Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: 66 vs allin

  1. #21
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Nie wiem, czy myślimy o tym samym (zasada "10 do 1"), ale Harrington napisał, że w takim wypadku możemy kolesia postawić na allinie z any two, a nie sprawdzić jego push. No i nie dotyczy to całego turnieju, ale końcówek, kiedy eliminacja każdego kolejnego gracza daje nam spory skok w kasie.
    Racja nie napisałem ze chodziło mi o koncówke turnieju ale to ty sie pomyliłes odnosnie zasady 10/1 chodziło o sprawdzenie napewno był nawet przykład reki gdy koles na dilerze zrobił allin sb spasował a harrington miał 11 razy wiecej zetonów i sprawdził z bb z J3

  2. #22
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Harrington on Hold'em, tom 2, s. 287. "Flyswatting: The 10-to-1 Rule":
    Cytat Zamieszczone przez Dan Harrington
    As you get close to the end of the tournament, eliminating players becomes more and more important, as each player eliminated guarantees you a larger minimum prize. A quick rule of thimb for these cases is what I call the "10-to-1 Rule". If I have at least 10 times as many chips as another player, I will cheerfully put them all-in with any two cards. The combined probability that they will fold to my bet or that I will win the hand if they call is always great enough to risk the chance of at most a 10 percent hit to my stack.
    [...]
    The situation is slightly different if the small stack has moved all-in first. Now you've lost the firt-in vigorish, and his hand is probably somewhat better than an average hand. In this case I would require cards with some value to go along with my larger stack.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 08-12-2008 o 17:15

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Jedna z kilku bzdur napisanych przez Harringtona, do kibla można wrzucić też większość jego analiz turniejów sng.

    66 pf - instant fold.

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    W jakimś wątku na 2+2 sporo osób chwaliło taką książeczkę KILL'EM ALL, sprawiłem ją sobie, i dokładnie to samo było napisane - że nie zgadzają się z tą koncepcją Harringtona walenia z byle czym.

  5. #25
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313
    KILL'EM ALL to jest to samo co Kill everyone?

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Kolejna część albo poprawiona reedycja - głowy nie dam, ale autor ten sam
    Ostatnio edytowane przez indy ; 09-12-2008 o 16:13

  7. #27
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    chyba jednak indy miał na mysli własnie "kill everyone" czyli tak jakby kontynuacje "kill phil" Lee nelsona i Kima Lee

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    hehehe, no właśnie