Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    12
    Postanowiłem napisać parę słów na ten temat, ponieważ zauważyłe że problem pojawił sie w innym temacie, a myśleę że zasługuje on na poświęcenie mu "odrobinę" uwagi...

    Jeśli chodzi o kwestię opodatkowania przychodów osiągniętych z gry w pokera, to zakładając, że jest to przychód osiągnięty zagranicą( można tak śmiało stwierdzić gdyż większość podmiotów prowadzących pokeroomy ma siedzibę poza granicami naszego kraju).

    Jeśli tak to przychód uzyskany z takiego żródła pomniejszony o koszty jego uzyskania( np. opłata za usługi internetowe, zakup komputera itd.) będzie opodatkowany na zasadach ogólnych - czyli przy użyciu progresywnej skali podatkowej obowiązującej w Polsce.




  2. #2
    grosza im nie dam niech robia co chca 8)

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    12
    Jeśli będzie taka potrzeba postaram napisać sie więcej na temat kwestii prawnych związanych z "naszą grą"... Podatkami...powiedzmy że sie interesuje i dlatego mogłem napisać parę słów ad hoc, natomiast pozostałe kwestie również mogę naświetlić jeśli będzie taka potrzeba

  4. #4
    Oczywiscie, ze jest taka potrzeba.

  5. #5
    lol

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez abdin
    lol
    no tak...

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Mnie najbardziej interesują cztery kwestie :

    a)jak jest z zaliczkami, jesli powinnismy placic podatek na zasadach ogolnych to chyba zaliczki tez... problem jest taki, ze nie w kazdym miesiącu sie na taką zaliczkę zarobi... Jeśli bez zaliczek, to czy liczy się wynik dokladnie na koniec roku ? tj na 31 grudnia ? czy cos innego ?

    b)jak klasyfikowac takich dochod ?

    c)jak udokumentowac "koszty" oraz przychody, dolaczyc jakies zaswiadczenia z pokerroomow, czy cos innego ?

    d)czy znalazl sie ktos, kto juz zaplacil podatek i moglby sie podzielic spostrzezeniami ?

    Pozdrawiam !

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    Niech kolega Floyd dokladnie poczyta ustawy i sprawdzi jak to jest z zawieraniem zakladow (a tym wlasnie jest gra w pokera) z terytorium RP za granica.

  9. #9
    ja odpowiem NIELEGALNE nie mozna opodatkowac idz do urzedu to ci us ssiadzie na dupsku ze sie nie wyplacisz niewazne czy byles na plus w pokerach czy nie :wink:

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez Jani
    z terytorium RP za granica
    Niezle to brzmi