Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93
  1. #21
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Termin turnieju masters za miniony sezon został ustalony na najbliższy czwartek (2 kwietnia) o godz. 20. Odbędzie się on tam gdzie niektóre z poprzednich mastersów - "u Herqa". Wszyscy uczestnicy potwierdzili swoje przybycie, więc informacja jest już oficjalna.
    Poniżej skład uczestników i ich początkowe stacki:

    Kod:
     
    1. Mr. Brownstone  1066    18,4%
    2. Herq             768    13,2%
    3. Jacekkk          742    12,8%
    4. Miras            714    12,3%
    5. Saurian          688    11,9%
    6. Kristoff         674    11,6%
    7. Bosynurek        588    10,1%
    8. Mary             558     9,6%
    
       SUMA            5798   100,0%
    Tymczasem nowy sezon ("wiosna 2009") zaczynamy już w najbliższą środę. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam!

  2. #22
    Gratulacje dla Top 3 zwłaszcza dla Mr. Brownstone'a i powodzenia na Mastersie

  3. #23
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Turniej masters za nami. Przebieg miał trochę nietypowy, ponieważ o ile pierwsza osoba odpadła po 3h gry, to po 4h już było po wszystkim. Wyniki poniżej:

    1. Mr. Brownstone
    2. Miras
    3. Herq


    4. Jacekkk
    5. Bosynurek
    6. Kristoff
    7. Mary
    8. Saurian

    Wyniki jak widać są bardzo zbliżone do tych z klasyfikacji ligowej. Wszystkie nagrody ligowe padły łupem Mr. Brownstona, Mirasa i Herqa. Gratulacje!
    Wręczenie pucharów odbędzie się najprawdopodobniej już przed najbliższym turniejem ligowym we środę.

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    Gratulacje dla Browna i TOP 3.

    Ładny sezon w Waszym wykonaniu.

    GG.

  5. #25
    Dołączył
    Oct 2007
    Przegląda
    Kielce/Kraków
    Posty
    212

  6. #26
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Ostatnio została wysunięta propozycja modyfikacji drabinki blindów w naszych turniejach. Polegałaby ona na wcześniejszym wprowadzeniu ante. Celej tej zmiany byłoby zdynamizowanie gry w środkowej fazie, tak by finał zaczynał się nieco wcześniej i było w nim "więcej gry".
    Konkretnie zmiana polegałaby na wprowadzeniu ante o wysokości 5 na levelach 20/40 i 30/60 oraz przesunięcie dotychczasowych ante o poziom wcześniej. Czyli wyglądałoby to tak:
    1/2, 2/4, 3/6, 5/10, 10/20, 15/30, 20/40+5, 30/60+5, 40/80+10, 50/100+10, 75/150+25, 100/200+25, 150/300+50, 200/400+50, 300/600+100, 400/800+100, 500/1000+150, 600/1200+150, 750/1500+250

    Przed najbliższym turniejem odbędzie się głosowanie w kwestii wprowadzenia tej struktury na 1 turniej (już ten najbliższy) z opcją przedłużenia okresu testów jeśli pomysł się sprawdzi. Argumenty i głosy za/przeciw są mile widziane na forum. Ostateczną decyzję podejmiemy głosami zarządu, którego aktualny skład jest następujący: Bioły, Ewelinka, Generał, Herq, Marian, Saurian.

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    +1

    Popieram w 100%

  8. #28
    bosynurek Guest
    ja mam argument przeciw:

    1. Tradycja. gramy tak "odkad pamietam" nie wiem jak inni ale ja mam tak ze turniej trzeba poczuc. a jak sie zmieni formula trzeba bedzie go poczuc na nowo

    2. Przy 20-minutwych levelach na 8-osobowym stoliku i tak mozna rozegrac max z 8 rak (nawet jesli nie ma zabawy "pilnujemy zeby wszyscy dali ante"). a czasem mniej jak sa ludzie ktorzy maja tendencje do "myslenia" lub cos sie wydarzy. Blindy wiec w turnieju i tak nam bardzo szybko skacza.

    Z ante jest zawsze problem. Nie mamy dilerow na stole a ludzie sie jedni myla, drudzy "zapominaja" wrzucic ante itd. jest kociol

    ante na nizszych blindach spoteguje te tendencje. szczegolnie ze na nizszych blindach czesto trzeba "oprowadzac" po grze graczy mniej doswiadczonych ktorzy na wyzszych blindach pojawiaja sie z mniejsza czestotliwoscia. a i ludzi wtedy mniej i zamieszanie mniejsze i scisku nie ma to obowiazek zeby pilnowac aby ante dali mniej wtedy uciazliwy dla psychiki.

    taka zmiana to bedzie zmiana formuly turnieju w kierunku "jeszcze bardziej turbo" i "jeszcze wiecej zamieszania z blindami".

    zalozmy ze docieram do blindow 20/40 na poziomie 500 zetonow. no to mam 8 x 60 z hakiem.
    na blindach 20/40/5 na osmioosobowym stoliku mam 5 x 100.
    wiec ta zmiana to NA PEWNO NIE JEST ZMIANA KOSMETYCZNA TYLKO KLUCZOWA. to bedzie inny turniej juz, moze tez fajny, ale na pewno bardziej losowy.
    btw: ante mamy tu na poziomie 1/8 BB co jest rozwiazaniem z gatunku rzadko spotykanych.

    podsumowujac: licze na rozwazne glosy zarzadu

  9. #29
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez bosynurek Zobacz posta
    NA PEWNO NIE JEST TO ZMIANA KOSMETYCZNA TYLKO KLUCZOWA
    OK, z tym się zgodzę.

    Zewsząd dochodzą mnie głosy że na Final Table nie ma gry tylko jest festiwal All-in'ów... Zgadza się, tak jest w rzeczy samej.

    Proponowana zmiana ma na celu zwiększenie dynamiki gry w trzeciej godzinie gry, gdzie moim zdaniem niewiele się dzieje, wprowadzenie tam ante zwiększy startowy POT z 60 do 100 (przy blindach 20/40 i 8 graczach na stole) o którego powinna już być bardziej zawzięta walka.
    Zgadzam się, że w tej fazie będzie więcej losowości niż dotychczas ale coś za coś, albo walczysz i dochodzisz na FT z przyzwoitym M albo dajesz się wyblindować.

    W tym momencie gra w trzeciej godzinie gry moim zdaniem jest pozbawiona wiekszej akcji, siedzisz i wrzucasz blindy patrzac aż inni odpadną przed tobą i licząc aby jak najmniej stracić i doczołgać się do FT.

    A argument, że wprowadzenie ANTE zwiększy chaos jest nietrafiony, przy każdym stoliku siedzi co najmniej 2-3 graczy kumających grę którzy potrafią to przypilnować w ten sposób by nie tracić koncentracji.

    Nic osobistego Nurek.
    Pozdrawiam.

  10. #30
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    198
    Cytat Zamieszczone przez bosynurek Zobacz posta


    1. Tradycja. gramy tak "odkad pamietam" nie wiem jak inni ale ja mam tak ze turniej trzeba poczuc. a jak sie zmieni formula trzeba bedzie go poczuc na nowo

    2. Przy 20-minutwych levelach na 8-osobowym stoliku i tak mozna rozegrac max z 8 rak (nawet jesli nie ma zabawy "pilnujemy zeby wszyscy dali ante"). a czasem mniej jak sa ludzie ktorzy maja tendencje do "myslenia" lub cos sie wydarzy. Blindy wiec w turnieju i tak nam bardzo szybko skacza.
    To jak szybko toczy się gra zależy tylko i wyłącznie od składu osobowego siedzących przy nich graczy i rozdającego.


    Z ante jest zawsze problem. Nie mamy dilerow na stole a ludzie sie jedni myla, drudzy "zapominaja" wrzucic ante itd. jest kociol

    To co aktualnie dzieje się na stole jest w gestii rozdającego i ma on nad tym panować kiedy jest jego kolej. Zbieranie ante jest jedną z tych rzeczy. Oczywiście bardziej "doświadczeni" mogą pomóc, a powiedziałbym ,że to jest nawet wskazane, przez co gra na 200% stanie się bardziej płynna.

    ante na nizszych blindach spoteguje te tendencje. szczegolnie ze na nizszych blindach czesto trzeba "oprowadzac" po grze graczy mniej doswiadczonych ktorzy na wyzszych blindach pojawiaja sie z mniejsza czestotliwoscia. a i ludzi wtedy mniej i zamieszanie mniejsze i scisku nie ma to obowiazek zeby pilnowac aby ante dali mniej wtedy uciazliwy dla psychiki.

    j.w.

    taka zmiana to bedzie zmiana formuly turnieju w kierunku "jeszcze bardziej turbo" i "jeszcze wiecej zamieszania z blindami".
    Tak zmiana, w mojej opinii, ożywi grę, ZDECYDOWANIE! Ponieważ ante nie ma służyć przyspieszeniu turnieju, jak piszesz, w kierunku jeszcze bardziej turbo, tylko będzie odgrywać rolę "katalizatora" przypieszającego chęć walki o pulę. ( ale mi się porównanie wklepało, hehe) no ale wiadomo co mam na myśli
    Im wczesniej jest ante tym szybciej jest o co grać, aby trzymać swój stak na odpowiednim poziomie i nie dac się wyblindować. :P




    zalozmy ze docieram do blindow 20/40 na poziomie 500 zetonow. no to mam 8 x 60 z hakiem.
    na blindach 20/40/5 na osmioosobowym stoliku mam 5 x 100.
    wiec ta zmiana to NA PEWNO NIE JEST ZMIANA KOSMETYCZNA TYLKO KLUCZOWA. to bedzie inny turniej juz, moze tez fajny, ale na pewno bardziej losowy.

    Tu nie zgodzę się po raz kolejny, ponieważ grając uważnie od początkowych leveli, starasz się trzymać stak na przyzwoitym poziome, więc musisz wykazać się większymi umiejętnościami, a nie czekać na Monstera żeby podwoić się mając M=4 or smth.





    btw: ante mamy tu na poziomie 1/8 BB co jest rozwiazaniem z gatunku rzadko spotykanych.
    Zazwyczaj ante w turniejach na żywo oscyluje wokół właśnie 8BB.


    podsumowujac: licze na rozwazne glosy zarzadu

    Popieram.



    A tak od siebie- super inicjatywa!
    Jeśli mógłbym zasugerować coś od siebie to wprowadziłbym ante już w wysokości 2 na poziomie 10/20.


    Pozdrawiam serdecznie i gorąco liczę na zrealizowanie pomysłu!