Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Zastanawiam się jak zagospodarować nadwyżkę z pokera i wpadlem na pewien pomysł,ale mam problem z dystrybucją.
    Chodzi o małą sprzedaż bazarową

    Pytania

    1.Czy mogę sobie tak po prostu wejść na jakiś targ i zacząć sprzedawać bez wydawania rachunków itp?
    2.Czy mogę legalnie wyjść przed dom i sprzedawać?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    to ty juz lepiej graj w tego pokera....

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez alutekfiutek Zobacz posta
    to ty juz lepiej graj w tego pokera....

    Może zadałem jakiś głupie pytanie, ale prosiłem o pomoc a nie szyderstwo.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez masaker Zobacz posta
    1.Czy mogę sobie tak po prostu wejść na jakiś targ i zacząć sprzedawać bez wydawania rachunków itp?
    2.Czy mogę legalnie wyjść przed dom i sprzedawać?
    1. Z tego co wiem to na targu musisz zapłacić za miejsce odpowiedniej osobie - opłata zależy od wielkości zajętego miejsca. I to wszystko. A rachunki?? Czyś ty widział żeby jakaś kobiecina ze wsi sprzedająca jedzenie (jajka, sery) albo kwiaty dawała rachunki komuś?? Niektórzy dają, inni nie. Jak ktoś prowadzi firmę, albo sprzedaje droższe rzeczy np ubrania, które czasem klient może reklamowac to paragony daje, ale gdy ktoś coś drobnego sprzedaje to nie.
    2. Niby nie ale... Czasem można spotkać jak ktoś przy ulicy (głównie dla przechodniów) się rozłoży i sprzedaje coś. Nie wiem czy oni to gdzieś rejestrują, albo płacą od tego podatki. A z reguły są w takich miejscach że policja na pewno by ich zauważyła.

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    ok dzieki

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    2. Ogólnie legalnie nie rozliczając się z fiskusem możesz wyprzedać swoje stare rzeczy ( te które mają powyżej 6 miesięcy ) - uwaga w razie kontroli powinieneś móc to udowodnić odpowiednim paragonem zakupu. Czasami to i tak za mało, bo jeżeli nawet stare rzeczy sprzedajesz hurtowo lub jest zachowana ciągłość sprzedaży, wtedy podbiega to o zarobek i musisz mieć normalnie założona działalność zarobkową i rozliczać się z fiskusem. Skrótem mówiąc, jeżeli coś parę razy sprzedaż nic ci się nie stanie w innym przypadku mogą być problemy.

    Jeżeli chodzi o targ z tego co się orientuje dużo osób tam ma swoje założone działalności ( przy zakładaniu działalności, trzeba umieścić odpowiedni wpis o sprzedaży na targach i bazarach )