Strona 561 z 573 PierwszyPierwszy ... 61461511551559560561562563571 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,601 do 5,610 z 5728

Wątek: gorzkie żale

  1. #5601
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    256
    ja gram jakieś 2 lata już PLO, wyłącznie turnieje. polecam!
    Ostatnio edytowane przez Mario_E-262 ; 29-10-2011 o 15:39

  2. #5602
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Ehh nie wiem co się dzieje. Grałem dość agresywnym bankrollem ale zawsze powoli wspinałem się do góry dochodząc do spokojnej gry na NL50. Niestety, nie wiem czy to downswing czy brak skilla ale w ciągu ostatniego dość krótkiego czasu 20 buyinów na minus, i musiałem zejść level niżej. To moje pierwsze zejście w dół i ciężko mi to ogarnąć, czy coś źle robię, czy to pech (trochę jestem poniżej EV ale bez przesady), nie wiem już kiedy atakować, kiedy pasować, kiedy sprawdzać, nie mam pojęcia:/ jak ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć to słucham rad. Cokolwiek.

  3. #5603
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    - dłuższa przerwa od pokera
    - dokładna analiza własnej
    - coaching/sweat sessions z dobrym graczem

    No i najważniejsze to praca nad mindsetem - zejście w dół to żadna tragedia.

  4. #5604
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Przyszedł moment, że nie ma wyjścia musze walnąć żal. Może nie gorzki, a raczej strasznie zdziwiony. Nie łapie co sie dzieje. Gram sobie róznie, ale generalnie od nl10-nl50. Ostatnio tylko nl10 i sng. Dużo wypłacam. Na nl10 9 stołów grałem z winratem 5bb/100 przy 80k probce. Wypłaciłem kase i troche pograłem sng i teraz wracam na nl10. Zacząłem od swingu w dół na 20 BI. Chyba nie byłem poniżej ev, ale wydwało mi sie, że tsrasznie dużo miałem sytuacji kiedy przecwinik dobierał dziwne układy.Do tego jakiś armagedon pre flop. 75% przegranych stacków, to była gra pre flop alin. Zawsze przciwnik miał coś wiekszego, a jesli już ja miałem to nie zawsze udało sie donieśc przewagę. Do tego tilt. W zasadzie grałem na pewno słabo, choć nie sądze, żeby była to gra na - w długim okresie.

    W kazdym badz razie postanowiłem sie ogranąć i zmniejszyłem liczbe stołów. Gram sobie 6 stołów i chce grać z założeniem wejścia wyżej. Nie gram tez stołów anonimowych i uzywam huda. No i nalepsze jest to, że spotyka mnie ten sam syf. Nie wiem czy cos ze mną nie tak, czy mam jakiegos kosmicznego pecha. TZN to z pechem to sprawa bankowa bo po 20k rąk jestem 10BI poniżej EV. Jednak to jestem w stanie olać. Nie jestem jednak w stanie olać sytuacji kiedy jakiś idiota sprawdza na BB A7 i dobiera drugą pare na river. Za kazdym razem trafiam na range który mnie bije. Cały czas myśle, że swing sie konczy. Wczesniej miałem swingi na 10BI i jest to normą. Teraz mam juz na 30 BI i zaczynam sie wkorwiac. Własnie zakonczyłem sesje. Gram 3 bet z AK i koles w miare sensowny gra call z SB. A64 flop. On oczywiście trafia A6. Ciągle takie gówna mnie spotykają, których nie widac na wykresie EV. Nstepny ze statami 60/5 sprawdza z A5 diamenty i dobiera runner runner kolor. Ciągle sytuacje gdzie mam mieć value, a dostaje w dupę. Trafiam seta, koleś pasywnie dobierając czeck/call trafia 4 outy(w rzeczywistości 2 outy) do str8. Ciągle takie gówno. Jestem mocny mam donka i donk zawsze jest mocniejszy. Niektóre to juz mnie rozbijają. Mam AA i koleś jest na BB. Flop JJx i koleś gra donk bet. Turn to trzeci J i koles gra donk bet. River koles gra Al-in i wez to wyrzuć.
    Ciągle jestem w dupe na akcjach pre flop. Niby tez mam AA na kogos KK ale i tak zawsze mniej. Akcji vs AK to ja nie pamietam. Nie chce mi sie wierzyć że na nl10 kolesie Ak grają tylko wolno i pasywnie.

    Staty mam 16/12 3 bet 4,4% CB 60% fold to CB 55% czyli nitowe.
    Szukam materiałów na temat matematyki i swingów, ale nie wiele znalazłem. Zastanawiam się kiedy swing sie konczy, a zaczyna zła gra. Jaki może byc swing dla kogos kto gra np 10bb/100 itd...
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 12-12-2011 o 19:09

  5. #5605
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Szukam materiałów na temat matematyki i swingów, ale nie wiele znalazłem. Zastanawiam się kiedy swing sie konczy, a zaczyna zła gra. Jaki może byc swing dla kogos kto gra np 10bb/100 itd...


    pierwsza z rzedu proba => 70BI przy tylko 100k rak

    btw co do samych statow -> pfr na pozioomie 75% vpip nie jest chyba optymalny

  6. #5606
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Co to jest za program? O co chodzi z tym 70 BI? Jesli rozegram 100k rąk, to standardem jest swing na 70 BI przy takim winrate?

    Co do optymalnej gry to pewnie jeszcze długo nie bede grał optymalnie. Często zdaża mi sie limpować za donkiem niskie SC. Gdzies czytałem, że warto je grać w multi potach i jakos sie zdaża coś takiego zlimpowac.

  7. #5607
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    taki tam symulator odchylenia standardowego, mozesz sobie podobny w excellu napisac, chodzi o to ze przy losowych 10 probkach bylo 70 BI roznicy miedzy najlepszym a najgorszym wynikiem.

    na nl25-50 to juz chyba nie przechodzi takie granie, przynajmniej jak probuje overlimpowac to dostaje po lapach zwykle

  8. #5608
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jesli chodzi o tilt. Takich kolesi nie jestem w stanie ugryżć przez kilkadziesiąt k rozdan. Oczywiscie taka gra to nie standard , a raczej pierwszy raz tak ztiltowałem, ale mimo to było to wmiare "kontrolowane".

    Seat 4 is the button
    Seat 1: ed7 ( $2.75 USD )
    Seat 2: Lamboca ( $33.26 USD )
    Seat 4: Speederman ( $16.96 USD )
    Seat 5: HERO ( $10.15 USD )
    HERO posts small blind [$0.05 USD].
    Lamboca posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    Speederman calls [$0.10 USD]
    HERO raises [$2.90 USD]
    Lamboca folds
    HERO calls [$2.85 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO bets [$7.15 USD]
    Speederman calls [$7.15 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO shows [, ]
    Speederman shows [, ]

    Seat 1: ed7 ( $5.69 USD )
    Seat 2: Lamboca ( $29.36 USD )
    Seat 3: poshtosh90 ( $8.26 USD )
    Seat 4: Speederman ( $20.21 USD )
    Seat 5: HERO ( $13.51 USD )
    Seat 6: Its88888 ( $11.27 USD )
    Speederman posts small blind [$0.05 USD].
    HERO posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    Its88888 folds
    ed7 folds
    Lamboca folds
    poshtosh90 raises [$0.20 USD]
    Speederman calls [$0.15 USD]
    HERO raises [$1.50 USD]
    poshtosh90 folds
    Speederman calls [$1.40 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    Speederman bets [$1.70 USD]
    HERO calls [$1.70 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    Speederman bets [$2.20 USD]
    HERO calls [$2.20 USD]
    ** Dealing River ** [ ]
    Speederman checks
    HERO checks
    Speederman shows [, ]
    HERO doesn't show [, ]

  9. #5609
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    1. pfr rzedu 75% vpip nie jest tylko normalny, ale tez wskazany, szczegolnie na stolach fullring. Radze spojrzec na linie non sd tych, ktorzy graja call preflop (i w zwiazku z tym maja wieksza roznice miedzy jednym a drugim).
    2. mysle ze twoje staty sa bardzo w porzadku, jesli twoj winrate byl taki jaki byl to staraj sie mimo lipy grac to samo
    3. analizuj rozdania
    4. downswing sie skonczy
    5. pamietaj ze twoim marzeniem jest przegrywac buyin 100k na takim downswingu

    powodzenia

    PS. Dobra rada wczesniej (herme$) - popros kogos zeby zobaczyl jak grasz, pozwoli ci sie utwierdzic w tym ze to co robisz jest dobre, bo w takich chwilach czlowiek nie wie co myslec o swojej grze i zapomina co jest dobre a co zle. opinia z zewnatrz zawsze pomaga wrocic do rownowagi i do wiedzy ze "no CH, to jest poker i czasem trzeba wpieprzyc kilka stackow"

    zdrowia

  10. #5610
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    1. pfr rzedu 75% vpip nie jest tylko normalny, ale tez wskazany, szczegolnie na stolach fullring. Radze spojrzec na linie non sd tych, ktorzy graja call preflop (i w zwiazku z tym maja wieksza roznice miedzy jednym a drugim).
    really ?

    ja sie staram zmniejszyc ten gap we wlasnej grze i innych regow tez wstepnie klasyfikuje wg tego jaki maja gap. wydaje mi sie, ze 75% jest exploitable w ch..

    bez zlosliwosci - masz jakies argumenty za callowaniem az 1/4 granych rak ? i jak to sie ma miec do non sd winnings ? moim zdaniem czesciej wystawisz te 3blindy na squeeze i wlasnie na tym ci ta linia bedzie spadac..