Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    Zabili przełożonego, bo był biały? (wideo)

    ABC News


    Co raz częściej poprawność polityczna zwraca się przeciwko tym, którzy strasznie się jej trzymają... Już dawno przykłądowo słabe stanowisko dla kobiety to dyskryminacja... dla mężczyzny - nie.

    Nazwanie murzyna, czarnuchem to ewidentny rasizm, a białego białasem już nie.

    To tylko przykłady, które można by szerzyć. Czy nie wpadamy tym wszystkim we własne sidła ? Czy Ci których pewne opinie/prawa/regulaminy miały chronić nie zaczeli tego wykorzystywać ??

    Dziwnie się dzieje, ale to co przedtsawiłem w tych linkach szczerze mną wstrząsnęło. Już nie sam podtekst, ale sama zbrodnia i jej przebieg.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    nie za barzdo cie rozumiem, z tym wpadaniem we wlasne sidla w z twojej wypowiedzi wlasnie mozna by wyczytac rasism ;p piszesz tak jakby to ze w dzisiejszych czasach poprawnosc polityczna karze uwazac przed dyskryminowaniem kobiet lub to ze nie mozna nazywac czarnego murzynem spowodowalo ze 4 czarnych idiotow poczulo sie bezkarnie przez prawa ich chroniace i zrobili taka sieczke ?

    i tak jakbys uwazal ze nie naleza sie takie prawa czarnym bo je wykorzystuja zbytnio ;p

    Wiem ze nie to miales na mysli ale moglbys sprecyzowac ?

    generalnie dla mnie zbrodnia jak zbrodnia biali idioci pewnie tez nie raz robili cos takiego na tle rasowym czarnym poprostu zycie i tacy psychole znajda sie wszedzie

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    ten dziennik jest tendencyjny.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    tendencyjny w jakimm sensie ?? że wymyślił tę zbrodnię ??

    sebkrolu

    chodzi mi o to, że w dzisiejszych czasach rasizm to jednostronne pojęcie. Ja rasistą nie jestem.
    Dam może przykład.

    Bank, przychodzi dwóch goci jeden biały drugi czarny obaj mają dość słabą zdolność kredytową przedstawiają papiery i dostaje ciemnoskóry dlatego, że bank boi się, że jak odrzuci może zostać posądzony o rasizm. Chodziło mi właśnie o takie wykorzystywanie, gdzie ta druga strona robi coś czy godzi się na coś gdyż nie chce zostać posądzona o rasizm. I to miałem na myśli pisząc o wpadaniu we własne sidła, bo to co z założenia było fajne i miało pomagać jest trochę shiperbolizowane i być może nawet nadużywane przez tych których miało to chronić. To była taka dygresja w ogóle od tej całej zbrodni, a napisałem to gdyż wątek ku temu się nadawał.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Mashowi pewnie chodziło o to, że "Dziennik" z góry założył zbrodnię na tle rasowym, choć jak na razie (a przynajmniej z samego artykułu nic takiego nie wynika) nie ma wystarczających przesłanek, by to stwierdzić. Zresztą, jak już napisałem w komentarzu pod artykułem: Nie ma większego sensu roztrząsanie, czy zrobili to z powodów rasowych, czy nie. Popełnili zbrodnię i powinni otrzymać adekwatną karę. Czy robiłoby to jakąkolwiek różnicę, gdyby i sprawcy, i ofiary byli tego samego koloru skóry?
    Dlatego akurat chyba kiepski przykład wziąłeś sobie na roztrząsanie kwestii przesadnej poprawności politycznej i rzekomego faworyzowania mniejszości z obawy przed byciem posądzonym od dyskryminację. Co do samego problemu, to ciężko mi się wypowiadać, bo nie wiem jak to wygląda w praktyce, zresztą w Polsce raczej trudno sobie coś takiego wyobrazić. Pamiętam tylko pewien film, w którym główny bohater udawał geja, żeby uniknąć zwolnienia z pracy. Był też odcinek "South Park", zatytułowany bodajże "Hate crime", poświęcony podobnej tematyce (z wymownymi słowami sędziego: "następnym razem, jeśli będziesz chciał kogoś pobić, upewnij się, że ma on ten sam kolor skóry, co ty" ).
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 17-11-2008 o 08:51

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Sponton, nawet nie wspomniałeś, że zgwałcili i zabili jego czarną żonę.
    Ty to jesteś dopiero rasista!

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    sponton tez ciebie nie rozumiem..
    1.nazwaniem czarnego murzynem to raczej nie bardzo poprawne jest?..
    2.tragedia oczywista,ale dlaczego to sie zdarzylo,to nie wiemy..>czarni w usa najbardziej morduja sie "nawzajem" przeciez i nazywaja to "stylem zycia"...
    3. w dyskryminacji kobiety i mezczyzn nic sie nie rozni,przynajmniej prawnie..

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    spoko chyba jednak nie ma co się odzywać na forum, bo widzę, ze odrazu pojazd... no nic

    Ogólnie zdziwiło mnie, że nie podano tego nigdzie w mediach zbytnio. Przynajmniej ja nie słyszałem pytałem pare osób które n TV mają więcej czasu niż ja i też nie widziały. No i ciekawe czemu w stanach do opinii publicznej informacje podano dzień po wyborach prezydenckich.

    Ogólnie zbulwersowała mnie sama zbrodnia. Widocznie nie potrzebnie podpiąłem pod to przemyślenia dotyczące poprawności politycznej.

    jak dla mnie ubolewanie nad tragedią i EOT

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    sponton ja sie ciesze ze w mediach nie bylo o tym za wiele bo w wiadomosciach i tak ciagle rzstzrasaja rozne tragedie zbrodnie wypadki itd

    Podaja miliony bzdurnych informacji ktore mnie osobiscie ale mysle ze wielu osob rowniez nie obchodza ale coz zrobic zle wiadomosci najlatwiej sie podaje ;/

    Ja moglbym sie poczescie zgodzic z ta nadmierna poprawnoscia w sytuacji gdy np w Polsce byl taki przypadek ze ktos chcial zatrudnic kogos na stanowisko sekretarki i w ogloszeniu podal ze ma to byc kobieta i jakis gosc sie poczul dyskryminowany i zglosil sprawe dos adu i pracodawca ja przegral LOL

    To jest dopiero chore Ze we wlasnej firmie nie moge sobie wybrac kogo tam mi sie zachce tylko musze traktowac wszystkich rowno

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    a to akurat ciekawy przykład i chyba dość powszechny jeśli chodzi o dyskryminację w pracy.

    Ciekawa historia, chętnie bym poznał więcej szczegółów, bo to chyba nie była prywatna firma, bo byłoby to aż dziwne... Gdyż możesz sobie i zatrudnić kogo chcesz nawet pół debila który nic nie robi... z budżetówką może być inaczej bo tu pieniądze państwowe i powinny być kompetencje najważniejsze, a nie czy kobeita czy gej czy czarnoskóry czy półchińczyk

    tak mi się wydaje