Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Każdy pokerzysta uważa, że ma wiedzę Zobacz DoN są strasznie płytkimi turniejami, tutaj każdy wie co trzeba zrobić liczą się w zasadzie tylko karty. Outs... odds... a po co ci to w DoN? Te turnieje wymagają bardzo konserwatywnej gry i dobrego pushowania na koniec.

    Poza tym patrz: Płacisz np na takim ongame (nie wiem gdzie grasz) 22$ a możesz wygrać... 18$! Strasznie duża strata jak na taki turniej, oczywiście jest rakeback...
    etc...

    Polecam klasycznie sng

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    320
    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    Taki turniej wymaga bardzo podobnych umiejętności jak zwykły sng. ... DoN jest bardziej nudną wersją turków sng znanych od lat.


    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    Zobacz DoN są strasznie płytkimi turniejami, tutaj każdy wie co trzeba zrobić liczą się w zasadzie tylko karty. Outs... odds... a po co ci to w DoN? Te turnieje wymagają bardzo konserwatywnej gry i dobrego pushowania na koniec.
    zaprzeczasz sam sobie w tych dwóch postach,

    pozatym w DoN, nie ma dwóch etapów które są w sng, czyli gry jak juz jestś w kasie i heads up,

    turniej zaczyna się jak zwykły sng od niskich bllindów i dużych M, a jak juz odpadnie 4 graczy zaczyna się gra na bublu i to ona decyduje czy wyrasz.
    Liczy się money EV+ ($EV+), co ma zwjązek z ICM. IMO w tych turniejach te dwa czynniki są najważniesze dla podejmowania dobrych dezyzji.

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    320
    Ktoś wcześniej napisał że zrzucił QQ preflop pod przeciwnika który prawdopodobnie kradł blindy,
    IMO jeżeli on miał mniej od Ciebie lub nie dużo więcej to chyba call jest tutaj opłacalny, ponieważ masz z QQ v jego zakers jakieś 80% na zwycięztwo i kase, a to chyba wystarcza zeby się stakować z QQ.

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jeśli jesteśmy na bublu i mamy w grze shorta, to chyba niebardzo warto się stackować z czymkolwiek, chyba, że przeciwko shortowi.

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez okurosaki Zobacz posta
    Ktoś wcześniej napisał że zrzucił QQ preflop pod przeciwnika który prawdopodobnie kradł blindy,
    IMO jeżeli on miał mniej od Ciebie lub nie dużo więcej to chyba call jest tutaj opłacalny, ponieważ masz z QQ v jego zakers jakieś 80% na zwycięztwo i kase, a to chyba wystarcza zeby się stakować z QQ.
    Jak jesteś na bubblu i jest jeden gość naprawdę short a ty masz solidny stack to nawet AA foldujesz do allina od gościa, który może cie wyeliminować. Zawsze to te kilkanaście % na to, że odpadniesz. Podczas gdy foldujesz ma pewną kasę.

    Ostatnio grałem DoN i miałem jakoś 2-3BB. Już tylko na farta liczyłem, ale dwa bigstacki postanowiły 4betować się allin preflop z AK vs AQo i ITM. Lol

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez okurosaki Zobacz posta
    zaprzeczasz sam sobie w tych dwóch postach
    I SNG i DoN są do siebie bardzo podobne. W obu zaczyna grę tyle samo osób na tych samych stawkach i te same rzeczy decydują czy wygrywasz czy przegrywasz. Dla każdego SNG jest ważna przede wszystkim jedna rzecz - gra na bubblu. Headsupy i gra w kasie ma znaczenie drugorzędne, najważniejsze dostawać się do pieniędzy. Tak samo w DoN - kluczowe decyzje są podejmowane na bubblu

    Jeśli w końcówce jest jeden short to oczywiście foldujemy do allina gracza z większą ilością żetonów absolutnie wszystkie ręce łącznie z asami.

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    jezeli w sng na bublu mamy foldowac asy, to ja chyba w tysiaca gram ...

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jezeli w sng na bublu mamy foldowac asy, to ja chyba w tysiaca gram ...
    Mówisz? No to wexmy pod uwagę taką sytuację:

    Jest nas [ilość miejsc płatnych + 1].

    Chipleader 6000
    short 500
    my i reszta po równo, po 2 lub 3 tysiące

    blindy powiedzmy 100/200

    Dostaję AA, chipleader przede mną gra AI. Sprawdzasz?

  9. #29
    Czy sprawdzam? Imo
    W SnG? Oczywiscie, odpadam, odpalam nowego.
    W MTT? Oczywiscie, odpadam, trudno dalem sobie szanse na wygrnie turku.
    W Satelicie? Fold
    W DoN? Fold

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    insta call z mojej strony. 80% + ze sam stane sie chipleaderem i bede mogl to wygrac, zamiast doczlapac sie do $ i tam meczyc i odpasc na coinflipie or sth like that. (! caly czas mowimy o klasycznym sng ! )