Zobacz wyniki ankiety: Czy warto zorganizować ogólnopolskiego mastersa ?

Głosujących
95. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    79 83.16%
  • NIE

    8 8.42%
  • Nie mam kart żeby to sprawdzić

    8 8.42%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11
    Usystematyzowanie lig to pomysł raczej nierealny. Natomiast chyba nie ma takiej potrzeby. Myślę, że ma to szansę zadziałać tylko wtedy, jeśli nie trzeba będzie nic zmieniać w organizacji poszczególnych lig. Taki pomysł:

    1) Ogólnopolski Masters (OM) odbywający się raz na rok lub pół roku

    2) Każda liga wybiera reprezentantów do OM sumując wyniki wszystkich sezonów zakończonych w okresie pomiędzy dwoma OM (plus odpowiednie przesunięcie żeby było wyprzedzenie). Dzięki temu wszystko powinno dobrze działać niezależnie ile sezonów liga gra w roku.

    Dla przykładu: OM rozgrywany co roku, w marcu. Sumowane są wyniki z sezonów zakończonych od stycznia do grudnia poprzedniego roku. Jeśli dana liga rozegrała w tym czasie trzy sezony, to sumuje wyniki z tych trzech i wyłania najlepszych. Inna liga rozegra pięć sezonów więc wybierze najlepszego z tych pięciu. Bierzemy pod uwagę datę zakończenia sezonu. Nie ma potrzeby synchronizowania ani dat startów sezonów ani nawet liczby sezonów w roku.

    3) Każda liga odkłada po 2 zł z każdego buyinu do puli OM.

    4) Za każde zebrane 500 zł liga dostaje jedno krzesło w OM dla swojego gracza. Każda część niepodzielna powyżej wielokrotności 500 wchodzi również do puli (czyli np. przy 1250 zł liga dostaje 2 miejsca, a do puli OM wchodzi całe 1250 zł).

    W ten sposób liga, w której przeciętnie gra ~25 osób i rozgrywa 50 turniejów w roku (co tydzień) zbierze pulę 25 * 50 * 2 zł = 2500 zł = pięć miejsc w OM. Zupełnie niezależnie od tego czy w ciągu tego roku rozegrano 3 czy 5 sezonów. Dla przykładu liga z przeciętnym turkiem na 50 osób zbierze 50 * 50 * 2 = 5000 zł = 10 osób.

    Taki sposób podziału miejsc powinien dosyć dobrze odzwierciedlać "wielkość" danej ligii, bo:
    - im więcej osób gra średnio w turku tym więcej lidze przypadnie miejsc
    - im częściej i bardziej regularnie liga gra tym więcej lidze przypadnie miejsc
    - liczba miejsc jest bezpośrednio uzależniona od wpisowego trafiającego z ligii do puli OM.

    Wartości odkładanego wpisowego do puli (w przykładzie: 2 zł) oraz przelicznik za ile wpisowego jest jedno miejsce (w przykładzie: 500 zł) trzeba dostosować do wielkości lig i możliwości lokalowych.

    Czyli robimy sondę i zliczamy ilość buyinów wszystkich zainteresowanych lig w ciągu roku (lub półrocza, jeśli OM miałby być co pół roku). Dla przykładu wyjdzie nam 9000 wpisowych (15 lig * średnio każda 40 turniejów w roku * średnio 15 grających), a w lokalu mamy 80 miejsc, czyli wiemy, że mamy jedno miejsce na 9000/80 = 112,5 wpisowego. Zaokrąglamy nieco w górę (1 na 125) i ustalamy, że z każdego wpisowego do turnieju ligowego odkładamy 2 zł na pulę OM oraz że liga dostaje jedno miejsce za każde 250 zł włożone do puli OM (2*125). Albo 1 zł na pulę OM i miejsce za każde 125 zł. Albo 4 zł na pulę OM i miejsce za każde 500 zł. Itp.

  2. #12
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    20
    Chyba nic dodac, nic ujac.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    179
    Dodać to trochę jeszcze można...

    Wydaje mi się że zanim zaczniemy dzielić kaskę i miejsca, należny się cofnąć i zebrać materiał merytoryczny jak np: harmonogram każdej ligi, ich strukturę, frekwencję, buy-iny itd.

    Dopiero wtedy będziemy mieli punkt wyjścia do rozplanowania struktury OM....a jak już to rozplanujemy - trzeba podejść do tego marketingowo.Nazwać jakoś te rozgrywki, ustalić pulę gwarantowaną, pozyskać sponsora itp. Ludziska muszą wiedzieć o co grają.

    Pomysł że to co jest górką - typu 1250zł=2 miejsca po 500zł a 250zł do puli zapewne się nie przyjmie.Po kiego liga miałaby dokładać coś extra do puli kiedy może przeznaczyć tą kaskę na kolejny sezon OM dla swoich graczy ?

  4. #14
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Dlaczego usystematyzowanie lig jest nierealne ? Jest bardzo realne, wystarczy ze chetne ligi beda musialy sie zapisac do organizatora turnieju "masters lig". Jezeli bedzie sponsor takieogo turnieju, beda nagrody dodane etc a chyba sponsor by sie znalazl, pewno Unibet to ligi beda chetne.

    Na 20 lig w polsce 15 z nich gra 12 turniejow i sezon co 3 miesiace, wiekszosc pewno konczy sie z koncem grudnia, polwa stycznia/koncem stycznia wystarczy troche wysilku wsrod orga swoich lig i sprawe mozna szybko zalatwic. Problem w tym ze cos ich musi do tego zachecic. Chociazby konkretna organizacja takiego turnieju

  5. #15
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Inna sprawa, ze usystematyzowanie lig to nie pomysl jednorazowy, on sie przyda pewno nie raz przy nowych pomyslach, to bedzie roziwazanie problemu przyszlosci i na dlugie lata, kiedy pojawi sie jaki kolwiek pomysl z ligami.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    142
    Podoba mi się pomysł z budowaniem puli / miejsc na turnieju. Na każde 500zł odłożone jedno miejsce w mastersie. Bardzo dobry pomysł , promuje duże ligi!
    Dam radę pomieścić nawet i 100 graczy !
    Opcja 2 zł jeśli są 2 mastersy w roku , opcja 1 zł na jednego . Może idźmy w kierunku jednego takiego turu w roku ? Na pewno musimy spróbować zrobić pierwszy taki tur by ligi mogły kolejne sezony budować pulę. Taki startowy masters z dużo mniejszą pulą. Myślę że czerwiec byłby najlepszy, ligi zdążą coś odłożyć, a jeśli zdecydujemy się na dwa to zrobimy drugi w grudniu itd.

    Proponuję od teraz zacząć odkładać 2 zł z każdego wpisowego.

    Proszę organizatorów lig o konkretne wpisy tzn. którą ligę reprezentują i czy są za .

  7. #17
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    Ja jako sam organizator jestem za, mam nadzieje że również ligowcy z Tarnobrzega będą chętni zagrać w czymś takim.
    U nas sezon to 14 turnieji, chcemy od stycznia grać po 12 tak jak w większości lig. I startujemy od początku stycznia więc pewnie jak wiele lig tak wystartuje to nie widzę żadnego problemu w organizacji takiego turnieju.
    Ale ze startem (jak się zgodzą na lidze) można poczekać również na inne ligi. Można robić 2 takie turnieje na rok jak sam piszesz, pierwszy odbywałby się w czerwcu drugi w grudniu. Tylko jak coś ma takiego powstać na poważnie. To trzeba w czasie tej przerwy świątecznej przedstawić szczegóły, żeby módz na samym początku pozmieniać regulamin dt. odkładaniu 2 zł czy ile tam z wpisowego.

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    600
    poza w/w problemem z organizacja , to co zrobic , jesli miasta (tak jak np P-Ń) mają 2-3 ligi .... ??

    P.S. tak serio - sadzicie , ze sie ludzie zgodza , zeby odkladac kase (nawet te 2 zeta) na jakis OM? bo ja ze swojego doswiadczenia watpie ... no , ale to moje zdanie i mozna sie z nim nie zgadzac ...

    P.S.2 jesli ktos naprawde sadzi , ze mozna "zgrac" ligi , to nie wie na co sie porywa ... ale dla chetnego nic trudnego , wiec powodzenia!!

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez yacah ; 09-12-2008 o 20:30

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    20
    Tak naprawde nie trzeba nic zgrywac. Ligi same, wg wlasnego uznania, wg wlasnego regulaminu, beda wylaniac graczy. Moze byc to nawet w polowie sezonu, bo przeciez punkty maja byc naliczane z dluzszego okresu, a nie tylko z jednego sezonu. A nawet jak z jednego, to wewnetrzna sprawa ligi. Nikomu z zewnatrz nic do tego. Oczywiscie ilosc graczy wg reulaminu i przelicznika samego OM.
    Problem wielu lig w jakims miescie moim zdaniem nie jest w ogole problemem. To liga, a nie miasto, mialaby wylaniac graczy.
    A co do skladania sie na OM, to nie widze roznicy w skladaniu sie na lokalne masters od skladania sie na OM. Tu i tu wszyscy skladaja sie na kilku.

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    Niedawno powstała Polska Federacja Pokera Sportowego (szczegóły i możliwość zostania członkiem już wkrótce jak tylko dogramy wszystkie kwestie organizacyjne) jako jeden z głównych celów ma właśnie usytematyzowanie rozgrywek i stworzenie rozgrywek ogólnopolskich.
    Mamy już kilka pomysłów. Proponuję aby wstrzymać się na jakies 3-4 tygodnie z planowaniem a wtedy powinien pojawić się solidny partner z porządnym pomysłem