Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Od jakiegoś czasu prawie wszędzie występują turnieje typu Double or Nothing, czyli takie, w których połowa graczy dostaje dwukrotność buy-in'a.

    Wydawało mi się, że to świetny sposób na łatwą kasę. Wystarczy być lepszym od 5 gości i już. Ale gram je już od jakiegoś czasu i szału nie ma.

    Nie potrafię dobrać jakiejś ogólnej strategii. Z jednej strony wydawałoby się, ze trzeba murować i czekać, aż się inni wystrzelają. Z drugiej, na ogól wystarczy jeden double up żeby wejść do kasy, więc na początku turnieju opłaca się oglądać dużo flopów szukając swojej szansy na jakiś cudaczny układ z którym się podwoimy.

    W DoN przetrwanie jest jeszcze bardziej esencjonalnym celem niż w klasycznym SnG. Czy to sugeruje, żeby ograniczyć cbet'y i second barrele? Że żetony są tak bardzo cenne, że lepiej oddać pulę niż ryzykować nadwyrężenie stacka?

    Gra ktoś z Was DoN regularnie, jako podstawę swojej gry?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ja swego czasu jak zobaczyłem te turnieje to tez sie napaliłem - pomyslałem że to będzie łatwa kasa a tymczasem.... zyski były znacznie gorsze niż ze zwykłych S&G.
    Tu nie ma znaczenia czy koncze ledwo dochodząc do kasy czy mam duży stack dający szansę na pierwsze miejsce - i tak nagroda będzie jedna - niewielka.

    Tak więc również jestem ciekawy, jakie są optymalne strategie w tych turniejach. A może po prostu ich struktura sprawia że są mniej dochodowe niż zwykłe S&G?

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Granie tym DoN na dluzsza mete sensu nie ma... Oplaca sie je grac tylko "Stepowo" grasz za 10, wygrywasz, grasz za 20, wygrywasz, grasz kolejny jak wygrywasz to grasz za 50 (zwrocil sie caly rake z zysku na drugim za 20), potem za 100, 200 etc przegrywasz to zaczynasz od poczatku nic nie tracac poza czasem. To moja opinia

    Ale z drugiej strony Adam piszesz, ze lepszy zysk na zwyklych SNG, tutaj wystarczy byc w 6 turniejach na 10 w top5 by miec ROI 10% to nie jest zly wynik. Jezeli ktos ze zwyklych sitow ma lepsze ROI to wiadomo, ze nie ma sensu sie przezucac. Ale jezeli ktos ma ROI nizsze to trzeba by sprawdzic w statystykach ile z tych turniejow konczy w top5 i teoretycznie porownanie zyskow by bylo. Mowie teoretycznie bo w DoN jest inna gra, bardziej tight i turki pewno dluzej trwaja. No ale majac ROI5% na pewno warto sprobowac zagrac 1000 takich DoN i porownac.
    Ostatnio edytowane przez Macia ; 09-12-2008 o 13:08

  4. #4
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Acha jest tylko jedno ale, wystarczy byc 5 turniejow na 5 w kasie by ROI miec -10%:P

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Macia Zobacz posta
    Ale z drugiej strony Adam piszesz, ze lepszy zysk niz na zwyklych SNG
    Eeee... Adam pisze, że gorszy

  6. #6
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Oczywiscie, ze tak:P I moj post wlasnie to mial na mysli, nei wiem co tam robilo to "niz".

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No właśnie - intuicyjnie wydaje się, że DoN powinny dawać dużo lepszy profit niż zwykłe SnG. Wygrana w SnG to mniej więcej tyle co 3 miejsce w SnG. Chyba łatwiej być piątym niż trzecim

    A jednak praktyka pokazuje, że wcale niekoniecznie tak jest.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Macia Zobacz posta
    Acha jest tylko jedno ale, wystarczy byc 5 turniejow na 5 w kasie by ROI miec -10%:P
    Chyba 5 na 10 w kasie

    I jeszcze jedna uwaga. Obczaiłem te turnieje to myślę sobie "przecież w zwykłych sitach spokojnie do pierwszej 5 dochodzę to tu będzie podobnie" Okazuje się że nie. Gdy w DoN zostaje 6-7 osób (zwłaszcza 6) to gracze zaczynają grać ostrożniej (na mikro tam gdzie grałem) i nie jest tak łatwo. A w zwykłych sitach zaczynaja uważać gdy zostaje 4-5 osób (zwłaszcza 4).
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 09-12-2008 o 13:54

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Macia coś dzisiaj ostro popija

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313