Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz ofertę Expekt.com skierowaną do Polskich graczy?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bardzo dobra

    0 0%
  • Dobra

    5 17.86%
  • Zadowalająca

    3 10.71%
  • Słaba

    9 32.14%
  • Fatalna

    11 39.29%
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52
  1. #51
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    109
    Cytat Zamieszczone przez marek134 Zobacz posta
    ostatnio zalozylem konto na Nateller, dokonalem depozytu, obrocilem dana kwota i zlecilem wyplate czesci funfuszy na swoje konto NEtellera. oczywiscie wyplata zostala zwrocona na moje konto expekt. pisalem do supportu, dostalem odpowiedz ,ze przez okres ostatnich 6 miesiecy kozystalem tylko z konta bankowego. chcialem wyslac im skany dowodow itp, a w odpowiedz dostalem taka odpowiedz:

    Szanowny Panie, stosowana przez nas procedura ma na celu dbanie o bezpieczenstwo naszych Klientow. Aby moc uzywac Netellera musi Pan przez nastepne 6 miesiecy stosowac tej metody do wplacania depozytow. Przepraszamy za te niedogodnosci.


    czy to jakis zart?
    Niestety to nie jest żart - mnie ostatnio po prostu przy przejściu na nowego win7 64 bit zablokowali konto i nie moge się zalogować a byłem u nich od 3 lat tacy to sku..... są . Pisałem do suportu i g... daje przysyłają odpowiedzi treści ze EXpekt to super i zaloguj si ena swoje konto - zapomnialeś pomożemy Ci od 2 mc nic żadnej reakcji - zeszli na PSY .. cH.. Z TYMI 100 ZŁOTAMI NIECH SIĘ UDŁAWIĄ.(Jerzyk1 nick z EXpekta)
    Pozdrowienia dla forumowiczów.

  2. #52
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    nie dziala soft, wywala sie podczas updatu;
    po reinstalu bez zmian - ten typ tak ma czy cos jest nie tak