Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta



    Ale kiedy ludzie za glosem kosiola uwazaja antykoncepcje za grzech ? Ile ludzi przez to ginie z powodu AIDS itd ?
    Troche Cie ponioslo i zapedziles sie w kozi róg, bo ludzie ktorzy uwazaja antykoncepcje za grzech, kochaja sie dopiero po slubie a kolo AIDS to nawet nie stali

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    haha a po slubie to nie ma sie AIDS ? jak sie dyma malzenstwo bez prezerwatyw to co nie moga sie zarazac ?

    pozatym w religii nie ma logiki wiadomo ze logicznym jest ze jesli antykoncepcja to grzech to i seks przed slubem tez ale przeciez ludzie wybiorczo traktuja rozne grzechy i mysle ze wiekszosc wirzacych mimo stosowania sie do pewnych zalecen kosciola inne lamia

    Pozatym gdzies kiedys czytalem ze zdarzaja sie takie osoby ze ze wzgledow religijnych by dziewczyna byla dziewica przed slubem pary uprawiaja seks analny albo oralny LOL myslac tepo ze dziewictwo mozna utracic tylko poprzez tradycyjny stosunek

    wiec sorry ale w zaden kozi rog sie nei zapedzilem i to co w sumie napsialem dotyczy glownie afryki bo tam brak edukacji sprzyja takiemu skrupulatnemu trzymaniu sie zasad kościoła

    A wiemy jak wyglada sytuacja Aids w Afryce
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 22-12-2008 o 18:28

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Zaskakujesz mnie coraz bardziej. W Afryce rozprzestrzenianie sie AIDS nie ma nic wspolnego z wiara a bardziej z brakiem srodkow antykoncepcyjnych i edukacji na ten temat.

    A dymajace sie malzenstwo, zeby sie pozarazac AIDS musialoby je podlapac od klogos innego wczesniej, bo czlowiek raczej sie z tym nie rodzi jesli ma zdrowych rodzicow.
    Ostatnio edytowane przez Tompkins ; 22-12-2008 o 18:31

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    rozumiem, że Twoja edukacja dotycząca AIDS kończy się na zarażeniu poprzez stosunek płciowy.

    to dość ciekawe co piszesz

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Rozmawiamy o srodkach antykoncepcyjnych nie uzywanych z przyczyn religijnych i zarazeniu sie przez to AIDS (HIV) wiec nie wiem o co CI chodzi kolego.

    Chesz rozmawiac o sposobie przenoszenia sie choroby czy jak? Wyskoczyles teraz jak filip z konopii bez kitu
    Ostatnio edytowane przez Tompkins ; 22-12-2008 o 18:49

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    szczerze powiedziawszy nie wiem dokladnie jak jest z Aids w afryce wiec moze nie potrzebnie powtarzam to co przeczytalem u Dawkinsa jednak on jako naukowiec wiekszosc rzeczy cholernie dobrze udowadnial i podawal tysiace odnoscnikow do zrodel,statystyk itd

    I pomysl jezeli maz jest nosicielem hiv to zarazi zone ona moze urodzic chore dziecko tak ? a potem to idzie dalej

    chyba nie chcesz mi powiedziec ze nie istnieja na swiecie osoby ktore zostaly zarazone dlatego ze zgodnie z religijnymi zaleceniami nie uzywaly prezerwatyw podczas seksu

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No, ale mąż z żoną i tak gumek nie będą raczej używać, a przynajmniej nie cały czas, bo kiedyś na pewno zachce im się mieć bachora. Więc jeśli jedno z nich jest zarażone HIV-em, to tak czy siak zarazi też to drugie, niezależnie czy wierzą, że prezerwatywy pochodzą od szatana, czy nie.

  8. #28
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ale wiara to przyjmowanie czegos za pewnik mimo braku przeslanek lub wrecz wbrew wszystkiemu
    Sebkrol na tym polega WIARA, że przyjmuje się coś bez dowodów.
    Gdyby ktoś nam to udowodnił to byłaby latwizna

    Z drugiej strony chocby to , że ziemia krąży wokól słońca,
    przynajmniej dla mnie jest równie oparte na pewnej formy WIARY.

    Nie jestem wstanie sobie udowodnić, że tak jest, nie potrafie,
    ale mimo to wierzę w to co inni o tym mówią i przyjmuje to za pewnik,
    a może to "jakiś spisek"
    By móc egzystować musimy przyjmować pewne zjawiska za dogmat,
    gdybyśmy chcieli wszystko udowadaniać to .......


    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ale kiedy ludzie za glosem kosiola uwazaja antykoncepcje za grzech ? Ile ludzi przez to ginie z powodu AIDS itd ?
    Jedną z najważniejszych misji Kościoła jest prokreacja,
    i gdyby uznała uzywanie prezerwatyw - byłoby to sprzeczne z jego nauką,
    ale znowu mówisz "moherowe berety robią bo każe im Kosciół"

    Pewnie na forum jest mniejszy odestek osób deklarujący katolicyzm
    niż w całym polskim społeczeństwie,
    ale pewnie będzie i tak to grubo ponad 50%.
    I powiesz mi, że wsród tej grupy jest 1 osoba,
    która nie używa prezerwatyw bo boi się ognia piekielnego ???????


    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Albo inne twierdzenia kosciola prowadzace ze fanatycy maja pole do dzialania i moga czynic zlo uwazajac ze maja do tego prawo i tak naprawde czynia dobro ?
    Przypominają się mi rozmowy z wujkiem w czasach komuny,
    a był zatwardziałym ateistą on wówczas też przytaczał agrument,
    że to jest zło bo w imię Boga były toczone wojny krzyżowe.

    To że ktoś to wykorzystuje, nie znaczy wyznaje ta wiare,
    może być osobą cyniczną i może sztandary kosciola wykorzystywać
    do swoich partykularnych celów,
    ale to nie musi mieć nic wspólnego z wiarą,
    przykład z polskiego podwórka -
    LPR - co miała na sztandarach ?
    a w jakim celu to robiła ???

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    I piszesz tak jakby przyznanie sie do tego ze chodzi sie do kosciola bylo czyms trudnym i zaslugiwalo na szacunek i docenienie
    Chyba nigdy nie miałes nascie lat

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Mysle ze 100 razy trudniejszym jest przyznanie sie w takim kraju jak Polska do ateizmu
    Musisz się dowartosciować, gdyby wg ciebie to było takie łatwe,
    to pewnie byś się tym nie zajmował,
    bo przecież ty jesteś indywidualistą i robisz tylko
    czego inni nie potrafią lub się boją

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    To jest niesamowite marnotrawstwo bogactw i czasu ;/ A nawet jesli naprawde bog istenieje mysle ze nie potepil by ze zamiast budowania kosciolow budowano by szkoly albo domy pomocy czy cokolwiek innego sluzacego innym ludziom
    Jest takie powiedzenie,
    Jak trwoga to do Boga.

    W obecnych czasach może i masz racje,
    mozna by te pieniądze wydawane na nowe koscioły,
    nowe samochody przeznaczyć na coś innego .
    Jezeli jednak jesteś taki dobry to dlaczego nie płacisz
    podatków od swoich wygramych ?

    Powiesz : "nie ma jak" , to wpłać tę podatkową część na jakiś szczytny cel.
    Wymygac od innych jest łatwe,
    trudniej robic to samemu.

    Ale nie to miałem powiedzieć.
    Powtórzę się, dzisiaj może masz rację,
    ale jakieś dwadzieścia lat temu to KOŚCIÓŁ był najważniejszym orężem walki,
    to księża dodawali otuchy ludzią w walce o Twoje o moje "dzisiaj"
    To księżą byli wywożenie samochodami i topieni w wisle,
    tego już nie pamiętasz ,
    bo dzisiaj sobie "pierdzisz w stołek" i chcąc udawać indywidualistę,
    próbujesz udowowdnić jakie to wielkie zło i spustoszenie czyni Kosciółe

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    mysle ze nauki jednak nie da sie powstrzymac i ze ciagle narastające napiecia miedzy religia i nauka zaczna powodować coraz wiecej "nawróceń" na ateizm
    Gdzie ty widzisz napięcia ?
    Jeden filmik jakiegoś idioty nazywasz napięciem ?
    Może masz jakieś napięcia menstruacyjne


    pzdr

  9. #29
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez Tompkins Zobacz posta
    Rozmawiamy o srodkach antykoncepcyjnych nie uzywanych z przyczyn religijnych i zarazeniu sie przez to AIDS (HIV) wiec nie wiem o co CI chodzi kolego.

    Chesz rozmawiac o sposobie przenoszenia sie choroby czy jak? Wyskoczyles teraz jak filip z konopii bez kitu

    chodziło mi o to co napisał sebkroll poniżej Twojego postu, ale do tego trzeba było trochę własnej inwencji.

    jak również w odpowiedzi na to Twoje stwierdzenie:

    Cytat Zamieszczone przez Tompkins Zobacz posta
    Troche Cie ponioslo i zapedziles sie w kozi róg, bo ludzie ktorzy uwazaja antykoncepcje za grzech, kochaja sie dopiero po slubie a kolo AIDS to nawet nie stali
    bo nie widzę czemu niby Ci wspaniali katoliccy małżonkowie mieliby być mniej zagrożeni niż inni...

    chyba, że się opuściłem w wierze i wiara w Boga gwarantuje brak AIDS

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    a moze to wszystko co sie dzieje wokol genetyki klonowania starej jzu co prawda metody in vitro nie ma coraz wiecej konfliktow z wiara ?

    Kosciolowi nie koniecznie podobaja sie nowoczesne metody leczenia albo eutanazja albo chyba swiadkowie jehowy nie wolno im przeprowadzac transfuzji krwii

    Co do mijsi kosciola to wlasnie ejst ona szkodliwa !! na swiecie juz jest za duzo ludzi !! pdoobno optymalna liczba ludzi na swiecie byla by w okolicach 500-600 mln

    Przeciez ludzie po kolei wszystko udowadniaja tylko nie kazda osoba z osobna ale robia to naukowcy i kazdy ma wglad do wynikow i teorii na rozne zjawiska prawa natury itd


    wiekszosc polakow jest niby katolikami a ilu chodzi do kosciola ? wiec jesli tylu ludzi nie potrafi nawet tak podstawowego wymagania to czego ty wymagasz by nie uzywali prezerwatyw ? ale w polsce napewno sa takie osoby


    W krajach europejskich w sumie wiekszosc spoleczenstw jest taka obojetna ani mocno wierzaca ani nie wierzaca poprostu rzesza ludzi mysli o bogu od swieta albo kiedy akurat tego potrzebuje

    Oczywiscie ze wiele osob wykorzystuje reigie ale wiele osob czyni zlo bedac w 100% jej wyznawcami np w stanach zabito lekarza co dokonywal aborcji osoba ktora to zrobila uwazala ze miala prawo boskie do tego i ze ratowala dzieci

    Mysle ze krucjaty itd mogly byc naprawde by nawracac ludzi i ze niektorzy papieze naprawde mogli wierzyc ze czynia dobro ale wiadomo ze to podobny moze byc argument do tego ze noże to zlo bo wielu ludzi zginelo od dźgniecia nożami jednak noze maja miliony pozytywnych zastosowan kazdego dnia a religia tak naprawde ma nie wiele pozytywow


    i masz racje kiedys religia kosciol itd byla barzdo wazna w spoleczenstwach pelnila istotne funkcje tlumaczyla niewyjasnione itd itp
    Ale to ze np kosciol wspieral walke to fakt tylko czesto tzreba bylo walczyc z powodu religii bo wiele wojen wlasnie mialo watek religijny wpleciony i albo byla powodem wojny albo czyms co jej sprzyjalo

    tak wogole cos ci sie pomylilo Ateista to nie to samo co altruista :P
    Pozatym oddalem wiekszosc moich wygranych na Ps ostatnio jakims debilom zza oceanu a co niech maja udane swieta ^^


    A pozatym to ze kosciol dodaje ludziom otuchy wspiera ich duchowo itd to nie zmiania faktu ze robi to wciskajac ludziom brednie i jakies nieprawdziwe rzeczy mity i bajki

    Ja w sumie jestem taka osoba ze nigdy nie przyjmuje nic za fakt tylko dlatego ze ktos cos mowi nawet jesli ma autorytet czasami to napewno wada ze wszystko neguje i od mzonek o zyciu wiecznym i Bogu wole fakty ....

    i wole wykorzystac lepiej swoje zycie niz marnowac czas na religie bo innego zycia nie bezdie i tzreba sie z tym pogodzic

    P.S zeby nie bylo jeszcze nie dawno sam wierzylem i to wcale nie tak bardzo powierzchownie bo np w gimnazjum bylem doslownie jedna z nielicznych osob w szkole ktora wlasnie w okresie bozonarodzeniowy chodzila o 6 rano na roraty ^^ niedzielne msze opuszczalem maks 2-3 razy w roku wiec nie jest tak ze nie wiem o czym mowie