Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Co prawda watek omahy tutaj praktycznie nie istnieje ale ktos tam gra w ta odmiane

    Ostatnio gram troche na full tilcie i tam w sumie sa ciekawe stoly omahy pot limit z Capem 40 BB czyli ze w jedno rozdanie mozna zabetowac tylko 40BB


    Fajne w nich jest w sumie to ze oglodalnosc flopa wynosi tam przewaznie 60-70% i srednie pule wlasnie oscyluja okolo 30-40 BB


    jednak ostatnio przyjrzalem sie lepiej tej grze i wychodzi mi ze po 1000 rozdan jesetm jakies 500 BB w plecy ;p Czyli raczej slaby wynik :P

    szkoda ze pokerev nie traktuje tych capow jako allinow i nie wiem do konca czy to poprostu zla seria czy zle gram

    Ale jednak chyba Vp$IP na poziomie 27% to za duzo jak nie gra sie fullstakiem

    Ale z drugiej strony ludzie tak chetnie wchodza do potow ze niby oddsy ciagle sa i przy dbrych flopach mamy zawsze sznase zobaczyc river dzieki Capowi

    Ale moze jednak nalezaloby w tego typu grze bardziej tightowac ?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    42
    w CAPy grają generalnie słabsi gracze, którzy poprostu zauważyli ze nie opłaca sie ładowanie całego stacka z ich nędznymi drawami, więc zeby to było bardziej opłacalne wybrali tą formułe gry. tyle na ten temat:P

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    no tak ale wlasnie dlatego warto grac te capy ze wzgledu an tych slabych graczy


    Chociaz z drugiej strony wiecej zalet ma granie shortem kiedy przeciwnicy maja wieksze stawki im bardziej deep tym lepiej dla shorta

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    42
    wlasnie,ja bardzo lubie grać shortem, ma to wiele zalet(przeciwnicy Cie troche lekceważa, chętniej callują swoje drawy przeciw Twojemu nutsowi z flopa, i przegrana nut set vs FD po allinach na flopie nie boli tak bardzo:P ). pozatym solidny gracz, juz po jednej dobrej akcji ma full buyin, i mozna na luzaku grać nie za swoją kase.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nigdy nie grałem na stołach z cap-em ale IMO należy na nich grać właśnie bardziej tight preflop niż na normalnych stołach. IMO jest sytuacja trochę zbliżona do gry szortem którą opisuje Slotboom. Nie ma tam praktycznie gry na turn i river więc ręce spekulacyjne tracą na wartości a zyskują na wartości wysokie pary z dobrymi dodatkami. No i zapewne ze względu na cap-a, tak jak to sam stwierdzasz, są to "zoo games", więc wszelakiej maści rundowny też powinny radzić sobie dobrze. Natomiast postflop (tzn. na flopie ) można tam grać luźniej niż normalnie i ze względu na pot odds easy callować za "resztę" stacka np. ze słabymi drawami typu OESD czy goły FD albo ze słabymi "made hands".

    jdx

    PS. Ja to lubię normalne wesołe stoliki gdzie średnia pula przez 1-2 godziny utrzymuje się na poziomie 100BB. Oglądalność flopa mniej mnie interesuje. Niestety, najczęściej takie występują na mikro, ale na PLO200 też można na takie trafić.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    taaa ostatnio gralem fajny stolik PLO200 srednia pula jakies 250$

    najfajnieszje bylo AAxx vs AAxx vs kkxx to byl stolik deep tez i pule 1350 wziely krole po korzystnym turnie ;D Alliny praktycznie preflop byly bo sidepot to byl tylko 100$ po flopie 88x

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Chociaz z drugiej strony wiecej zalet ma granie shortem kiedy przeciwnicy maja wieksze stawki im bardziej deep tym lepiej dla shorta
    mnie od jakiegos czasu intryguje jedna rzecz. powiedzmy ze mamy 3k $. i czy w tym wypadku lepiej grac z full buinem na plo100 czy włazic z shortem(powiedzmy z 80$) na plo200. wydaje mi sie ze jednak to pierwsze.a moze shortem(40$) na plo100