Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    fCoolery jak wiadomo rozgrywamy jak satelitki, czyli nie ma znaczenia czy zajmiemy pierwsze miejsce czy piąte gdy już ten szósty wyleci.

    Cooler (Real /Tournament )
    Seat 1: domenicoo8 (1645.00)
    Seat 2: cespi19 (1435.00)
    Seat 3: Indy.. (3300.00)
    Seat 5: Athena-Ace (735.00)
    Seat 7: !Marchello (6800.00)
    Seat 10: TheBeed (1085.00)
    TheBeed post SB 150.00
    domenicoo8 post BB 300.00
    ** Deal **
    Indy.. [, ]
    *** Bet Round 1 ***
    cespi19 Fold
    Indy.. Call 300.00

    Z taką ręką call to chyba standard? Jeśli szort walnie allina to sprawdzamy, jeśli lider foldujemy.

    Athena-Ace Fold
    !Marchello Raise to 900.00
    TheBeed Fold
    domenicoo8 All-in 1645.00

    Tutaj mam pierwszy dylemat. Co ten Marchello chce osiągnąć? Zgarnąć moję żetony? Może tak, może nie zna specyfiki satelitki. Już chcę zrzucać AK gdy domenicoo daje allina. Myślę sobie - jedyna sytuacja że odpadam przy allinie to że domenicoo pokonuje nas obu, i Marchello pokonuje mnie, poza tym nie powinien się allinować...

    Indy.. Call 1645.00
    !Marchello Call 1645.00
    *** Flop(Board): *** : [, , ]
    *** Bet Round 2 ***
    Indy.. Check
    !Marchello All-in 5155.00
    Indy.. ???

    Co robimy? Po flopie domenico napisal "YES!!!"
    z góry dzięki za sugestie

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    kosmiczny batalion w galaktyce zła
    Posty
    575
    mysle ze taki uklad ze bigstack pokona Ciebie a nie pokona shorta bedzie na tyle zadko ze ja bym sprawdzil

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Jak dla mnie fold. Shove na flopie wygląda na typowy isolation bet (mimo że nie ma w tym miejscu sensu), spodziewałbym się jakiegoś AJ, AQ, KQ, więc powinieneś być w przodzie. Z drugiej strony nie ma po co ryzykować, ciągle będziesz miał 2x większy stack niż Athena.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Mash nie rozegrałem wiele satelit i coolerów i jeszcze mam kiepskie pojęcie o rozgrywaniu na bublu średniego stacka.

    Myślałem że jak mamy 11 BB a przy stole jeden koleś ma 2,5 BB, inny 3BB, to murujemy się jak tylko się da, ewentualnie z takim AK możemy walić allina kiedy lider spasuje, bo na prawdę nie brakuje takich graczy co mimo że mają 7K sprawdzą mnie z TT+, ot tak "for fun". Gdybym walnął allina z AK, marchello mnie sprawdzi z TT, ja to wklejam do gorzkich żali - nie byłoby krytyki że to jest FOLD, ewentualnie CALL/FOLD PREFLOP? Bo 11 BB a 13,5 BB to niewielka różnica, za to 11 BB a 0 to już trochę wieksza .
    Ostatnio edytowane przez indy ; 16-10-2008 o 14:22

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Wydaje mi się że jeżeli masz ochotę tu spasować to lepiej było nie wchodzić do rozdania w ogóle,no bo załóżmy że lider jest idiotą,a pewnie jest,i szort się właśnie potroi,a ty zostaniesz z mikro stackiem.Bije cię tylko str8 w tym momencie a ty bijesz Ax,KQ,może nawet KT,czy KJ,oraz QJ,QT,TT,JJ(choć te 2 układy zapewne by pushował pre). Po twoim otwierajacym limpie,raisie i reraisie trzeba było pushowac lub spasować(obstawiam za foldem),a teraz to już jest pozbawione sensu
    Z tym ze nie gram s&g zbyt często
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 16-10-2008 o 14:25

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Bije go jeszcze AA,KK,QQ. Niestety te układy pasują do rozdania (Big stack nie mógł się powstrzymać od, nieprawidłowego w tej sytuacji, raisu pre flop).

    Edit: short ma JT więc się podwoi tak czy tak.
    Ostatnio edytowane przez capodi ; 16-10-2008 o 14:29

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Bije cię tylko str8 w tym momencie
    Jeszcze bije mnie AA KK i QQ

  8. #8
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    pf: ladnie podpusciles akcje limpujac. teraz all in.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    być może u szorta,bo u big stacka przy takiej licytacji pre,chyba są nie prawdopodobne,bo przecież by po twoim callu każdy z tych układów spushował,podobnie jak AK,a być może i AQWięc do masz szanse wrócić do stacka z przed rozdania,o ile szort ma właśnie któryś z tych układów

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    20
    moim skromnym zdaniem w tej sytuacji albo fold albo allin preflop, rozgrywanie nie ma sensu