Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    W jaki sposób analizowac swoją grę?
    Jak to robicie?
    Czy patrzycie na pojedyncze rozdania i np. mówicie "o zlimpowalem JT na EP-dramat!!Musze to wyelimiowac,ale z drugiej strony to był strasznie pasywny stół to nie było takie złe".
    Fajnie jak ktoś nam analizuje,ale samemu to chyba cieżko.
    Może ktoś analizuje to sobie w parach?Jesli dwie osoby są na tych stawkach to chyba ciekawa opcja?
    Fajne by było móc z kimś pogadac o danych rękach,bo cieżko pogadac na forum o całej sesji.Poza tym to sprzyja rozwojowi.

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    lol

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    żeby Ci ktoś odpowiedział, to najpierw napisz jakie grasz stawki, jaki rodzaj (FR czy SH), w jakiej sieci, ile rozdań dziennie, na ilu stolikach, jakim stylem itd itp

  4. #4
    ja analizuje gre, generalnie przegladajac swoj hand history i dokladnie przygladajac sie kluczowym rozdaniom. Czesto jak mam jakies watpliwosci to robie to co powiedziales, czyli siegam po rade innych np zamieszczajac rozdanie na forum. ale oczywiscie dobrze jest miec kogos kto raz na czas pomoze Ci znalezc bledy, bo sam dlatego je robisz, ze nie wiesz ze to bledy

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Gram mtt fr i sh.2-3 turnieje dziennie.Na ongame. Buy-in do mtt to zazwyczaj od 11$ do 33$. Taki sobie TAG


    Trafiłeś w samo sedno Josek

  6. #6
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    no to ze mną nie poanalizujesz, bo wspólną mamy tylko sieć

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Poruszyles bardzo wazny problem. Podziele sie paroma spostrzezeniami. Texas holdem jest gra w sensie matematycznym niezbyt skomplikowana. Stad bardzo latwo o wrazenie, ze jest sie w nia dobrym, a ewentualne przegrane mozna obarczac np. bad beatami itp... W ta gre mozna grac na roznych poziomach skomplikowania. Cala idea polega na tym by byc krok do przodu od przeciwnikow. Wiec o ile abc bedzie sie sprawdzac do pewnego momentu na pewnym etapie juz moze nie starczyc. Texas holdem ciagle ewoluuje, co raz wieksza ilosc graczy przechodzi na wyzszy poziom techniczny. Jezeli ktos zaczynal grac jakis czas temu i ciagle sie rozwijal ma teraz latwiej, gdyz podczas swojej kariery przechodzil przez kolejne etapy, zatem ma duza latwosc w ocenie poziomu przeciwnikow oraz w doborze taktyki, strategii by ich pokonac. Sytuacja komplikuje sie na poczatku edukacji. Bo od ktorego etapu powinien zaczac nauke ten gracz ? Z jednej strony mozna rzec ze od podstaw lecz wtedy bedzie ogrywany przez lepszych, z drugiej strony moze od razu skok na wyzszy poziom myslenia ? lecz z doswiadczenia wiem ze bez porzadnego fundamentu bedzie to czesto nie dzialac. Wymaga to wszystko odpowiedniego wywazenia. Sytuacja idealna jest gdy masz osobe lub grono osob z ktorymi mozesz podyskutowac, ktorzy bez zadnych kurtuazji powiedza Tobie co robisz wedlug nich zle. Osobiscie uwazam, ze analizy pojedynczych rozdan miajaja sie z celem (typu mam Ak dalem raise pre flop, flop kxx i dostalem check raise na moj cb i co teraz, pomozcie drodzy forumowicze). Analiza gry powinna sie skupiac na ogolnych koncepcjach, strategiach i taktykach. Dobry gracz to wedlug mnie osoba, ktora po znalezieniu sie w okreslonej sytuacji zdaje sobie sprawe z dostepnych narzedzi i ocenia ich skutecznosc na podstawie przebiegu gry i znajomosci przeciwnikow. To osoba, ktora zawsze wie w jakim jest punkcie danego rozdania i jakie ma mozliwosci.
    Podsumowujac, praca wlasna z poker tracker oraz jesli masz mozliwosc kontaktu z lepszymi graczami jest wedlug mnie najwlasciwsza droga rozwoju.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 17-11-2008 o 06:32

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Dzięki za konkretną odpowiedź.

    Ja niestety nie mam za bardzo z kim pogadac o grze.
    Z moich pokerowych(live) znajomych nikt nie wie nawet co to limp nie mówiąc już o analizie sesji.

    Jest ktoś może chętny z moich stawek lub wyższych na wymianę Hand History i analizę przez np gg?

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Cytat Zamieszczone przez amazonit Zobacz posta
    [...]
    Osobiscie uwazam, ze analizy pojedynczych rozdan miajaja sie z celem (typu mam Ak dalem raise pre flop, flop kxx i dostalem check raise na moj cb i co teraz, pomozcie drodzy forumowicze). Analiza gry powinna sie skupiac na ogolnych koncepcjach, strategiach i taktykach.
    [...]
    Tutaj musze zglosic pewne zastrzezenie. Jesli przeglada sie fora internetowe, a na nich rozwazane sa konkretne rozdania, to po przeczytaniu wielu(set) takich watkow mozna nabrac pojecia, jak wyglada poprawne rozegranie w typowych przypadkach. Taka funkcje pelnia chocby przykladowe zadania w podrecznikach. Podobnie wyglada np. trening bilardowy - cwiczy sie kilka okreslonych ukladow. Ludzki umysl ma taka magiczna wlasciwosc, ze potrafi interpolowac. Dlatego rozgrywajac dowolne rozdanie mamy wrazenie, ze zagralismy dobrze/zle. Nie twierdze, ze to jest super istotne (czy tez efektywne czasowo). Uwazam tylko, ze takie analizy nie sa bezwartosciowe.

    Z cala reszta wypowiedzi Amazonita sie zgadzam.