Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    W tym wypadku musialbym widziec gre big stacka wczesniej, napisales ze brak wspolpracy wiec pewnie bym sfoldowal pre flop. Na flopie nie do zrzucenia. Podjales dobra decyzje, zminimalizowales outy szorta do jednego, trafil - pech.
    Ostatnio edytowane przez Tompkins ; 18-10-2008 o 19:45

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Grałem ze 4 sitki na raz więc nie śledziłem dokładnie wydarzeń, ale nie rzuciło mi się w oczy żeby lider betował każde rozdanie z any2 (co przy zwykłym sitku ma sens, ale tutaj kompletnie nie).

    Ja mimo wszystko uważam że call/fold do lider call/allin do kogoś innego z tym AK ma trochę sensu, tylko że nie zastosowałem się do tego założenia - przy tym becie lidera powinienem był dać tego folda, a niestety podpaliłem się bo szort walnął AI - chociaż nie miał najniższego stacka, a przed nim był bet, więc można się było spodziewać czegoś porządnego, AQ+, TT+.

  3. #23
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    jak dla mnie - krok po kroku rozegrałeś optymalnie w świetle EV, czyli mówiąc po ludzku optymalnie

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Grałem ze 4 sitki na raz więc nie śledziłem dokładnie wydarzeń, ale nie rzuciło mi się w oczy żeby lider betował każde rozdanie z any2 (co przy zwykłym sitku ma sens, ale tutaj kompletnie nie).
    Chodzilo mi bardziej o to czy jak sprawdzisz all ina szorta to jest na tyle glupi zeby to jeszcze bic na flopie czy przeczeka z toba do konca majac nawet nutsa. Na 10 i 20 sporo ludzi tego nie rozumie.

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    insta fold preflop:

    1) Big stack jest już commited i sprawdzi all in gościa pushującego, co w tej sytuacji daje Ci już szansę na ITM
    2) Nawet jeśli pushujący wygra, to zostaje Ci jeszcze 10bb, a masz na stole shorta w fatalnej sytuacji: ~2,5 bb i 0 fold equity u każdego gracza na bb, dodatkowo jest gość z 3,5bb, który fold equity ma bardzo niskie. W tej chwili foldując wszystko spokojnie powinieneś dostać się do kasy.
    3) Pushując tutaj, bo call odpada (oglądasz flopa bez pozycji, na którym A albo K wyskoczy Ci średnio raz na cztery razy, a władając pół stacka preflop commitujesz się do tej puli), ryzykujesz jedynie odpadnięcie z turnieju, gry gracz pushujący za 5bb wygra z big stackiem, a big stack wygra z Tobą. Nie zyskujesz nic, bo między miejscami 1-5 nie ma żadnej różnicy w payoucie.
    Ostatnio edytowane przez Barry ; 19-10-2008 o 01:00

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Dzieki Barry za odpowiedź. Abstrahując od tego co się wydarzyło po moim callu... jak się zachowujemy w mojej sytuacji gdy dostajemy 88-KK lub AJ-AK? Chodzi mi o pierwszą decyzję, nie o to czy callować raisa lidera i allina szorta. Moją pierwszą myślą byłoby nawet nie betować KK tylko callować...

    z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez Barry Zobacz posta
    3) Pushując tutaj, bo call odpada (oglądasz flopa bez pozycji, na którym A albo K wyskoczy Ci średnio raz na cztery razy, a władając pół stacka preflop commitujesz się do tej puli), ryzykujesz jedynie odpadnięcie z turnieju, gry gracz pushujący za 5bb wygra z big stackiem, a big stack wygra z Tobą. Nie zyskujesz nic, bo między miejscami 1-5 nie ma żadnej różnicy w payoucie.
    Ok, a czy majac w tej sytuacji AA grasz all in pre flop, czy tylko sprawdzasz szorta?

  8. #28
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Jaki jest cel ai pre flop z AK przeciwko liderowi jak to jest satelita? A co do rozdania to niezły pech, ale nic nie można było poradzić. Powodzenia następnym razem.
    jakto jaki cel, masz AK. nie wiem jaka jest struktura payoutu.
    Ostatnio edytowane przez JaysonRR ; 19-10-2008 o 22:52

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Jason struktura jest taka:
    miejsca 1-5 dostają 2xBI
    miejsca 6-10 dostają figę

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    jak się zachowujemy w mojej sytuacji gdy dostajemy 88-KK lub AJ-AK? Chodzi mi o pierwszą decyzję, nie o to czy callować raisa lidera i allina szorta. Moją pierwszą myślą byłoby nawet nie betować KK tylko callować...
    Twoja sytuacja w tym turnieju jest tak dobra, że w ogromnej większości przypadków dojdziesz do kasy tylko foldując, nie ma sensu się tutaj angażować za bardzo. Jeśli lider ma jakieś pojęcie o sitach to powinien pushować z any2 w pozostałych graczy. Sytucja wyglądałaby inaczej, kiedy to lider byłby na pozycji przed Tobą, wtedy to Ty musisz wywierać na nich presję.

    Call zdecydowanie odpada - sb skuszony dobrymi oddsami może wyrównać, bb sprawdzić i wtedy już nie wiesz gdzie jesteś na flopie. W tej sytuacji nie ma co im dawać free flopów.

    Co do 88-KK i AJ-AK - ja bym tutaj grał tylko QQ+, z tym, że QQ i KK podbiłbym do 750 i sprawdził all in każdego z wyjątkiem lidera (po foldzie zostaje Ci trochę ponad 8bb, a inni mają góra 5bb. zakres ich pushowania powinien być ogromny, szczególnie tych gości co mają <3bb.). Co do AA, to raczej open-shove - przegranie takiej puli dla lidera jest znaczące, dlatego bardzo rzadko Cię sprawdzi, a jeśli tak, to z gorszą ręką.