Strona 569 z 573 PierwszyPierwszy ... 69469519559567568569570571 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,681 do 5,690 z 5728

Wątek: gorzkie żale

  1. #5681
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    A ja właśnie przegrałem 3BI w 150 rąk. Nut flush na zriverowanego fulla, set na wyższego seta na flopie. Bez sensu ta gra. Wszkoczyłem na chwilkę i takie przywitanie. Strata czasu. Trias jebnij to w pizdu.

  2. #5682
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No to w końcu poluźniać czy nie? KQs to dobra ręka na gościa 80/27 czy nie bardzo? Każdy pisze co innego i wręcz mam wrażenie, że czytając Waszą dyskusję wiem mniej niż przedtem...
    I co rozumiecie przez poluźnianie gry? Jak kiedyś wrzuciłem rozdanie, w którym callowałem z KJo na buttonie przeciwko co, właśnie dlatego że gracz był LAG, to kazali mi zrzucić pre flop.
    Co do rozdania, to oczywiście standardowe "nie zrzucę dwóch par na takiego donka". Nie mam bladego pojęcia, z czym mógłby się tu stackować. Zgadywałem, że z każdym AX, QX, JX, TX, możliwe nawet, że jakieś K5 czy Q5 by się w jego range'u znalazło.
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 47.350% 42.77% 04.58% 71031448 7613737.50 { KsQs }
    Hand 1: 52.650% 48.07% 04.58% 79834565 7613737.50 { QQ, 55, AJs+, AcTc, Ac9c, Ac8c, Ac7c, Ac6c, A5s, Ac4c, Ac3c, Ac2c, KQs, K5s, QcJc, QcTc, Qc9c, Qc8c, JTs, Jc9c, Jc8c, Tc9c, Tc8c, AQo+, A5o, KQo, JTo }

    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Z każdym Ax jesteś w dupe pf/z każdym pocketem masz flip + on ma ręce które Cię dominują.
    Ale ja się przecież nie chcę z nim stackować z tym KQ. Więc co mnie obchodzi, że mam flipa z jego 22? Ja chcę po prostu wyciągnąć od niego maksimum, jeśli trafię top pair. Oczywiście, częściej go nie trafię, ale ten sam argument, podobnie jak i te Twoje, można by wysnuć przeciwko 3betowaniu AK. A rąk, które mnie dominują nie będzie miał tylko wtedy, gdy będę miał AA.

    Ale ok, rozumiem, że 3bet pf - niet, a tak jak zagrane check-fold flop?
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 27-05-2012 o 22:27

  3. #5683
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Oglądałem kiedyś serię filmików Focaulta (gracz NL2k) na temat radzenia sobie z luźno 3betującymi. W sumie to radził on grać bardziej tight i bardziej loose jednocześnie. To znaczy, zawęzić zakres podbicia pre flop, ale z kolei bardziej luźno callować (+oczywiście czasem 4bet blef) te 3bety.

  4. #5684
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Na micro to w zasadzie kazdego można określic donkiem. Mi jednak chodziło o kolesi z solidnymi statami typu 22/17 którzy jednak z jakiegos powodu uwazają sie za nieśmiertelnych i staraja sie coś udowadniać. Na takiego kolesia siedzacego po lewej ja osobiście niczego nie będę polużniał, tym bardziej jeśli jedyne na czym mu zależy to utrudnianie mi zycia.

    Co innego limpujący koleś po prawej. Co innego tez gra np:56s czy 8Ts z pozycją kiedy w puli mamy juz 2 kolesi. Oczywiście że szukamy jak największej liczby flopów. Tylko że ja pisałem o czyms innym.

    Podam nastepny przykład. Siedze na stole 6 max gdzie jest tylko 4 graczy i jednym z nich jest francuz. Dosiada sie reg którego miałem za bardzo solidnego i któremu opłaciłem niestety kilka razy typowe value bety. Od razu koles znika i siada na lewo tego francuza. W 10 minut koleś rozpieprza 4BI grając jak wariat. 3betował tego francuza chyba z co 3 ręką, grał 100% CB, czasem betował flop, turn, river i przegrywał z 3 parą. Im więcej przegrywał, tym więcej raisował betował i tym większy był jego sizing. To był tilt zrodzony z frustracji, że lepszy gracz nie może pokonac donka. Koleś zupełnie nie był skłonny czekać, tylko myślał chyba że zwycięstwa same przyjdą. Chcesz czy nie chcesz takiego donka tez trzeba "wysiedzieć". Co to da, że ja podbije dużo jeśli gram z idiota który 3 ulice sprawdzi z 3 parą? Jednak ten reg tak grał. Check raisował z niczym, grał jakies dziwne historie i frustrował sie że ten donk nie rozumie że musi grac fold i oddawać kase. W taki sposób często zachowują sie wydawałoby sie solidni regularsi. Takich ludzi jest dużo na micro i przeciw nim, nie gram loose, bo to jest ruletka. Gram ABC. Na zwykłych donków gram inaczej, ale na takich ego pokazywaczy nie wiadomo czego to raczej gram tight. Może powinienem coś wymyślić, ale wychodze z założenia, że jest tylu donków że nie chce sie przypychać z jakims mistrzem z 2 parą bo własnie dostałem check/raise i wydaje mi sie że bardzo czesto bedzie to zwykły blef
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 27-05-2012 o 22:52

  5. #5685
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Jaki to jest premium range? Z każdym Ax jesteś w dupe pf/z każdym pocketem masz flip + on ma ręce które Cię dominują. Chyba inne szkoły pokera kończyliśmy. To nie jest range do 3 beta bez pozycji znajdziesz się w masie chujowych spotów postflop.
    Dopóki nie mamy AA zawsze są ręce, które nas dominują. Z KQs na słabe asy mamy flipa, a zakładam, że on może callować mnóstwo trashu. Zresztą nikt tu nie wrzuca stacka, więc liczenie equity preflop trochę nie ma sensu.

    Tak właśnie rozumiem poszerzanie zakresu 3betu na słabych graczy - chcemy łapać top pary i value betować donka.

  6. #5686
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    http://www.evplusplus.com/site_media...lse_rzBLuf.png

    tyle w temacie, jesli chcesz po 10k rak sie zastanawiac czy konczyc z pokerem

  7. #5687
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    no to 7bb ja biore w ciemno

  8. #5688
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    7 big blindów, nie ptbb

  9. #5689
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Ech, wyżaliłem się, wcale mi nie lżej na duszy, wsparcia też tu raczej nie uzyskam
    Czy pomimo rezygnacji z pokera byłbyś chętny uczestniczyć:
    - raz w miesiącu
    - w lidze pokera online
    - w formule 1$ rebuy

    (zakładając że byłaby taka opcja)?

  10. #5690
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    7 big blindów, nie ptbb
    Zupełnie przyzwoicie. 7 ptbb to 14bb czyli naprawdę dużo nawet na NL10.