił gdyby mi to pokazał.

    Ale rzeczywiście mam problem z tego typu kartami. Niestety często oddaję stack z premium parą na niskim flopie