Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Witam. Trafiło mi się takie rozdanie (Villain nowy przy stole, nie mam żadnych readów):

    saw flop | saw showdown

    Button MisterFolder ($92.80)
    SB Villain ($38.65)
    BB Hero ($87.70)
    UTG bigGerLoser ($75.45)
    UTG+1 DRR05307132 ($25.15)
    MP TheCanDiDSouL ($98.50)
    MP FREEBLE ($22.65)
    CO-1 DRR05271232 ($15.35)
    CO hakimba ($169.90)

    Preflop: Hero is in the BB with K K
    7 folds, Villain raises to 3, Hero raises to 7, Villain calls 4.

    Flop (14.00) 3 Q 4
    Villain checks, Hero bets 9, Villain raises to 18, Hero calls 9.

    Ze względu na stack Villaina pozostałe streety są nieistotne.

    Od razu po zabetowaniu tego flopa uderzyło mnie jakie to było głupie. Jeżeli uznać że Villain ma:

    JJ,TT - ma 2 outy, po moim becie prawdopodobnie spasuje.

    AK kier, AQ (kier) - jedyny przypadek w którym bet ma sens, ale z AQ raczej nie wszedłby po moim reraisie. AK też mniej prawdopodobne ze względu na moje króle.

    AA,QQ - imho najbardziej prawdopodobny przypadek, czas na pot control?

    Może nie było w tym rozdaniu wiele gry, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś się wypowiedział jak powinno się to prawidłowo rozegrać.

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    po 1 wiekszy reraise preflop tak z 10-12
    po 2 on juz jest potcomited wiec allin na flopie
    po 3. jego zakres jest o wiele wiele wiekszy A9-AJh, AQ jak najbarziej (ciekawe ile razy widziales aby ktos na miniraise preflop pasowal AQ). bije cie tylko AA,QQ no i moze 44/33 ale te dwie ostatnie sa bardzo watpliwe bo chyba by limpowal (no bynajmniej tak mi sie wydaje ze na FR to jest poprawna gra)

    tak wiec imo easy allin na jego miniraise na flopie. oczywiscie gdyby mial pelny stack wtedy mozna by bylo pomyslec nad innymi rozwiazaniami aczkowliek chyba nawet jak koles by mial pelny stack to na flopie jest to IMO 3bet do 40


    PS. poza tym tutaj nie ma mowy o zandym POTCONTROL, gdyz on juz jest potcomited, ty po callu tez

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    reraise do 11 pre flop bet 15-16 flop reszta na turn. Nie jest to rozdanie z pot control, tutaj grasz o jego stack. W twoim przykladzie "all inujecie" sie na flopie lub turn. Poza tym proponuje pomijac dywagacje typu ze ma
    aa lub qq, nie jest to rozdanie na fenomenalny laydown gdy masz overpair w zreraisowanej puli, a przeciwnik ma niecale pol buy ina.

    pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Zrobiłeś na tyle duży błąd pre flop, że ciężko go będzie postflop naprawić.

    Z własnego doświadczenia w przynajmniej 80% sytuacji jesteś w tyle.

    Gdyby przeciwnik miał Ax w kierach to w około 90% przypadków dostaniesz check/raise all in lub donk bet na flopie.

    Podobnie z AQ, chociaż tutaj w około 25-40% przypadków oceniałbym że mógłby tak tą rękę rozegrać.

    Tak czy inaczej dałeś zupełnie niepotrzebnie zbyt dobre oddsy w pre flopie i jak powiedział amazonit - raise do 11$, bet flop i all in turn. Przy flopie Axx po raise do 11$ patrzę na AF i jego statystyki (oceniam zasięg).

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    No dzięki, nie zdawałem sobie sprawy że zbyt pasywnie gram pre flop. Ale cieszę się że założyłem ten wątek, stosując wasze rady zrobiłem większy niż zamierzałem reraise (znowu z KK) i zbustowałem kolesia z JJ, co pewnie by się nie udało po A na flopie.