Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pilne

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Witam
    Moze ktos mi powiedziec jak mozna sciagnac ten kalkulator na dysk tak zebym go mogl otworzyc off line.
    Da sie to jakos zrobic?

    Kalkulator emisji dwutlenku węgla

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Wklep httrack w google i tym programem zapisz sobie w wersji offline na dysku

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    ok sprobuje.

  4. #4
    kurak
    Polecam dla odmiany przeczytać:
    Wielkie kłamstwo - Ogrzewnictwo.pl
    zaletą jest też łatwość zapisania sobie na dysku:
    Menu "Plik"->"Zapisz jako" w większości przeglądarek.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Nie ma to jak odpowiedź na temat...
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 10-12-2008 o 12:08 Powód: usunięty zbędny cytat

  6. #6
    Pytanie było o możliwość zapisania sobie "kalkulatora emisji CO2" na dysk.
    Ponieważ nie potrafię doradzić jak zapisać ten konkretny kalkulator postarałem się kurakowi pomóc na tyle na ile potrafiłem.
    Wskazałem zatem alternatywny "kalkulator" wraz ze sposobem na jego zapisanie.
    Być może nie zaspokoi to wymagań kuraka, nie zgodzę się jednak z twierdzeniem, że moja odpowiedź jest nie na temat w takim stopniu by za nią mnie strofować.
    Odpowiedzią nie na temat było by np.
    "Oto mój przepis na jajecznicę na szynce:
    Składniki:
    * łyżeczka masła
    * kilka plasterków szynki (pokrojonych w kwadraty) [...]"


    Poza tym, jeśli nawet nie kurakowi to może komuś innemu mój post będzie pomocny, kto wie.
    Natomiast Twoja uszczypliwość wobec mojego postu bez wątpienia do tematu nic nie wnosi.
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 10-12-2008 o 12:08 Powód: usunięty zbędny cytat

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Wskazałem zatem alternatywny "kalkulator"
    Moim zdaniem wskazałeś link do artykułu, który nie ma nic wspólnego z kalkulatorem emisji CO2. Ale dobra, nie będę już zaśmiecał tematu, sorry kurak.

  8. #8
    Kilka cytatów z artykułu:
    "To, co dodaje człowiek do tego naturalnego strumienia CO2, to raptem niecałe 5 proc."
    "to na efekt cieplarniany z tego źródła przypada zaledwie 0,15 proc"


    Kalkulator wskazany przez kuraka powstał tylko w jednym celu:
    "by zaradzić zmianom klimatu".
    Artykuł który wskazałem poza powyższymi cytatami, które są bez wątpienia kalkulacjami, prawie w całości dotyczy możliwości "zaradzania zmianom klimatu" przez człowieka.

    Czy to faktycznie jak piszesz
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    nie ma nic wspólnego z kalkulatorem emisji CO2
    ?

    Ja tak tego nie odbieram, ale być może się mylę.
    Na artykuł trafiłem niedawno, wciąż jestem pod jego wrażeniem (dużym) i zapewne moje emocje wpłynęły na chęć podzielenia się artykułem, gdy w "kurakowym kalkulatorze" przeczytałem perełki takie jak ta:
    "Zaczekaj aż gorące jedzenie ostygnie zanim wstawisz je do lodówki. Ograniczysz w ten sposób emisję CO2 o 6 kg rocznie"
    Nie będę się jednak dalej upierał.
    Przepraszam zatem kuraka i w ogóle wszystkich za odpowiedź jeśli faktycznie jest nie na temat.
    Pozdrawiam, dla mnie EOT.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    kurak
    Polecam dla odmiany przeczytać:
    Wielkie kłamstwo - Ogrzewnictwo.pl
    zaletą jest też łatwość zapisania sobie na dysku:
    Menu "Plik"->"Zapisz jako" w większości przeglądarek.
    Pozdrawiam
    Ale w tym twoim linku nic specjalnie odkrywczego to nie ma.
    To ze co2 nie ma wplywu na zmiane klimatu to ja wiem ale potrzebny mi byl tamten kalkulator a nie poradziles jak go sciaganac.
    A z tym co napisales to jest prawda, ze co2 wyprodukowany przez ludzi to jest tylko kilka procent calego co2 wytwarzanego ale tutaj jest jeszcze drugie dno tego ale nie chce mi sie pisac.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    w sumie dobrze ze zbiganch wrzucil tego linka

    moze ktos go przeczyta mimo ze nie jest stricte na zapotrzebowanie kuraka

    Ogolnie to ten artykul mowi duzo prawdy ale nie za bardzo przemawia do mnie ta spiskowa otoczka

    ale mniejsza o powody dlaczego postal ruch na rzecz walki z CO2 najwazniejsze by starac sie opuscic ten ciemnogrod i spojrzec na fakty a nie na ideologie dorabiana przez zielonych