Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jak to gracie?

    ***** Hand History for Game 1324356334 *****
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Monday, December 15, 06:58:01 ET 2008
    Table Barium (Real Money)
    Seat 10 is the button
    Seat 1: morfez ( $102.85 USD )
    Seat 3: H8hEATER ( $49.00 USD )
    Seat 5: HERO ( $50.00 USD )
    Seat 6: gladiator111 ( $22.61 USD )
    Seat 8: Lenne89 ( $50.25 USD )
    Seat 10: vektornfl86 ( $45.05 USD )
    morfez posts small blind [$0.25 USD].
    H8hEATER posts big blind [$0.50 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    HERO raises [$1.75 USD]
    gladiator111 folds
    Lenne89 calls [$1.75 USD]
    vektornfl86 calls [$1.75 USD]
    morfez calls [$1.50 USD]
    H8hEATER calls [$1.25 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    morfez checks
    H8hEATER checks
    HERO checks

    Betujecie tutaj? Mam wrażenie, że w 90% przypadków dostaję tutaj call. Spadnie :h to oddam pulę. Nie spadnie i jeden przeciwnik to bet/call, czy bet/fold?

    Obsrałem się i checkowałem.

    Lenne89 checks
    vektornfl86 checks
    ** Dealing Turn ** [ ]
    morfez checks
    H8hEATER checks
    HERO checks - Tu sobie pomyśłałem, że calla mam tylko od jakiegoś seta, dwóch par i rzadko od czegoś innego, więc nei ma sensu betować, ale callnąć można.

    Lenne89 checks
    vektornfl86 bets [$4.50 USD]
    morfez folds
    H8hEATER folds
    HERO calls [$4.50 USD]
    Lenne89 folds
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO checks
    vektornfl86 bets [$12.00 USD]
    HERO calls [$12.00 USD] - tu już z przeświadczeniem, że w dupę, ale chciałem zobaczyć jak mnie outdrawował.

  2. #2
    Przed flopem podbiłbym z QQ min. 4bb, albo gra bardziej LAG (masz do tego pozycję) w stylu zwykły call i czekasz na raise i robisz re-raise (chociaż AA, KK wydaje sie do tego bardziej odpowiednie).
    Jak dla mnie zupelnie pasywna gra po flopie, która naraza Cię na straty. Masz overpair (czyli w tym momencie najprawdopodobniej jesteś ahead) ale na stole po flopie leży draw do sraight, flush albo nawet sraight flush (chociaż tym ostatnim najmniej musimy sie przejmować).
    Mówisz że bałeś się betować po flopie ale wg. mnie na większe ryzyko narażasz sie dająć dobierać tylu przeciwnikom za free!!!! Poza tym checkując zupelnie nie wiesz gdzie jesteś.
    Wg. Mnie bet pot albo nawet wyżej coś ok 110-120% pot. Jak chcą widzieć turna to niech płacą.
    Po turnie to samo, piszesz:
    "Tu sobie pomyśłałem, że calla mam tylko od jakiegoś seta, dwóch par i rzadko od czegoś innego, więc nei ma sensu betować, ale callnąć można."
    Wg mnie ktoś z setem czy dwoma parami zagrałby już po flopie (4 raczej nie wiele tu zmieniła, nikt raczej nie calluje przed flopem raise 3,5 bb z 4, chyba że z44, A4(raczje blind) albo 54, 43 siuted (celem dywersyfikacji gry).
    To tyle...
    Ostatnio edytowane przez sebasbox ; 16-12-2008 o 14:34

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez sebasbox Zobacz posta
    Przed flopem podbiłbym z QQ min. 4bb, albo gra bardziej LAG (masz do tego pozycję) w stylu zwykły call i czekasz na raise i robisz re-raise (chociaż AA, KK wydaje sie do tego bardziej odpowiednie).
    To nie byloby LAG, tylko fish-TAG
    Podbicia tez nie ma co sie czepiac, bo nie widze roznicy miedzy 3,5 a 4bb.
    Overbet na flopie chyba nie jestem najlepszym pomyslem, bo sprawdzi/przebije nas set, dwie pary, kolor, ewentualnia jakis combo draw i przeciwnko tym ukladom jestesmy mocno w plecy. Chyba lepszym zagraniem bylby jakis probe bet za okolo 50-60% puli i mocniej na blankowym turnie.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez sebasbox Zobacz posta
    Mnie bet pot albo nawet wyżej coś ok 110-120% pot. Jak chcą widzieć turna to niech płacą.
    Bzdura, strata kasy taka sama informacje uzyskasz jak zabetuje 70% poza tym tutaj i tak grasz bet/fold (multipot). Check nie jest zly ale turn juz trzeba betowac imo.

  5. #5
    a jaką informację chcesz tu uzyskać???? czego jeszcze nie wiesz???
    więcej kasy tu nie zarobisz więcej, w większości dostaniesz call tylko od ręki która Cię bije albo od gracza LAG z drawem.
    Flop jest tu zbyt niebezpieczny żeby zagrywac delikatnie.
    chodzi o to że zagrywając nizej daje pot odds graczom którzy dobierają do straight lub flush, więc np. jeśli przyjdzie jeszcze jeden kier to przy tylu graczach gwarantuje Ci że jest w dupie.
    Ostatnio edytowane przez sebasbox ; 16-12-2008 o 20:23

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez sebasbox Zobacz posta
    a jaką informację chcesz tu uzyskać???? czego jeszcze nie wiesz???
    więcej kasy tu nie zarobisz więcej, w większości dostaniesz call tylko od ręki która Cię bije...
    Nie ma to jak samemu sie wjebac. Czyli lepiej dawac wiekszy bet i tracic na to wiecej niz mniejszy skoro i tak twierdzisz, ze calla dostajesz tylko od reki co Cie bije?



  7. #7
    zanim coś napiszesz to przemyśl to jeszcze raz...
    większy bet jest po to żeby nie dać pot odds graczom z drawem do flush albo straight i zgarnąć to co na stole.
    Ostatnio edytowane przez sebasbox ; 17-12-2008 o 06:57

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Dobry gracz zrzuci tutaj reke z flush drawem (tym bardziej z str8 drawem) do betu duzo nizszego niz 110-120% pota, poniewaz wie, ze w przypadku trafienia koloru ma prawie zerowe implied oddsy. Donk i tak sprawdzi z Q-high flush draw, nie wazne czy zabetujesz 2x za pot czy 1/2 pota.
    W tej sytuacji betowanie ma raczej charakter zdobywania informacji o sile naszej reki i nie ma sensu az tak mocno podbijac, bo akcje dostaniemy tylko od lepszej reki i niepotrzebnie tracimy dodatkowe zetony.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Seba a co na turnie jak ktos przydzwoni?
    Kolejny bet za 120% puli czy check? Jezeli check to co on powie przeciwnikowi po takim becie na flopie?

  10. #10
    Panowie, zgodzimy sie chyba, że wszyscy sie jeszcze uczymy pokera, dlatego będę wdzięczny za Wasze propozycje rozegrania tej ręki (przy swoim upieral sie nie będę na siłę).
    Bet taki wysoki dlatego że po flopie QQ ma największe szanse na wygraną ale każda kolejna karta przy tylu graczach diametralnie ogranicza nasze szanse. Załóżmy że ktoś ma drawa do flush, więc jego pot odds wynoszą 2:1.
    Zagrywając za 70% pota, dajemy przeciwnikom zbyt duże pot odds, niezależnie od limped odds. Jeśli do tego mamy nieszczęście i sprawdzi 2 graczy wtedy ich pot odds są jeszcze większe. Pamiętajmy że to nie jest rozegranie Heads-up.

    PS
    Gratek, zagranie na pozycji UTG z KK lub częściej AA w stylu :
    przed flopem; call , raise któregoś z kolejnych graczy i Twój re-raise
    wcale nie jest fish-TAG. Bardzo wielu dobrym zawodnikom zdarza sie tak zagrywać.

    Pozdrawiam i szacunek