Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 230
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Po przywitaniu czas wziąć się do pracy. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania dotyczące działania strony heypoker, zwłaszcza teraz, gdy wersja polska nie jest jeszcze online, chętnie pomogę wam bądź tutaj, bądź na gg. Mile widziane również sugestie dotyczące sklepu VIP oraz oferty turniejowej.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    125
    Z tego co piszą tu
    http://forum.pokerzysta.pl/poker-w-i...-heypoker.html
    z tym sklepikiem to jakaś lipa, czy może coś się zmieniło w tej kwestii?

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Nie wiedziałem, że sklep doczekał się swojego tematu
    No cóż jak widać moja praca nie może być taka prosta. Myślę (to moje prywatne zdanie), że heypoker z okresu, o którym piszecie to była firma skupiona przede wszystkim na rynku skandynawskim i pewnie tam też prężniej działająca niż u nas. Moja obecność w tej firmie nie jest jednak przypadkowa i mam nadzieję, że z odrobiną waszej wyrozumiałości uda nam się rozwiązać wszystkie problemy. Myślę, że temat sklepu spokojnie można przenieść do tego działu. Mam wrażenie, że w najbliższym czasie będę musiał częściej do niego zaglądać.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    właśnie, te gadżety ze sklepu, które krażą po świecie od paru miesięcy to po pierwsze,
    po drugie support milczy jak zaklęty, ok. miesiaca temu wysłałem ok.6 maili - żaden nie doczekał sie odpowiedzi

    czyżby teraz miało sie zmienić?

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Oczywiście, że się zmieni. Support będzie również po polsku. Dajcie mi tylko trochę czasu na "zainstalowanie" się w nowej firmie, poznanie systemu. Przez trochę mam na myśli powiedzmy ten tydzień.

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Podbijam temat a nie edytuję gdyż mam do zakomunikowania, że od przyszłego tygodnia możecie wysyłać swoje pytania, prośby etc. również po polsku na adres supportpl@heypoker.com
    Mam nadzieję, że ułatwi to w znacznej mierze wasze kontakty z firmą heypoker. Polska wersja strony powinna doczekać się premiery już w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że tak się stanie.

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Jeszcze jedna dość ważna sprawa a mianowicie wpłaty i wypłaty na heypoker.

    W chwili obecnej technicy pracują nad implementacją nowych dla hey metod płatności w tym MB. Powinno to zająć nie więcej niż dwa tygodnie. Miejmy nadzieję, że się wyrobią. Do tego czasu zachęcam wszystkich do korzystania z netellera.

    Aby dokonać wypłaty z heypoker nie jest wymagane wysyłanie żadnych dokumentów, świstków itp. Wysłać dowód do supportu trzeba tylko wtedy, jeśli chce się podnieść limit wpłat.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    22
    Witam,
    Czy heypoker obsługuje może już moneybookers?

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Temat ten był poruszany kilka razy na forum i wcale się nie dziwię gdyż działania sklepu, z którym heypoker współpracował chluby roomowi nie przynosiły. Kierownictwo HeyPoker powiedziało wreszcie dość i postanowiło się zająć tym problemem: Heypoker.com | Competitions

    Co dokładnie się stanie? Stary sklep zostaje zamknięty (patrz umowa wypowiedziana) a już wkrótce zostanie zaprezentowany sklep w nowej lepszej odsłonie z lepszym supportem i krótszym czasem oczekiwania na towary. Utrudnieniem będzie fakt, że przez krótki czas nie będzie można zamawiać żadnych towarów ale myślę, że tak jest lepiej skoro i tak nie dochodziły. Będę was informował na bieżąco o wszystkich zmianach.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    352
    jakie nowe produkty beda w sklepie?