Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 253
  1. #231
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    To kogo tam nie wybrali do zarzadu w tych nowych wyborach ze doszło do rozłamu??Czytałem gdzies ze prezes ostro lobbował w sejmie i efekty maja byc wkrótce podane do publicznej wiadomosci, wydaje mi sie ze trzeba poczekac jeszcze troche zeby sie przekonac co jest grane.Jesli chodzi o Wiśnie to moze mu sie nie podoba ze zachodzi jakis konflikt interesu w koncu on jak własciciel pokerowni raczej bedzie próbował garnąć pod siebie chyba ze sie myle W kazdym razie mam czyste sumienie bo nie dałem sie nabrac na składke ale widocznie kilku głupich sie znalazło skoro starczyło na imprezki

  2. #232
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    mysle ze wykypienie domen koniecpzps.pl i koniecpzp.pl moze byc dobra inwestycja

  3. #233
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    Do Polskiej Federacji Pokera Sportowego

    W związku z tym, iż reprezentujecie nas pokerzystów, w mediach, sejmie i itd, uważam że dobrym posunięciem byłoby podobne pismo jakie napisała Izba Gospodarcza, oczywiście dotyczyłoby ono pokera i zawierałoby rozwiązania/kompromisy, bo obecne przepisy powodują, iż poker przeniesie się do szarej strefy, a państwo nie będzie miało nad nim żadnej kontroli


    Pismo Izby Gospodarczej
    Zamieszczamy pismo Izby Gospodarczej skierowane do Macieja Berka (Rządowe Centrum Legislacji), Ministra Michała Jana Boniego oraz Ministra Jacka Kapicy w sprawie rządowego projektu ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, w wersji z dnia 7 grudnia 2009 r.
    www.e-play.pl/file/uwagi_ustawa%5B1%5D.pdf


    - obecne opłata za zorganizowania turnieju 3.000zł bez względu na wpisowe eliminuje turnieje z małym, średnim i dużym wpisowym...w związku z tym, że wpisowe do turniejów organizowanych w Polsce waha się od 2zł do 25000zł, opłata powiną być proporcjonalna do wpisowego

    - turnieje do pewnego wpisowego (np: 100zł) powinny być wyłączone z ustawy, dzięki temu ligi nadal będą funkcjonować....obecnie w całej Polsce są organizowane turnieje/ligi w różnorodnych dyscyplinach i grach (szachy, scrabble, go, tysiąc, bilard, dart piłkarzyki, fifa2010 i itd), gdzie w prawie każdym jest wpisowe i nagrody pieniężne/rzeczowe, dlatego śmieszne jest to, że nie można zorganizować turnieju w którym wpisowe wyniesie np: 20zł

    - obecnie turnieje będzie można organizować tylko i wyłącznie w kasynach, które zazwyczaj posiadają tylko 2-3 stoły, a więc będzie mogło grać maksymalnie 20-30 osób, a przecież jest ligi w całej Polsce gdzie na turnieje przychodzi 30-50 osób, to jest kolejny argument, że ligi nie powinny być organizowane tylko w kasynach

    Oferuje swoją pomoc

    Pozdrawiam

  4. #234
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    A czy wszyscy wiedzą, że Jani i Wiśnia to założyciele PFPS i działali w PFP Kolejna sprawa, że walczy on o pokera sportowego, a nie o pokera jako takiego.
    Nie chce nikogo oceniac ale co do działan propagujące pokera sportowego się wypowiem, tym bardziej ze mowilem to też na lidze zarzadowi co o tym myśle więc tu tez powiem.

    od Prezesa można było usłyszec ze powstanie liga pokerowa. Miała byc "sportowa", nagrodą miał byc wyjazd na Mistrzostwa Swiata w pokera. Mialy byc 3 ligi. Wszystko pieknie ale:

    2 liga miala byc darmowa, ok
    1 liga wpisowe ok 2000 tez ok, koszty rozumiem nie ma sprawy.
    no i Ekstraklasa wpisowe miało byc 10.000 za drużyne za sezon (w drużynie 5 osób) znalezienie 5 chętnych (po 2000 rocznie) nawet na WLP nie stanowiło by raczej większego problemu mając w perspektywie takie nagrody. Bo ten wyjazd miał byc tylko dla wygranego teamu z ekstraklasy. potem zaczęly pojawiac się głosy iż ekstraklasa bedzie dla pokerromów. Czyli zagrają przedstawiciele pokerroomów w polsce(ktorzy i tak w wiekszosci na takie wyjazdy jeżdzą, i bardzo dobrze bo dobrze by było żeby polski poker zaczął byc widoczny w świecie) . Wiec inni chętni nie maja możliwosci wygrania takiego wyjazdu (np tacy gracze jak ja ktorzy graja w pokera tylko dla przyjemnosci, lubie sobie na turnieje pojezdzc, ale nie mam zamiaru sie z pokera utrzymywac, choc w takiej ekstraklasie bym powalczył, ze wzgledu na sportowa rywalizację) Tu już miałem pierwsze obiekcje ze co to za poker sportowy , dla narodu ale jednak dla wybranych. Bardziej to przypomina naszą ligę koszykówki, choc nawet nie bo tu nawet jak ktoś ma pieniądze to może grac a w tej sportowej lidze to już chyba nie.Takie były plany o których się mówiło. Ale cisza jest w tej kwestii (jako ligi) więc chyba sprawa padła. Kolejną sprawą było sponsorowanie czy raczej patronowanie przez PFPS turniejowi gier "wszelakich" że tak to nazwę. Zapytalem jak to jest z satelitką, koszt 10 pln i najlepszy gracz wchodzi to ME. Zapytałem co będzie jak będzie ponad 33 graczy, wtedy się dowiedziałem że wynajęcie sali itp też kosztuje. Wszystko rozumiem ale jeżeli przy okazji gier robimy pokera to trzymajmy się zasad niech drugi gracz zgarnia górke z puli.tak czy inaczej niescisłości pewne były skoro PFPS sie wycofała z patonatu. Zastanawiam się teraz jak to będzie wyglądac, tj z jednej strony M.Wiśniewski wycofuje się z PFPS a jego zdjęcie nadal jest na stronie federacji. Kocioł niezły i jak ktoś nie "huknie" i nie zrobi porządku to odbije się to na nas graczach, tym bardziej że takie rozłamy to woda na młyn dla tych którzy uważają ze poker jest największym złem jakiego się trzeba pozbyc z kraju.

    I soki za dłgiego posta