Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    EverestPoker Game #4183333400: Table Lulusar-7 - $.50/$1 - No Limit Hold'em - 22:55:55 - 2009/01/17
    Seat 1: teamen ($102.15)
    Seat 3: MutantVirus ($117.00)
    Seat 4: philipgas ($33.05) 81/6/8 po 60 hands
    Seat 5: KoLTaRD ($94.50) 28/13/1.6 po 100 hands
    Seat 6: BluffKilla38 ($114.55)
    KoLTaRD posts the small blind of $0.50
    BluffKilla38 posts the big blind of $1.00
    The button is in seat #4
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to MutantVirus [ ]
    teamen folds
    MutantVirus raises to $3.50
    philipgas calls $3.50
    KoLTaRD calls $3.00
    BluffKilla38 folds
    *** FLOP *** [ ]
    KoLTaRD checks
    MutantVirus bets $8.00
    philipgas raises to $29.55, and is all-in
    KoLTaRD raises to $91.00, and is all-in
    MutantVirus ???

    Szort wcześniej rozgrywał b. agresywnie TPTK (jak miał trochę więcej w stacku), więc z nim na luzie bym się allinował, no ale włączył się ten drugi koleś. KoLTaRDa często spotykałem w turniejach, a z cashy miałem notatkę, że na turnie grał ch/r z OESD+FD. Nie pamiętam jakie miałem staty akurat na tym stole, ale ogólne mam 22/17/4.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Ciężko podejrzewać, żeby miał 4, choć w sumie jest dosyć loose i 54, A4 są w jego zasięgu. 66 pewnie nie grałby tak ostro. Z 77-JJ może czuć się dość pewnie, obstawiając cię na overcards, i próbować izolować shorta. Ja bym sprawdził.

    Hand 0: 62.603% 61.57% 01.04% 28037 472.50 { QdQs }
    Hand 1: 37.397% 36.36% 01.04% 16558 472.50 { QQ-66, 44, A4s, 7h5h, 54s, A4o }

  3. #3
    Short stacka raczej bym sie nie bał co prawda statsy po 60 rozdaniach nic albo niewiele nam mówią ale 81/6/8!!!!!??????!!!!! Koleś lubi tracić kasę.
    KoLTaRD obstawiam na 66 lub slowplay pf z AA. Ale wchodzą też w rachubę 77-JJ. Wygląda na solidnego gracza.
    Jak dla mnie fold, nie zaryzykuję całego stacka dla overpair (nie mając dobrych readów na KoLTaRD).
    Ostatnio edytowane przez sebasbox ; 21-01-2009 o 18:07

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    nie wiem jak tam graja, ale kto bedzie wypychac z rozdania majac NUTS? chyba tylko debil... robie CALL i zgarniam pule

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    jak tez easy call i patrze czy koltardowi dojdzie do flusha albo 75

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    W.A.Rebel, nie rozumiem dlaczego koleś który agresywnie rozgrywa drawy nie miałby w ten sam sposób zagrać np. karety z flopa. IMO jak najbardziej powinien. Ot chociażby po to, aby tacy kolesie jak my mieli zagwozdkę i zastanawiali się czy robi to z monsterem czy z drawem. Dzięki takiemu rozegraniu nigdy nie wiesz czy jest to semibluff C-R obliczony na wypchnięcie Hero z rozdania czy też C-R for value.

    Mając to na uwadze IMO sytuacja wygląda tak:
    Board: 6h 4h 4c
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 56.523% 55.84% 00.68% 38697 473.50 { QdQs }
    Hand 1: 43.477% 42.79% 00.68% 29656 473.50 { 66+, 44, AhKh, AhQh, AhJh, AhTh, A4s, KhQh, KhJh, QhJh, QhTh, JhTh, 75s, 64s, 53s+ }
    A jeśli z jego zakresu wyrzucimy np. 77-99 to sytuacja zmienia się na przeciwną, tzn. 55:45 dla niego.

    W każdym bądź razie mamy tutaj side pota do którego Hero jeszcze nic nie włożył i o którego IMO Hero będzie flipować jeśli zdecyduje się na calla. No i jest jeszcze main pot gdzie euity też niekoniecznie musi być większe niż jego fair share (co więcej, Hero musi jeszcze trochę dołożyć aby móc rościć sobie do niego pretensje). Hero nie włożył dużo do puli tak więc moim zdanie fold i patrzymy z czym koleś tak zagrał.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    a to dlatego, ze jesli robie standardowy raise PF (a otwieram przerozne rece PF) to oczywiste jest dla robiacego all-in, ze musze miec bardzo mocna reke, zeby go w tym momencie callnac.
    co innego jesli bym go reraisowal preflop i dal mu podstawy do tego, zeby tak mogl pomyslec i zagrac specjalnie w ten sposob.

    jesli ma monstera, a ja mam jakas overpair, to robi call z nadzieja ze dorzuce sie do puli, z ktorej juz ciezko bedzie mi uciec i dobrze oplace mu jego uklad. jak dla mnie wyglada to jednak tak, jakby chcial sie mnie pozbyc z rozdania juz w tym momencie.

    mam nadzieje ze jako tako wyjasnilem, bo jestem mega zmeczony i moglem wyrazac sie niejasno

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    jesli ma monstera, a ja mam jakas overpair, to robi call z nadzieja ze dorzuce sie do puli, z ktorej juz ciezko bedzie mi uciec i dobrze oplace mu jego uklad. jak dla mnie wyglada to jednak tak, jakby chcial sie mnie pozbyc z rozdania juz w tym momencie.
    No właśnie, jak widać po odpowiedziach, chyba dla większości tak to wygląda. A moim zdaniem, jeśli taki koleś agresywnie drawuje, to tak samo agresywnie powinien rozegrać też absolute nuts. Jego gra staje się wtedy spójna (tzn. mało czytelna), a przy odrobinie farta i tak może wyciągnąć stacka od niedowiarka z overparą który będzie sobie kombinował "eee, z monsterem tak by nie zagrał". IMO call z monsterem byłby dobry w przypadku gracza który drawuje pasywnie. Bo wtedy jego gra też jest spójna - tzn. nie wiadomo czy drawuje czy slołplejuje. Natomiast gra typu "drawy/średnie układy agresywnie, monstery pasywnie (slołplej)" to moim zdaniem do bani jest. W zasadzie to jest nawet wbrew logice ponieważ taka podstawowa logika pokerowa nakazuje aby wkładać kasę do puli z najlepszą ręką (ewentualnie największym equity).

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No właśnie, "powinien" nie znaczy, że tak robi. Podejrzewam, że jesteś w swoich poglądach odosobniony jdx i większość graczy jednak będzie slowplayować fulla albo quads A nas przecież nie obchodzi jakie zagranie dla przeciwnika jest najbardziej poprawne, tylko jak on gra faktycznie.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 22-01-2009 o 08:41

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    jdx - omawiamy rozdanie z nl100 na everest, wiec nie zapedzajmy sie za bardzo z teoriami typu 'on wie, ze zawsze tak rozgrywam drawa, wiec teraz rozegram tak nuts' - chyba, ze masz z nim historie i doskonale wiesz, ze jest to bardzo dobry gracz, ktory moze tak zrobic.

    eajones fajnie podsumowal graczy z nl600 na PS w jednym z filmikow - zdecydowana wiekszosc graczy nawet nie mysli, tylko klika przyciski, wiec nawet nie ma sensu zastanawiac sie nad tym, ze on cos tam wie, ze ja wykonuje na niego ruch...