Strona 520 z 573 PierwszyPierwszy ... 20420470510518519520521522530570 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,191 do 5,200 z 5728

Wątek: gorzkie żale

  1. #5191
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Najlepiej zabetować max tego ile gość jest w stanie zapłacić z gorszą ręką i żeby jeszcze zrobił to wbrew pot odds. Jak sądzisz, że sprawdzi overbeta to overbet dobry. A jak chcesz go po prostu wyrzucić bo boisz się river to coś na nerwy łyknąć trzeba
    Nie, nie boje się, no może trochę po wielu, wielu suckoutach (jak gdzies tutaj wczesniej pisalem, mialem dowswing -50BI w stosunku do EV gdzie sesja na -2, 4BI do EV to byl standard, a zdarzaly sie i po - 10, -12). A co do ręki, to tak jak napisalem minimum co betuje to 6$, a jeżeli on sprawdzi 6$ to bardzo możliwe że sprawdzi też 9$ bo musi sobie zdawac sprawe, ze przy takiej puli na riverze niezaleznie od tego co spadnie, pozostałe 3$ idzie na srodek.Ja pewnie zawsze bede betowal oop na riverze, bo jeżeli spada karta kompletujaca jego ewentualny flush to on bedzei betowal, a ja go i tak sprawdze, a jeżeli okaże się że miał np. QT to przez check trace value).

  2. #5192
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Nie chodzi o pojedyncze sesje. Na ponad 100k rąk na NL50 jestem break even (ostatnio chyba nawet parę BI na minusie).
    Po prostu daruj sobie pokera. Albo odpuść na dłuższy czas. Ja po ostatnich badbeatach, suckoutach powiedziałem sobie, że potrzebuję przerwy. Od tamtej pory pewnie niedługo z 2 miesiące wcale nie chce mi się grać. A jak zagram raz na jakiś czas godzinkę to nie chce mi się myśleć. I cieszę się, bo zawsze myślałem, że nie będę umiał tego rzucić. A teraz jestem szczęśliwszy, nie denerwuję się, mam czas na edukację w innych dziedzinach i jestem wyspany

    Poker sux jeżeli nie masz winrate conajmniej 5bb/100. A nawet jak masz to musisz być robotem i nie robić nic innego żeby sensownie zarobić.

  3. #5193
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Trias czytam Twoje posty i myśle ze "za bardzo chcesz" a to sie odwraca przeciwko Tobie. Skoro jestes z gry na zero, znaczy ze jesteś do przodu ( rb itd.) czyli zarabiasz. Chyba o to chodzi, bo zakładam ze nie grasz dla przyjemnosci. Pewnie zacznałeś od nl 5, czyli grasz na dziesieciokrotnie wyższych stawkach, to chyba nie ma aż takiej tragedii, biorac pod uwage ciągle rosnacy poziom. A w pokerze ambicję odstaw na bok bo to Cie częściej wprowadzi w niepotrzebny tilt, przynajmniej mogę tak powiedzieć o sobie.
    Jak zaczynałem grac w poksa wydawało mi sie zę za dwa, trzy lata będe sobie pykał na nl 200. Przecież wystarczy profesjonalne podejscie znaczy analizy, serwisy szkoleniowe, filmiki, teoria itd. Niestety, co jest kompletnie irracjonalne, im więcej czasu poświęcałem na pokera tym gorzej mi szło. W kazdej innej dziedzinie jeżeli w coś sie konkretnie angażowałem zawsze były widoczne rezultaty, a tutaj nic. Skończyłem cięzkie studia, pracuje, ożeniłem sie, prywatnie wszystko ok, a w pokera ciagle lipa Nie potrafiłem tego zrozumieć, cały czas ten sam scenariusz, wieczorem siadam pozytywnie nastrojony przed kompem, rano wstaje wkurwiony.
    Pewnie dużo czynników sie na to złożyło że nie było wyników, moze za dużo od tej gry oczekiwałem, moze po prostu sie do tego nie nadaję, nie wiem. W każdym razie za bardzo ta gra przekładała sie na moje samopoczucie i to mnie zaczynało męczyc.
    W tym momencie dalej sobie gram w pokera. Wiem że durrrem nie będę, myśle ze nl 100 to jest kres moich mozliwosci, o ile kiedys tam będe grał. Ale gram bo mimo wszystko lubię pokera i ten cały klimat. Nie spinam sie, nie wyznaczam jakichs chorych celów, gram wtedy kiedy mam czas, nie dlatego ze muszę wyrobic jakiś bonus, albo utrzymać status. Za punkty kupuje żonie i sobie koszulki, tesciowej torbe i wszyscy są szczęśliwi

    Także Trias na koniec tej wzruszającej historii powiem Ci ze IMO nie warto traktować poksa super priorytetowo (w sensie nastawienia na wynik) jeżeli nie zyjesz z tego i ma to być tylko sposób na spędzenie wolnego czasu. Zauważ ze większosć osób ze swoich zainteresowań nie ma żadnych profitów, Ty możesz miec i to całkiem fajne, do tego prawie regularne.
    GL

  4. #5194
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Do trias. Nie sledze tego watku regularnie ale widze ze sie meczysz na cashach. Ja przez pierwsze kilka miesiecy budowalem rolla od zera do nl50. Skonczylo sie na $100 i 2 miesiacach przerwy i przejsciu na sh sng. Teraz wiem po kilku kolejnych probach ze do cashy sie nie nadaje Moze sprobuj czegos nowego. Moze sng HU, moze zwykle sng - dla kazdego cos innego. Mnie pewne typy gier po prostu tiltuja, nie lubie wolnej akcji cashowej itp. Sprobuj sie nad tym zastanowic bo podejrzewam, ze nie tracisz na pechu tylko na tilcie jaki powoduja pechowe rozdania (zazwyczaj tak jest )

    Pozdrawiam

  5. #5195
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Przypomniałem sobie dlaczego gram od dłuższego czasu tylko dla rozrywki raz na jakiś czas. Nie da się idiotów pokonać. Razem ze zmianą liczenia RB zmienił się też sposób rozdawania na ONGAME. Każdy allin przejebany przeciwko donkom.

    Tutaj przeciwko mistrzowi 75/45 fold to cbet 10% , fold to turn cbet 20

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    Hero ($72.09)
    BB ($90.25)
    UTG ($49)
    CO ($52.81)
    BTN ($106)

    Dealt to Hero

    fold, fold, BTN raises to $1, Hero raises to $4.50, fold, BTN calls $3.50

    FLOP ($9.50)

    Hero bets $8, BTN calls $8

    TURN ($25.50)

    Hero bets $21, BTN raises to $42, Hero raises to $59.59 (AI), BTN calls $17.59

    RIVER ($144)

    BTN shows
    (Pre 19%, Flop 87.8%, Turn 95.5%)

    Hero shows
    (Pre 81%, Flop 12.2%, Turn 4.5%)

    BTN wins $143

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($56.25)
    BB ($37.72)
    UTG ($43.12)
    Hero ($75.68)
    BTN ($53.53)

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.50, Hero raises to $2.50, BTN calls $2.50, fold, fold, UTG calls $2

    FLOP ($8.25)

    UTG bets $4.25, Hero raises to $12, BTN folds, UTG calls $7.75

    TURN ($32.25)

    UTG checks, Hero bets $32.25, UTG calls $28.62 (AI)

    RIVER ($89.49)

    UTG shows
    (Pre 27%, Flop 16.9%, Turn 15.9%)

    Hero shows
    (Pre 73%, Flop 83.1%, Turn 84.1%)

    UTG wins $87.99

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($42.60)
    Hero ($50)
    UTG ($50)
    CO ($33.43)
    BTN ($241)

    Dealt to Hero

    fold, CO calls $0.50, fold, fold, Hero checks

    FLOP ($1.25)

    Hero bets $1.25, CO raises to $2.50, Hero raises to $7, CO raises to $32.93 (AI), Hero calls $25.93

    TURN ($67.11)

    RIVER ($67.11)

    CO shows
    (Pre 66%, Flop 29.1%, Turn 100.0%)

    Hero shows
    (Pre 34%, Flop 70.9%, Turn 0.0%)

    CO wins $65.61

    Dodajmy cooler TPTK AK AI na flopie i gość dobiera do koloru.

  6. #5196
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Kurwa MAĆ. Czy ja sie doczekam normalnej gry na tym jebanym PSie czy ciagle bedzie to udupianie?? Czy moze po prostu musze zmienić room? Wystarczy coś ugrać i zaraz sie zaczyna. Cel: udupić, ujebać, upierdolić, ograbić z kasy, rozdać to co wygrałem donkom i nabić sobie rake a potem konsekwentna realizacja. Ze statystyką to ma tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem, ale nie ważne - najważniejszy jest cel. Wcześniej jeszcze czasem jakiś donk im zniweczył plany bo kiedy w końcu dostałem monstera to on mając na tyle słabą rekę ze powinien spasowac, niepotrzebnie szalał z gównem. Ale teraz już to sie skończyło i powoli zjeżdzam na dół.

  7. #5197
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Peri: jeśli gość jest bardzo pasywny na flopie (a może tak być, napisałeś o bardzo niskim fold to cbet, zakładam w takim razie, że je sprawdza a nie przebija) i możesz z dużym prawdopodobieństwem określić go jako uber-calling-station, to jego range na turn jest ograniczony do trips/strit/full. Minraise od takich gości to ZAWSZE super-duper-grubo. Głupio foldować po wrzuceniu dużej części stacka, ale z odpowiednim readem na typ gracza na co ci świetne oddsy, skoro w 100% przypadków gość ma lepiej i dobierasz do 2-4 outera?
    Obv to tylko pewien bardzo konkretny typ villaina, jeśli typ był trochę agresywny post to mógł ciebie w ten sam sposób "trapować" z JJ.

  8. #5198
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Koleś był za durny, żeby to zrzucić chyba. Zresztą miałem wrażenie że próbuje ze mną pogrywać, bo go ciągle izolowałem. Do 3betów nigdy nie foldował. Wcześniej oddał mi stacka z TP AQ na A high flopie po jakimś dziwnym rozegraniu.

  9. #5199
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    To nie jest kwestia durny czy nie durny. Jak oddał ci stacka wcześniej sprawdzając z tym top pair a nie przebijał nigdzie i gra jak stacja, to minraise post flop jest u takiego typa zawsze nut-hand.

  10. #5200
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Tak mi wcześniej oddał stacka.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($100)
    BB ($111)
    Hero ($50)
    BTN ($49.25)

    Dealt to Hero

    Hero raises to $1.75, fold, fold, BB raises to $3, Hero calls $1.25

    FLOP ($6.25)

    BB checks, Hero bets $3.25, BB raises to $6.50, Hero raises to $13, BB raises to $108 (AI), Hero calls $34 (AI)

    TURN ($100)

    RIVER ($100)

    BB shows
    (Pre 42%, Flop 4.8%, Turn 0.0%)

    Hero shows
    (Pre 58%, Flop 95.2%, Turn 100.0%)

    Hero wins $98.75

    W 94 rozdania stracił 133$ pomimo, że wygrał ode mnie tą pule 140$.
    Nie wiem, czy przeciwko niemu to można było zrzucić. Może. Ale było późno i jak zawsze grałem zmęczony. Może pomyślałem 'donk - nie folduję'.