Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Stary wątek dot. sezonu lato 2008.
    Stary wątek dot. sezonu wiosna 2008.
    Stary wątek dot. sezonów lato 2007, jesień 2007, zima 2008.
    Stary wątek dot. sezonu wiosna 2007.
    Stary wątek dot. sezonów jesień 2006 i zima 2007.
    Stary wątek dot. sezonu lato 2006.

    Poniżej uaktualnione ustalenia ligi pokerowej w Krakowie na sezon "jesień 2008". Spisane są na podstawie poprzednio umieszczanych na forum, na czerwono kwestie do dopracowania:

    1. Sezon ligi trwa 3 miesiące (październik/listopad/grudzień 2008). Spotkania będą odbywać się we środy, zatem wg kalendarza wypadnie 13 turniejów. Wyjątkowo dwa ostatnie turnieje odbędą się w inne dni tygodnia, odpowiednio 23.XII (wtorek) oraz 29.XII (poniedziałek).

    2. Turnieje będą się odbywały w formule freezeout (wpisowe 55+15). Kwota 55 idzie do puli bieżącego turnieju, natomiast '+15' są gromadzone do długofalowej puli ligowej.

    3. Kasa zebrana z puli ligowej będzie podzielona następująco:
    - 100 na puchary dla zwycięzcy ligi i zwycięzcy turnieju masters
    - reszta po połowie dla top3 klasyfikacji ligowej oraz dla top3 turnieju masters
    - podział wygranych zarówno w puli ligowej jak i w turnieju masters będzie w stosunku 3:2:1

    4. W turnieju masters prawo udziału będzie miało TOP8 klasyfikacji ligowej po zakończeniu sezonu. W przypadku ew. remisów miejsc w turnieju masters będzie więcej.
    Początkowa liczba żetonów w turnieju masters będzie ustalona wg wzoru:
    2 * liczba zdobytych punktów w klasyfikacji + 100 * liczba zwycięstw w sezonie

    5. Turnieje punktowane są następująco:
    - Każdy dostaje tyle punktów ile graczy zostawił za sobą + 1 + punkty bonusowe
    - Jeśli gra osób 1 - 9 (1 stolik), to punkty bonusowe otrzymuje top3: +3/+2/+1
    - Jeśli gra osób 10-16 (2 stoliki), to punkty bonusowe otrzymuje top5: +8/+5/+3/+2/+1
    - Jeśli gra osób od 17 wzwyż (>2 stoliki), to punkty bonusowe otrzymuje top9: +13/+8/+5/+3/+2/+1/+1/+1/+1
    Do klasyfikacji ligowej zaliczanych jest 10 najlepszych wyników każdego gracza.

    6. Struktura blindów jest następująca:
    Wszystkie levele po 20 minut: 1/2, 2/4, 3/6, 5/10, 10/20, 15/30, 20/40, 30/60, 40/80, 50/100+10, 75/150+10, 100/200+25, 150/300+25, 200/400+50, 300/600+50, 400/800+100, 500/1000+100, 600/1200+150, 750/1500+150
    Startowa liczba żetonów to 500.

    7. Turnieje rozpoczynamy w każdą środę punktualnie o 18.30, zalecane jest przybycie na miejsce o godz. 18.15.

    8. Jeśli ktoś przyjdzie w trakcie trwania 1 levelu blindów (czyli pierwsze 20 min.) to może się jeszcze wkupić do gry 'z marszu'. Chyba, że ktoś już odpadł, wtedy nie ma takiej możliwości. Punkt ten będzie bezwzględnie przestrzegany!

    9. Jeśli ktoś ma zamiar spóźnić się więcej niż 20 min. to może grać, pod warunkiem, że ktoś dokona za niego wcześniej wkupienia do turnieju. Wówczas z jego stacka będą zabierane normalnie blindy, ew. ante.

    10. Miejscem odbywania turniejów będzie pub "Tradycja" przy ul. Syrokomli.

    11. Podział nagród w poszczególnych turniejach wygląda następujaco (zaokrąglane do pełnych 10):

    a) Gdy gra 1 stolik (1 - 9 graczy), płatne 2 miejsca: 67% / 33%
    b) Gdy gra od 10 graczy wzwyż, płatne 3 miejsca: 50% / 30% / 20%
    c) Gdy gra od 16 graczy wzwyż, płatne 4 miejsca: 45% / 28% / 17% / 10%
    d) Gdy gra od 22 graczy wzwyż, płatne 5 miejsc: 42% / 26% / 16% / 10% / 6%

    12. Wyniki turniejów umieszczane będą regularnie na stronie C.K. Liga Pokera.

    13. Jeśli w trakcie turnieju zarząd stwierdzi, że naruszone zostały w ewidentny sposób zasady fair play, może postanowić o odebraniu punktów ligowych za dany turniej graczowi/graczom, którzy się takiego naruszenia dopuścili. Dot. to m.in. sytuacji, gdy gracze współpracują ze sobą próbując wymusić taką a nie inną kolejność zajmowanych miejsc w turnieju. W szczególności są to sytuacje typu "chip dumping" czy też handel "kasa za punkty (wyższe miejsce w turnieju)".

    14. Żeby dostać punkty ligowe za dany turniej gracz musi rozegrać osobiście (będąc przy stole) przynajmniej jedno rozdanie w tym turnieju. Kto mimo opłacenia wpisowego się nie pojawi, zostanie przesunięty na ostatnie miejsce w klasyfikacji turnieju i otrzyma 0pkt.

    15. Wszystkie ew. modyfikacje ustaleń są zatwierdzane zwykłą większością głosów przez 'zarząd' ligi. W skład zarządu wchodzą gracze najczęściej pojawiający się na spotkaniach ligowych. Aktualny skład 'zarządu': Bioły, Herq, Ksiondz, Luti, Marian, Sapi.

    16. Zmiany w składzie "zarządu" będą przeprowadzane na koniec sezonu. Kto z członków będzie na mniej niż 3/4 turniejów (w zaokrągleniu: mniej niż 9) zwolni miejsce ew. następcy. Następcą może zostać któraś z osób, które najczęściej pojawiały się na spotkaniach ligowych w danym sezonie.

    17. Sprawy porządkowe. Podczas trwania turnieju, w sali gdzie jest rozgrywany, obowiązuje zakaz palenia. Na stole, na którym toczy się gra, nie należy trzymać niezakręcanych napojów.

    Serdecznie na naszą ligę zapraszam i do zobaczenia przy stoliku!

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek na nowy sezon naszej ligi ze zaktualizowanym regulaminem. W ostatnią środę zatwierdziliśmy nowy skład zarządu (Bioły, Herq, Ksiondz, Luti, Marian, Sapi) oraz przegłosowaliśmy następujące zmiany:

    1. Zmiana sposobu wyliczania stacka początkowego w turnieju masters (teraz będzie to 2 * liczba zdobytych punktów w sezonie + 100 * liczba zwycięstw w sezonie).

    2. Przez 2 turnieje (licząc już ten z 8.X) będziemy łączyć stoliki przy 24 oraz 16 osobach (a nie 21 i 14 jak dotychczas). Jeśli nie będzie z tym żadnych niepożądanych skutków ubocznych to jest opcja, żeby przegłosować to na stałe.

    3. Zmiana terminu dwóch ostatnich turniejów sezonu. Odbędą się one 23.XII (wtorek) oraz 29.XII (poniedziałek).

    4. Najprawdopodobniej zebrana pula ligowa zostanie zmniejszona o pewną kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup dodatkowych żetonów. To mamy jeszcze przegłosować w najbliższą środę.

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez Marian Zobacz posta
    2. Przez 2 turnieje (licząc już ten z 8.X) będziemy łączyć stoliki przy 24 oraz 16 osobach (a nie 21 i 14 jak dotychczas). Jeśli nie będzie z tym żadnych niepożądanych skutków ubocznych to jest opcja, żeby przegłosować to na stałe.
    Jak dla mnie grało się dużo lepiej niż 21/14 jestem jak najbardziej za pozostawieniem 24/16

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    12
    Co do ostatniego turka to jest maly blad w tabeli niby mala roznica ale czasem kazdy punkt wazny wiec sie upomne ze odpadlem po saperze a nie przed nim pozdrowienia

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    To, że kogoś brakuje na liście odpadających zorientowałem się jak zostało ok. 30 osób. Tą osobą okazałeś się być Ty. Nikt kogo pytałem nie był pewien kiedy odpadłeś więc "na oko" wpisałem Cię na miejscu 40. Mam nadzieję, że wyjaśnimy tą sytuację w najbliższą środę.

    Z innych spraw:
    Podjęliśmy decyzję o łączeniu stolików przy 24 i 16 osobach już na stałe.
    Na dodatkowe żetony zostanie przeznaczona kwota 1000, która zostanie odjęta z puli ligowej w tym sezonie.

    Koniecznością staje się wprowadzenie dodatkowych poziomów blindów. Ostatnio turniej skończył się tuż przed godziną 3(!) Przez prawie 1,5h pod koniec blindy już nie rosły, bo skończyła się "drabinka". Proponuję dodać do rozpiski poziomy: 1000/2000 +200, 1500/3000 +200 i zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego turnieju.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    Hmmm..., Prezes umkła nam jedna sprawa, mianowicie, że ten sezon będzie liczył 14 a nie jak zawsze 13 spotkań.

    Więc do klasyfikacji ligowej musimy tym razem liczyć 11 wyników (3 najgorsze odpadają).

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Ha! Zupełnie to przeoczyłem. Faktycznie trzeba doprecyzować co z tym fantem zrobić odnośnie klasyfikacji. Osobiście skłaniałbym się raczej za rozwiązaniem jak napisałeś (11 z 14), ale może ze względu na to, że 2 ostatnie turnieje są przesunięte i wypadają w okresie "okołoświątecznym" zrobić jednak 10 z 14? Może ktoś ma jakieś argumenty za 1 albo 2 opcją? Łącznie z tymi "bo tak mi bardziej pasuje".

  8. #8
    liczac moje wyniki z ostatnich dwoch turniejow, ja sklanialbym sie do drugiej opcji

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2007
    Przegląda
    Kielce/Kraków
    Posty
    212
    ja jestem za 4 do odpisania. bo tak mi bardziej pasuje

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    Chciałbym dodać jeszcze 3 opcję do dyskusji: zrezygnować z rozgrywania ostatniego turnieju przewidzianego na 29.XII (poniedziałek).

    Turniej wypada w okresie między Świętami a Sylwestrem, zapewne znajdą się osoby którym ten termin nie bardzo odpowiada.

    W sumie termin ostatniego turnieju został dwa tygodnie temu przegłosowany:
    Cytat Zamieszczone przez Marian Zobacz posta
    Zmiana terminu dwóch ostatnich turniejów sezonu. Odbędą się one 23.XII (wtorek) oraz 29.XII (poniedziałek)
    ale wtedy nikt nie wiedział że ostatni turniej jest turniejem 14...