Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Witam,
    teraz z siostrą zastanawiałem się ile jest dokładnie możliwych kombinacji rąk startowych w pokerze.
    Nie chodzi mi tylko o wartości, ale o kolory też.

    Przypuśćmy:






    itd..

    Jak to wszystko policzyć? Mnie się już mieszają liczby

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Poszukaj na wiki słowa "kombinacje". Wszystkich możliwych kombinacji startowych w holdem jest 52 po 2 tzn. 52!/(2!*50!)=1326. gdzie n!=1*2*3*......*n (tzn. n! to iloczyn liczb całkowitych od 1 do n)
    Ostatnio edytowane przez arturk ; 04-01-2009 o 12:43

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Podszedłem do tego od innej strony:

    Wszystkich kombinacji wartości np: 22, 23, 24, 25, 26, 27... 2A [bez powtarzania się. 23 liczę, ale 32 już nie, bo to ta sama wartość.] jest 91.
    Rozpisałem sobie kolorami kombinację 2A. Wyszło 16 możliwych, pomnożyłem to *91 i wyszło 1456, lecz nie wiem czy można tak liczyć. Jest to inny wynik, niż podałeś Ty, arturk.
    Więc nie wiem co źle zrobiłem. Rozpisałem to na kartce, bo wolę mieć przed oczami obrazki, niż cyferki



  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ludzie no co wy? Losujemy pierwszą kartę z talii 52, drugą już z talii 51, więc 52 * 51 = 2652. Jako że jeśli wylosujemy asa kier, a potem asa trefl, to jest to samo co gdybyśmy wylosowali najpierw asa trefl, a potem asa kier, więc liczbę wyników dzielimy na dwa, = 1326.

    Oczywiście artur dobrze wyliczył, ale wg mnie mój sposób jest najprostszy i najoczywistszy .
    Ostatnio edytowane przez indy ; 04-01-2009 o 13:12

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Nie wiem po co wyważać otwarte drzwi, ale jezeli ktoś lubi ,
    to moze pomogę.

    Z twojgo opisu wynika , że "22" potraktowałeś jako 16 kombinacji,
    a to jest tylko 6

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez barney Zobacz posta
    Rozpisałem sobie kolorami kombinację 2A. Wyszło 16 możliwych, pomnożyłem to *91 i wyszło 1456, lecz nie wiem czy można tak liczyć.
    Jeśli dobrze zakumałem to policzyłeś też, że dostajesz (karty w tej samej wysokości oraz kolorze) co należy wykluczyć. Stąd troszeczkę wyższa liczba w Twoim przypadku od właściwej.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Jeśli dobrze zakumałem to policzyłeś też, że dostajesz (karty w tej samej wysokości oraz kolorze) co należy wykluczyć. Stąd troszeczkę wyższa liczba w Twoim przypadku od właściwej.
    Faktycznie, to wynikło z mojego rozpędu.

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    Z twojgo opisu wynika , że "22" potraktowałeś jako 16 kombinacji,
    a to jest tylko 6
    Rzeczywiście, zamiast wziąć sobie parę, wziąłem karty o różnych wartościach, w których liczba kombinacji wynosi 16.
    Nie zorientowałem się, że w parach jest tylko 6 możliwości

    Dzięki wielkie, chłopaki

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Oczywiście artur dobrze wyliczył, ale wg mnie mój sposób jest najprostszy i najoczywistszy .
    Sęk w tym, że najprostsze i najoczywistsze sposoby często zawodzą w matematyce