Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez efol Zobacz posta
    AI
    Bez sensu. Wyrzucasz słabe ręce, a sprawdzają Cię lepsze. Jedyna rozsądna linia w tej sytuacji to c/c na aggro donka.

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez polko Zobacz posta
    no rzeczywiscie gdybym walnal wiecej pf to by sie zlozyl i po klopocie
    A chcemy, żeby się złożył?

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Nie daje mu żadnych oddsów IMHO. On ma AA a nie jakieś marne KK. Żeby być pobitym już na flopie koleś musi złapac przecież minimum 2 pary. Nawet jak złapie to może wygrać max 300$ (łacznie z pula). Ma wiec oddsy 50:300 czyli 1:6. Chcecie mi powiedzieć, że 1 na 7 razy trafia sie 2 pary lub lepiej? Na takim flopie c\c z powodów ktore byly wymienione. Na bezpiecznych też. A na drawowatych bet all-in. Ja to widze tak. Jak ma tutaj K8o to mogl miec rowniez dowolna dame z ktora chetnie by wrzucil all ina.

  4. #14
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    143
    Ten raise do 72$ bardzo mocno zdradzil karty jakie miales, praktycznie nie bylo opcji zebys siedzil z czyms innym niz KK/AA. Imo zagrales zbyt czytelnie, no i niestety trafiles na beznadziejnego flopa. Ja jestem zwolennikiem grania asow mocno na preflop, masz przeciwnika LAGa, wiec masz wieksza szanse ze taka gra w tym przypadku bedzie EV+. Nawet jakby po Twoim raise, zauzmy do 100$ zagral fold, to i tak jest to EV+, bo stracil juz sporo zetonow, a jest ciagle szansa ze LAG donk Cie sprawdzi/przebije.

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Result-oriented imo. Chcemy wsadzić jak najwięcej kasy do puli pre flop, ale jednocześnie chcemy przeciwnika utrzymać w rozdaniu - w końcu mamy nutsa. To że zdradziliśmy siłę kart nic przecież nie znaczy przeciwko donkowi - jak widać i tak dołożył nie mając implied oddsów na cokolwiek. A flop chyba nie jest aż tak bardzo nieciekawy - skoro to ultra lag, jak polko napisał, to i tak jesteśmy z przodu przeciwko większości jego zasięgu:
    Board: Kh Qh Ks
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 74.255% 72.96% 01.29% 203703 3603.00 { AA }
    Hand 1: 25.745% 24.45% 01.29% 68271 3603.00 { 88+, AJs+, AJo+ }

    A nawet jeśli bylibyśmy z tyłu na tym flopie, to zagranie i tak jest EV+, bo koleś nie miał żadnych implied odds przed flopem. Do tego na 8 high czy K high też by się pewnie zestackował.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 23-07-2009 o 09:48

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez danny Zobacz posta
    Ten raise do 72$ bardzo mocno zdradzil karty jakie miales, praktycznie nie bylo opcji zebys siedzil z czyms innym niz KK/AA. Imo zagrales zbyt czytelnie, no i niestety trafiles na beznadziejnego flopa. Ja jestem zwolennikiem grania asow mocno na preflop, masz przeciwnika LAGa, wiec masz wieksza szanse ze taka gra w tym przypadku bedzie EV+. Nawet jakby po Twoim raise, zauzmy do 100$ zagral fold, to i tak jest to EV+, bo stracil juz sporo zetonow, a jest ciagle szansa ze LAG donk Cie sprawdzi/przebije.
    Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale każde zagranie z AA preflop inne niż fold jest +EV.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez danny Zobacz posta
    Ten raise do 72$ bardzo mocno zdradzil karty jakie miales, praktycznie nie bylo opcji zebys siedzil z czyms innym niz KK/AA. Imo zagrales zbyt czytelnie, no i niestety trafiles na beznadziejnego flopa. Ja jestem zwolennikiem grania asow mocno na preflop, masz przeciwnika LAGa, wiec masz wieksza szanse ze taka gra w tym przypadku bedzie EV+. Nawet jakby po Twoim raise, zauzmy do 100$ zagral fold, to i tak jest to EV+, bo stracil juz sporo zetonow, a jest ciagle szansa ze LAG donk Cie sprawdzi/przebije.
    Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale każde zagranie z AA inne niż fold jest +EV.

    Troche nie rozumiem tej historii:
    hongi88 : Raise ($40)
    polko1lordek : Raise ($72)
    hongi88 : Call ($48)

    Robisz raise do 72$, a on ma call 48$?

    Ja bym chyba tutaj zagrał check/fold na flopie.

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Do tych, którzy proponują grać check-fold na flopie: wytłumaczcie mi dlaczego tak, bo nijak nie mogę tego pojąć. Obstawiamy gościa na AK i QQ-KK? Czyli "ultra lag", jak go polko określił, nigdy nie będzie miał tu JJ, TT, AQ czy AJ?

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Do tych, którzy proponują grać check-fold na flopie: wytłumaczcie mi dlaczego tak, bo nijak nie mogę tego pojąć. Obstawiamy gościa na AK i QQ-KK? Czyli "ultra lag", jak go polko określił, nigdy nie będzie miał tu JJ, TT, AQ czy AJ?
    AK, QQ-KK i wiele innych Kx.

    Jasne, że będzie miał tutaj JJ, TT, AQ, AJ, ale nie będzie grał o deep stacki.

    Pozatym myślę, że określenie ultra lag odnosiło się do preflop.

  10. #20
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Myślę, że całe clou problemu leży w tym, czy przeciwnik jest dobrym ultraLAGiem, czy aggrodonkiem.

    Jeśli to pierwsze to ch/f flop jest jak najbardziej na miejscu, bo przecież dobry LAG nie odda nam tu stacka jak dziecko, zwłaszcza, że doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego image'u.