Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: BM dla Omahy

  1. #11
    zgadzam sie 30BI to troszke za malo szczegolnie jak dopiero sie uczysz grac w omahe mialem juz dni na SH gdzie bylem -10BI wiec wystarcza 3 marne dni i mozna wszystko stracic a przegrac kilka coinflipow oraz wpasc w tilt jest bardzo latwo i bankrol moze ulec sporemu uszczupleniu

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    dzieki arthur radze sobie
    jak to mawia pewien slunski pokerman: trza z tim zyc

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    im dużej gram w ta grę tym bardziej restrykcyjny bankroll sobie ustalam
    Szotowałem plo100 majac 25bi i nie musiałem schodzić niżej(choć 2 razy spadałem do 30bi w trakcie grindu),a już plo200 szotowałem z 40bi,potem miałem masakryczny dowsing i postanowiłem wrócić dopiero z 60bi
    tak więc podgrzewam ze jak kiedyś będzie dane pograć trochę wyżej to będzie to jeszcze bardziej restrykcyjne

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ja tam jakis czas temu na PLO50€ i PLO100€ poplynalem na jakies 50 czy 60 buinow to bylo na moim ukochanym b2b

    Teraz gram na jeszce bardziej przybitym PS

    Dzisiejszy dzien w pewnych momentach myslalem ze zaraz wybuchne






    Wiec generalnie im wiecej buyinow tym lepiej

    Jak widac na samych allinach 4 buyiny w plecy

    Nie chce mi sie nawet wspominac ile rak sie zjebalo przed showdownem na szczescie

    gdyby nie debile ktorzy oddawali np 300$ z dwoma parami do mojego nuts flusha to nie wiem jak by ten dzien sie skonczyl bo postanowilem grac az odrobie LOL

    Wogole raz bylem -5$ i mowie no musi byc plus i jeb rozdanko wjebalem i znowu bylo minus 200 myslalem ze juz nigdy nie przekrocze magicznej lini bycia na zero LOL

    Dzis gralem glownie PLO200 i troche PLO100
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 15-10-2008 o 18:18

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jak zawsze wszystko zalezy od stawek na PL10 PL25 spokojnie wystarczy 20BI jak sie ma jakies pojecie o omaha choc ja nawet zaczynalem od skromnego 12BI na PLO10 i ogladalnosci flopa 39%(choc mialem rownoczesnie osobnego rolla na HNL ktorym zawsze mogle poratowac)to tez dalem rade,gra na PL10 a nastepnie na PL25 raczej nie powoduje jakis wiekszych bad runow(bo o downswingach na tych stawkach to nie ma mowy) wystarczy grac od flopa nuts i czesto przy wylozeniu jestesmy dosc wyraznym faworytem,ale co innego mysle juz od PL50 gdzie ostatnio shotowalem i widac ze gra jest bardziej agresywna ciezej o dobre oddsy,a co zatym idzie samemu trzeba grac agresywniej co sie wiaze juz z wiekszymi swingami i dlatego mysle ze dopiero od PL50 dobrze jest sie zabezbieczyc w jakies 40-45BI sam tak mam zamiar zrobic,pogrindowac jeszcze troche i dopiero z tyloma BI uderzyc konkretnie na PL050 he nizej zdecydowanie wystarczy polowa tego

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    majcher myslisz ze dowswing wynika stad ze przeciwnicy sa dobrzy ?

    i chyba jestes strasznie naiwny jesli myslisz ze grajac same nutsy bedzie sie na plus

    nie raz mialem serie ze non stop flush drawy lamaly moje sety itd

    a na nizszych stawkach przy tylu donkach moze byc jeszcze gorzej bo dobrych graczy czasem wyrzucisz z rozdania a donk czesciej sprawdzi i rpzewaznie bedzie mial te swoje 30-40% conajmniej

  7. #17
    GuestJ Guest
    A ja mam pytanie. Ponieważ od cashy w holdema mam przerwę, nadszedł chyba czas na zainteresowanie się omahą. Gdzie można sobie coś przeczytać? Najlepiej po polsku. Są jakieś dobre artykuły po polsku?

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Omaha High - Strategia - na pokertexas.pl jest też kilka innych artykułów o Omaha
    TLPoker - Nauka Omahy
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 15-10-2008 o 11:49

  9. #19
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    SEbkrol18 a ty chyba jestes strasznie ograniczonym jesli sie nie domyslisz co mialem na mysli lub(szukasz jak zwykle dziury w calym),piszac o graniu glownie nuts,chyba normalne jese ze na flopie nie zrzuce od tak middle set czy flush K- hihg chodzi o ide nie pchania sie z gownem typu 2 pary,niski strit,przy akcji na stole,czy tym podobnym,a po zatym jestem pewien ze grajac nawet ,,same'' nutsy na mikro bedziesz na plus
    a po drugie idac twoim tokiem rozumowania to niskich stawkach jest trudniej niz na wyzszych h
    to chyba normalne ze sie zdarza ze sety czesto lamie dajmy na to flush,ale to chyba dobrze ze debil na flopie sprawdza naszego seta alinna z 8 outami do flusha lub 8 outami do zwyklego strita,chyba na tym nam zalezy zeby wrzucic caly stak w momecie gdy jestesmy w miare wyraznym faworytem,chociaz ty pewnie wolisz zeby zawsze na twojego nutsa i szanse 65-35% foldowali,naprawde ciekawe he

  10. #20
    GuestJ Guest
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Omaha High - Strategia - na pokertexas.pl jest też kilka innych artykułów o Omaha
    TLPoker - Nauka Omahy
    Dziękuje.