Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Przed chwila dostalem w turnieju w drugiej rece na BB AA, BI 5+0.5, blindy 10/20, stack 3k
    Limpowal tylko gosc z SB i podbilem do 80 i ... foldnal przynajmniej nie spasowal SB i 10 dodatkowo zarobilem
    Nastepnie TT na UTG i 4 gosci przydzwonilo i musialem foldowac na flopie

    Intelowiec rozwinalbys te mysl co robisz jak dochodzi ante


    edit1:
    wlasnie dostalem AKo na utg+1 grzecznie zraisowalem do 200 i short z 1800 mi sie allinowal z A8o dokladnie jak powiedziales
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 15-12-2008 o 18:32

  2. #22
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Zabawię się we wróżkę i spróbuję zgadnąć: w fazie z ante częściej gra pozycją - atakuje z connectorami (niekoniecznie suuuuuuited - to raptem 2% więcej szans na wygraną), podbija ze słabymi asami. Ale wszystko tylko mając pozycję lub też na dobrze rozszyfrowanym stole.
    Ciekawe czy zgadłem?

    Dla mnie ciekawe jest pytanie: czy w późnej fazie, ale jeszcze nie na bublu - stosujecie AI jako "oręż walki" czy raczej wolicie small-balla, a może różnie, różniście zależnie od stacka, opozycji itp.?

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    zapomniales xolo pewnie o parach do 88 wlacznie. Co z nimi?

  4. #24
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez Xolo Zobacz posta
    Dla mnie ciekawe jest pytanie: czy w późnej fazie, ale jeszcze nie na bublu - stosujecie AI jako "oręż walki" czy raczej wolicie small-balla, a może różnie, różniście zależnie od stacka, opozycji itp.?
    Im mniejszy stack tym czesciej dążę do AI.
    Ale zdecydowanie wole smallball.
    AI jeśli chce zarobić, nie straszyć.

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez royaltom Zobacz posta
    nalezy spokojnie rozegrac taka rękę czyli JJ, QQ, KK, AA. jak ktos podbija to wejsc ale najwazniejsze czekac na floopa. A po floopie nawet AA nalezy czasem zrzucic jesli sa mozliwe wyzsze uklady lub drawy o ile spokojnie przebiega licytacja. Ja tak bym rozgrywal poczatek turka, na cashowych bym ryzykowal ale nie wielkie jakies stawki i czekal na floopa. Jak turniej jest na dalszym levelu to zalezy jakie stawki, bb i stacki i pozycje
    Dla mnie to jest niepowazne, co tu napisales... Po to masz KK i AA, zeby dazyc do allinow preflop, a nie na niego czekac. A AA po flopie sie nie zrzuca, bo zazwyczaj jak mam ta karte, to jestem juz wystackowany preflop, jesli rywal raczy wyplacic.

    Wyjatkiem jest sytuacja, jesli na agresywnym stoliku zaryzykuje limp a AA, nikt nie zraisuje i w zlimpowanym multipocie na drawowatym flopie na mojego ostrego beta dostane jeszcze ostrzejsza akcje. Wtedy rozwazam fold.

    Poza tym skad wzial Ci sie FLOOP. To wyraz, ktory ma tylko jedno "o"

    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    wlasnie dostalem AKo na utg+1 grzecznie zraisowalem do 200 i short z 1800 mi sie allinowal z A8o dokladnie jak powiedziales
    bingo

    Cytat Zamieszczone przez Xolo Zobacz posta
    Dla mnie ciekawe jest pytanie: czy w późnej fazie, ale jeszcze nie na bublu - stosujecie AI jako "oręż walki" czy raczej wolicie small-balla, a może różnie, różniście zależnie od stacka, opozycji itp.?
    Nigdy w zyciu smallball! Dla mnie to jest tragiczna strategia, do ktorej trzeba miec mase cierpliwosci i niech sobie Daniel i jeszcze kilku innych gosci gra, jesli im to pasuje.

    Dla mnie agresja i jeszcze raz agresja. Potrafie skutecznie sie bronic przed takimi wlasnie, co probuja podbijac po 2 BB i cwaniaczyc. Zazwyczaj po kilku probach znajduja sobie innego kozla ofiarnego. Sa na to rozne metody. Jedna z nich jest na przyklad call i po cbecie na flopie insta raise allin z any two. Od czasu do czasu mozna zagrac reraise, jesli mamy na stole tight image.

    Ja zazwyczaj kreuje swoj tight image we wczesnej i srodkowej fazie turnieju i potem go wykorzystuje do budowania stacka.

    Oczywiscie takimi zagraniami ryzykuje odpadniecie z turnieju, jednak zazwyczaj wykonuje je po wnikliwej analizie gry rywali i gdy wiem, iz przyniosa one na 90% zamierzony efekt. Dlatego wlasnie, gdy dostaje sie w ktoryms z turniejow do blindow 1000/2000 i wyzej, nie gram juz nic innego i poswiecam sie tylko tej rozgrywce.
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 16-12-2008 o 11:41

  6. #26
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Nigdy w zyciu smallball! Dla mnie to jest tragiczna strategia, do ktorej trzeba miec mase cierpliwosci i niech sobie Daniel i jeszcze kilku innych gosci gra, jesli im to pasuje.

    Dla mnie agresja i jeszcze raz agresja. Potrafie skutecznie sie bronic przed takimi wlasnie, co probuja podbijac po 2 BB i cwaniaczyc. Zazwyczaj po kilku probach znajduja sobie innego kozla ofiarnego. Sa na to rozne metody. Jedna z nich jest na przyklad call i po cbecie na flopie insta raise allin z any two. Od czasu do czasu mozna zagrac reraise, jesli mamy na stole tight image.
    Właśnie twój insta all z any two jest wodą na mój młyn,i tacy jak ty są dla mnie kozłami ofiarnymi.Zrób to raz to ok rozumiem,może Ci się uda mnie wyrzucić z gry,ale później już Cie nie ma.
    Agresja tak ,ale nie pseudo groźne all iny

  7. #27
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    a ja zakonczylem kolejny turniej w fazie srodkowej

    PokerStars Tournament #127000980, No Limit Hold'em
    Buy-In: $5.00/$0.50
    2259 players
    Total Prize Pool: $11295.00
    Tournament started 2008/12/16 9:00:00 ET

    Dear eLPe21,

    You finished the tournament in 216th place.
    A $12.42 award has been credited to your Real Money account.


    Jakos sobie nie radze w tej srodkowej czesci turnieju.
    Gralem kilka tych turniejow i w wiekszosci koncze w kasie w okolicach tego miejsca ( lub proporcjonalne gdy jest wiecej ludzi ).

    Fakt faktem, ze w turnieju mialem 3x77 i 3x88 i wiele innych par w kieszeni (lacznie okolo 16-17) a seta trafilem raptem jednego

    niestety nie moge sie dogadac z PT3 zeby przeanalizowac turniej ( wisi na sciaganiu listy graczy )


    Ktos cos poleci do poczytania o tej czesci turnieju? Najlepiej on-line (moze byc platne). Dochodze do kasy z reguly powyzej sredniego stacka a pozniej sie cos zacina. fakt faktem ze nie potrafie krasc blindow z 72o
    Odpadlem z kolejnego turnieju jak ....
    A w trakcie turnieju przegralem 2 wieksze pule 88 vs AA na niskim boardzie oraz z reka ktora mnie wywalila z turnieju... A5 vs AQ.
    Sadze ze problem polega na nieumiejetnosci kradniecia blindow, bo zbyt malo rak wygralem w turnieju... Z drugiej strony nie iwem jak sie angazowac w rozdania w ramach kradziezy z mocno przecietnymi rekami.
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 16-12-2008 o 18:39

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez masaker Zobacz posta
    Właśnie twój insta all z any two jest wodą na mój młyn,i tacy jak ty są dla mnie kozłami ofiarnymi.Zrób to raz to ok rozumiem,może Ci się uda mnie wyrzucić z gry,ale później już Cie nie ma.Agresja tak ,ale nie pseudo groźne all iny
    Zdaje sie, Kolego, ze sie nie rozumiemy

    O ile sie nie myle, to napisalem cos takiego: "sa na to ROZNE metody. JEDNA Z NICH jest insta allin".

    I wszystko sie zgadza. Piszesz w poscie, ze jesli zrobie tak raz, to wyrzuce Cie moze z gry. I tyle. Przeciez nie jestem kretynem, ktory gra tak kilka razy z rzedu w tym samym turnieju na tego samego przeciwnika. Chdzi mi o to, ze zrobie raz to, innym razem co innego i w koncu gosciu pomysli, ze nie chce mu sie ze mna uzerac i zacznie probowac z kims innym.

    Agresja to nie tylko alliny. To caly zasob zagran, ktore staram sie stosowac i wdrazac adekwatnie do rozwoju sytuacji na stole. I tez nie zawsze-duzo zalezy od specyfiki stolika, jak i samego turnieju.

    A tak na marginesie-gdzie Ty i pod jakim nickiem w ogole grasz turnieje, bo to tez wazne. Wypowiadasz sie jako ktos, kto ma o tym spora wiedze i pojecie, a tymczasem gracz o nicku masaker na PS ma TRZY rozegrane turnieje za 0,10$ i 1$ i podobnie na FTP. Kolejny znakomity teoretyk?...
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 16-12-2008 o 20:00

  9. #29
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    A tak na marginesie-gdzie Ty i pod jakim nickiem w ogole grasz turnieje, bo to tez wazne. Wypowiadasz sie jako ktos, kto ma o tym spora wiedze i pojecie, a tymczasem gracz o nicku masaker na PS ma TRZY rozegrane turnieje za 0,10$ i 1$ i podobnie na FTP. Kolejny znakomity teoretyk?...
    Nie wiem kto gra o tych nickach na PS i FTP,gram głównie na ongame
    Niestety nicka nie podam.Postaram się w nie długim okresie wkleić jakiś wynik na forum, bo w sumie masz racje że moje porady nie są niczym potwierdzone.Ale to tylko porady, a nie specjalistyczne dyrektywy.Zawsze można mi coś zarzucić,po za tym sam się uczę i jeśli napisze jakaś bzdurę chętnie przyjmę krytykę.

    A Ty kolego nie irytuj się i nie zarzucaj wszystkim zakłamania, bo niektórzy naprawdę chcą pomóc innym w prostych analizach i sami się czegoś nauczyć

  10. #30
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Panowie, swieta ida W

    A z drugiej strony, byscie jakos pomogli z ta srodkowa faza turnieju
    Szczegolnie ze za 30 min mam zamiar zagrac 2.75$ turniej na pokerstars
    Gram tam tylko turnieje jakos od paru dni, i jestem na 0... popatrzylem w historie rozdan to byloby sporo lepiej gdyby nie bad beat w 1 turnieju:
    na buttonie AJs < T9s. Wiedzialem ze jestem z przodu ale gosc wylapal pare. Przydzwonilibyscie z AJs w AI wiedzac ze jestescie z przodu? Moglem tez dac fold'a mialem sporo zetonow, wiec teoretycznie moglem poczekac na lepsza karte...