Strona 542 z 573 PierwszyPierwszy ... 42442492532540541542543544552 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,411 do 5,420 z 5728

Wątek: gorzkie żale

  1. #5411
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    W zasadzie to wisi mi ich cb call.
    W zasadzie jeśli Ci to wisi, to po cholerę postujesz tutaj te ręce? Z góry stwierdzasz, że zagrałeś świetnie, a to przeciwnik jest fishem bo Cię sprawdził. A może po prostu nie przeanalizowałeś dokładnie sytuacji i stąd zostałeś pokonany? Może to ci przeciwnicy własnie (z którymi masz nota bene długą historię) znają Twoje tendencje i mają lepiej rozpracowaną Twoją grę niż Ty ich własnie dlatego, że Tobie "to wisi"? Bez urazy, nie piszę tego żeby Cię atakować, tylko właśnie dlatego, że może coś przeoczyłeś? Jeśli np mają takiego reada, że na nietrafionym flopie grasz Cbeta, a potem odpuszczasz, to będą Cię floatować z any two i będzie to dla nich dochodowe.
    Ostatnio edytowane przez prodigy99 ; 06-02-2011 o 21:13

  2. #5412
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jesli chodzi o przeoczenie, to wlasnie ta pula dowodzi tego, że w zasadzie ciezko jest grac mysląc o range przeciwnika bardziej niz o swoich kartach( Choc zdaje sobie sprawe z wielu leakow). Mam AQ i jest K na flopie. Jesli bym mial QQ to bym kombinował inaczej. Jednak gram nl10 i betowanie w tej puli turn przypomina rzut monetą. Może miec nawet KT i nie wyrzucić, może także nie wyrzucić pary. Wisi mi bo to jest 3 betowana pula i ciezko jakies wnioski wyciagać po 1 k rozdan na temat gry przeciwnika. Co innego float w nie 3 betowanej puli, co innego w 3 betowanej. Brałem pod uwage jj QQ i to byłoby ok. Jednak jesli nawet bym zabetował turn to nie mam pewnosci że koles wyrzuci qq.
    Do tego float z 88 i gra czeck check turn river, swiadczy o tym że oni nie floataowali mnie w jakimś sensownym celu. Nie wyrzucą 99-qq które takze nie trafia, a ich bije. To jest najgorsze że nie mam logicznego pkt zaczepienia. Nie moge sobie czegoś na ich temat pomyśleć, oprocz tego że wszystko jest mozliwe. Niech koles zabetuje turn, to rozumiem float. Jakos to sie kupy trzyma.

  3. #5413
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    1000 rąk to mało? To ile chcesz mieć, żeby móc stwierdzić jak grają? To jest bardzo dużo moim zdaniem. Po tylu rękach z przeciwnikiem powinieneś mieć na niego przynajmniej kilka notatek/readów. Wiadomo, że jeśli sprawdza 3bet z taką ręką jak 88, to raczej nie wyrzuci na w miarę suchym boardzie z jedną overkartą. Ale jestem przekonany, że na 2nd barrell na turnie już wyrzuci, bo bije tylko blef i jest tego świadomy. Oczywiście tej logiki nie można użyć, jeśli mamy do czynienia z typowym calling station, ale w tym przypadku tak nie jest. Nie zrozum mnie źle, nie uważam, że zagrałeś niepoprawnie. ALe nie uważam też, że przeciwnicy zagrali źle. Załadając, że rozdania miały miejsce na pełnych 100bb stackach, to mają oddsy aby sprawdzać Twoje 3bety choćby biorąc pod uwagę sam set mining. Po takich akcjach powinieneś sobie zrobić notatkę, że grają w ten sposób i następnym razem spróbować 2nd barrell imo. Jeśli są myślącymi graczami (a ich statsy pokazują, że są) to raczej będzie to zagranie skuteczne z powodu o którym wspomniałem wyżej.

  4. #5414
    W pierwszym rozdaniu miałem na kolesia notkę że robi squezy z totalnym gównem a po flopie repuje monstery, więc stwierdziłem że call 3bet-a będzie tu EV+, zwłaszcza że byliśmy dosyć deep. W drugim no cóż - klasyka suckoutów...

    Everest - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BTN: $11.06
    SB: $23.66
    BB: $10.00
    UTG: $27.78
    Hero (CO): $17.46

    SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

    Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has

    fold, Hero raises to $0.35, BTN calls $0.35, SB raises to $1.50, fold, Hero calls $1.15, fold

    Flop: ($3.45, 2 players)
    SB checks, Hero bets $3.45, SB raises to $13.80, Hero raises to $15.96 and is all-in, SB calls $2.16

    Turn: ($35.37, 2 players)

    River: ($35.37, 2 players)

    SB shows (Flush, King High)
    Hero shows (Three of a Kind, Jacks)
    SB wins $34.37




    Everest - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BB: $3.27
    UTG: $33.32
    MP: $10.45
    CO: $7.88
    BTN: $11.68
    Hero (SB): $16.80

    Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

    Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has

    UTG raises to $0.35, fold, CO raises to $0.60, BTN calls $0.60, Hero calls $0.55, fold, UTG calls $0.25

    Flop: ($2.50, 4 players)
    Hero bets $2.50, fold, CO calls $2.50, fold

    Turn: ($7.50, 2 players)
    Hero bets $5.00, CO calls $4.78 and is all-in

    River: ($17.06, 2 players)

    Hero shows (Full House, Nines full of Tens)
    CO shows (Full House, Kings full of Nines)
    CO wins $15.94

  5. #5415
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Dawno nic nie wpisywałem w tym wątku, ale tym razem temat na to zasługuje (chyba?) nie tyle z uwagi na sam fakt, ile raczej z uwagi na tzw. "tok myślenia"

    No to jedziemy:
    lajtowy turek na psie, grany jako zapchajdziura w 3 innych, poważniejszych (test gry na dwóch dużych wyświetlaczach równocześnie).

    Gra PokerStars #57339041857: Turniej nr 361185665, $3.00+$0.30 USD Hold'em No Limit - Poziom IX (75/150) - 08/02/2011 21:36:05 CET [08/02/2011 15:36:05 ET]
    Stół '361185665 167' 9-max Miejsce nr 3 to rozdający
    Miejsce 1: Xolo_PL (6505 żetonów)
    Miejsce 2: yelwob (11958 żetonów)
    Miejsce 3: bardpit (7760 żetonów)
    Miejsce 4: hiroue (3405 żetonów)
    Miejsce 5: prefd1 (1740 żetonów)
    Miejsce 6: remie999 (15805 żetonów)
    Miejsce 7: jotachusta (13230 żetonów)
    Miejsce 8: robersc (3404 żetonów)
    Miejsce 9: Breitkante (997 żetonów)
    Xolo_PL: wpłaca ante 20
    yelwob: wpłaca ante 20
    bardpit: wpłaca ante 20
    hiroue: wpłaca ante 20
    prefd1: wpłaca ante 20
    remie999: wpłaca ante 20
    jotachusta: wpłaca ante 20
    robersc: wpłaca ante 20
    Breitkante: wpłaca ante 20
    hiroue: wpłaca małą ciemną 75
    prefd1: wpłaca dużą ciemną 150
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz Xolo_PL otrzymał [ ]
    remie999: pasuje
    jotachusta: pasuje
    robersc: pasuje
    Breitkante: pasuje
    Xolo_PL: przebija 225 do 375
    yelwob: pasuje
    bardpit: przebija 1500 do 1875
    hiroue: pasuje
    prefd1: pasuje
    Xolo_PL: przebija 4610 do 6485 i wchodzi all-in
    bardpit: sprawdza 4610

    Xolo_PL: pokazuje [ ]
    bardpit: pokazuje [ ]

    Tu słówko wyjaśnienia. Koleś 3betował z tak szerokim zakresem, że nie miałem cienia wątpliwości, że AI jest poprawny

    *** FLOP *** [ ]

    Szybka myśl: jeszcze jeden kier i zostanie mu 1 out

    *** TURN *** [ ] []

    I znowu z szybkością światła: JEST! Czyli raptem 1/44 szans dla typa, a więc raptem nieco ponad 2% szans na...

    *** RIVER *** [ ] []

    Myśl ostatnia, już w momencie zamykania okienka turnieju: I love this game

  6. #5416
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Błędem jest rozpatrywanie tej sytuacji osobno na każdej ulicy. To nie jest tak, że tutaj ma tylko 2% a tam tylko 15% czy cokolwiek. Jako zdarzenie musisz rozpatrywać wyłożenie całego boardu. Gdybyście zagrali all-iny dopiero na turnie to tak, miał 2% szans na suckout. W tym rozdaniu jego szanse były jednak ~18%.

  7. #5417
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Błędem jest w ogóle rozpatrywanie rozdań pod kątem szczęścia/pecha
    A jak już ktoś koniecznie chce ponarzekać na niefart, to niech sobie patrzy na którą tam ulicę mu się podoba. Gdyby all iny szły dopiero na turnie, to czy Xolo miałby prawo narzekać na brak szczęścia, a teraz nie może? A gdyby przeciwnik seta trafił już na flopie, to już w ogóle nie pech?
    (zakładając, że zagraliśmy poprawnie w każdym z tych wariantów)

  8. #5418
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Błędem jest rozpatrywanie tej sytuacji osobno na każdej ulicy. To nie jest tak, że tutaj ma tylko 2% a tam tylko 15% czy cokolwiek. Jako zdarzenie musisz rozpatrywać wyłożenie całego boardu. Gdybyście zagrali all-iny dopiero na turnie to tak, miał 2% szans na suckout. W tym rozdaniu jego szanse były jednak ~18%.
    swoja droga to nie rozumiem czemu calkiem sensowni ludzie dziela losowanie na czesci czasem

  9. #5419
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    To są GORZKIE ŻALE, a nie "strategia analizy rozdań".
    Chyba każdy grający on-line po AI pre patrzy na kolejne ulice i szybko przelicza szanse? Czy tylko ja jestem taki pokręcony?! W sumie - samo się liczy tak naprawdę
    Fazę rozpaczania nad pechem mam już dawno za sobą. Czasem tylko fart/niefart (działa w obie strony) potrafi mnie czymś zachwycić. I tak jest np. z jedynym outem spadającym z wdziękiem na river. Gdyby nie było takich pięknych niespodzianek, to poker nie byłby taki piękny.
    Już (prawie) jesteś w ogródku, już się (prawie) podwoiłeś - a tu PYK! I następny turniej proszę
    Ps. W sumie jednak fajniejszy jest runner-runner łamiący pewną po flopie, zdawałoby się, wygraną.

  10. #5420
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Błędem jest rozpatrywanie tej sytuacji osobno na każdej ulicy. To nie jest tak, że tutaj ma tylko 2% a tam tylko 15% czy cokolwiek. Jako zdarzenie musisz rozpatrywać wyłożenie całego boardu. Gdybyście zagrali all-iny dopiero na turnie to tak, miał 2% szans na suckout. W tym rozdaniu jego szanse były jednak ~18%.
    Ja ewidentnie widzę w tym rozdaniu 3 zdarzenia losowe po 33% mianowicie albo wygra jeden gracz albo drugi albo będzie split