Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: [nl50] Qq

  1. #11
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Rownie dobrze moze miec JJ jak i AA...
    Ja jestem gotow zaplacic w wiekszosci przypadkow...

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    seta
    Uważam, że raisowanie flopa z setem jest zbędne (uzasadnienie we wcześniejszym poście), a pot-bet na turnie to już totalny debilizm.

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jest tez opcja, ze sprawdzil z SC
    Musiałby sprawdzać z 34s. Jeśli tak, to notka i szukam go wybierając stół.

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    mogl tez slowplayowac AA/KK
    Jak wyżej - notka i dodanie do buddy-listy.


    Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedną rzecz. Poker to gra w której zbieramy informacje płacąc za nie, Co ważne - nie tylko w obrębie jednego rozdania, ale szerzej. Jeśli teraz sfolduję, to będę tak samo mądry jak przed rozdaniem, tylko trochę biedniejszy. W następnym identycznym rozdaniu z tym samym przeciwnikiem znowu sfolduję i znowu i znowu. Kasa będzie odpływać, a stan mojej wiedzy pozostanie ten sam. To ja wolę zapłacić mu za te dwie pary przy SC, seta, lub KK/AA (moim zdaniem mając cokolwiek z tego zagrał źle) i zrobić mu odpowiednią notkę. Łatwo może się okazać, że długofalowo wydam mniej, niż foldując, a do tego mam informację, która może mi się przydać w innego rodzaju rozdaniach z nim.

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Dziękuję za opinie.
    Woland potwierdziłeś mój tok rozumowania w tym rozdaniu.

    Skończyło się tak, że hero dał pusha, blabla sprawdził pokazując 44. Na river spadła Q

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez sonix112 Zobacz posta
    Skończyło się tak, że hero dał pusha, blabla sprawdził pokazując 44. Na river spadła Q
    No to nice river.

    Tak jak już pisałem - moim zdaniem raise flop dyskusyjny, a bet-pot turn absurdalny. Stara się ze wszystkich sił wyrzucić z rozdania przeciwnika mającego 2 outy. Ciekawe z czym chce dochodzić do showdownu - tylko z royalem?

    Mam nadzieję, że zrobiłeś notkę, żeby na drugi raz nie sprawdzać

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Czyli nasi gora, tak?

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    debilizm, co nie znaczy, ze nie jest mozliwe. Generalnie z teza o zbieraniu informacji sie zgadzam, ale wydaje mi sie, ze taniej wyjdzie foldowac i popatrzec od czasu do czasu an jego rozdania (zreszta w 90% przypadkow wszystko wyjdzie w statsach) niz sie zestackowac

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    debilizm, co nie znaczy, ze nie jest mozliwe
    To znaczy, że po flopie gramy tylko z royalem, bo z czymkolwiek innym może nas sprawdzić debil i dobrać swojego jedynego outa...

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Generalnie z teza o zbieraniu informacji sie zgadzam, ale wydaje mi sie, ze taniej wyjdzie foldowac
    A następnym razem? I następnym? I następnym? Zawsze będziesz foldował wkładając do puli raise PF i bet flop. Stackując się raz masz już ważną informację, dzięki której sporo zaoszczędzisz każdym następnym razem.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    pytanie czy to gracz ktorego mamy szanse jeszcze spotkac przy stole

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    pytanie czy to gracz ktorego mamy szanse jeszcze spotkac przy stole
    Jesli jesteś w tej sieci przelotnie, to rzeczywiście nie warto. Jeśli grasz tam docelowo, to moim zdaniem warto, a czy go jeszcze spotkasz to nigdy nie wiesz.

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    jak mnie ktos raisuje na takim flopie, to poki nie mam przeslanek, ze villain jest idiota, to za idiote go nie traktuje i skoro leaduje o pota, to pewnie ma z czym. Hero wrzucil przed turnem 10$ wiec dramatu nie ma, w przeciagu 100 rozdan pewnie bedzie mogl juz wiecej o villainie powiedziec i wtedy bedzie mogl podjac lepsza decyzje.

    (Woland): A następnym razem? I następnym? I następnym? Zawsze będziesz foldował wkładając do puli raise PF i bet flop. Stackując się raz masz już ważną informację, dzięki której sporo zaoszczędzisz każdym następnym razem.
    Jak robi tak w kazdej sytuacji, to raczej nie uwierzymy, ze znowu ma seta? {: