Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Easy push ???

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Miejsce 2: 3Copperhead3 (7921 żetonów)
    Miejsce 3: logiX][M@c (31027 żetonów)
    Miejsce 4: TL1000SV (16091 żetonów)
    Miejsce 5: p-gorny (15885 żetonów)
    Miejsce 7: tof 971 (4195 żetonów)
    Miejsce 8: HerbFour20 (13105 żetonów)
    Miejsce 9: shcshcshc (4014 żetonów)
    3Copperhead3: wpłaca ante 100
    logiX][M@c: wpłaca ante 100
    TL1000SV: wpłaca ante 100
    p-gorny: wpłaca ante 100
    tof 971: wpłaca ante 100
    HerbFour20: wpłaca ante 100
    shcshcshc: wpłaca ante 100
    TL1000SV: wpłaca małą ciemną 500
    p-gorny: wpłaca dużą ciemną 1000
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz p-gorny otrzymał [8d 8h]
    tof 971: pasuje
    HerbFour20: pasuje
    shcshcshc: podbija 2914 do 3914 i wchodzi all-in
    3Copperhead3: pasuje
    logiX][M@c: sprawdza 3914
    TL1000SV: pasuje
    p-gorny: ??????

    Zostaly 22 osoby, 18 platnych, sredni stack - 12300

    Pytanie jak w temacie. shcshcshc bez zadnych rewelacji, juz dwa razy all-inowal sie na 2 faces bez Asa i przetrwal. LogiX bigstack, ktory jak sie nabudowal, to nawala wszysko co sie rusza i na drzewo nie ucieka. Zreszta wszyscy na stole grali juz agresywnie, bo nawet ja z ponad srednim stackiem mialem M<8. Teoretycznie dla mnie to jest easy all-in, ale.... No wlasnie, jak jeden ma np KQ, a drugi np AJ, to jestem mocno z tylu. Ja w puli mam tylko blinda i dla nie call i ogladanie flopa z Aggro bigstackiem nie wchodzi w gre. PUSH ???

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    EZ push, nie ma innej opcji

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    241
    Hm, wielu właśnie w ten sposób gra AA/KK, taki call bez izolacji. Call fatalny? Jak jest myślący to nie będzie Cię blefować na missed flopie.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Nie rozumiem dlaczego easy push. Ready ważne!

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez SirMario Zobacz posta
    Hm, wielu właśnie w ten sposób gra AA/KK, taki call bez izolacji. Call fatalny? Jak jest myślący to nie będzie Cię blefować na missed flopie.
    No wlasnie jak juz mial taki stack to nie wiem czy on byl do konca myslacy. Mial pozycje i musialbym zagrac pierwszy. Przeszlo mi przez mysl zagranie call i all-in z pierwszej pilki na flopie, gdy jest 1 lub mniej high card, ale czy to by poskutkowalo?

    Mash, ready masz podane, tyle moge o nich powiedziec. Decyzja?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    To pytanie pomocnicze. Widziałeś, żeby kiedyś nie izolował shorta? Albo limpował z gównem? Jeśli to solidny gracz, to większa szansa na to, że czeka na kogoś kto się podjara na dead money. Ja tutaj (ale może to doświadczenie z sitów) rozważałbym nawet fold, jeśli jak mówisz jest agresywny. Swoją drogą, betowanie w dry pot nie sugeruje dobrego gracza - widziałeś, żeby tak robił?

    Z solidnym graczem ja bardziej chyba skłaniałbym się do calla i przeczekania do rivera, w puli jest już tyle że pushem i tak raczej go nie wypchniesz.

    Ale jeśli sytuacja wygląda tak jak mówisz, to chyba raczej fold. Ósemki są w tym momencie dość marginalne, a jak napisałem wyżej, raczej z puli go nie wyrzucisz.

  7. #7
    jak dla mnie to zdecydowany call. 1 koles ma duzego stacka jak dobrze trafisz flopa to procz tego co juz w puli pewnie dolozy cos jeszcze jak agresywny. 2 shortstack do wyrzucenia, jak flop bedzie nieciekawy to prawdopodobnie przeczekacie zeby go we dwojke sprawdzac. Pozatym blinda i ante dales a do doplaty nie masz jakos masakrycznie duzo
    allin bym nie gral, jak tyle dał i duzo mu zostało to raczej Cie sprawdzi z srednio mocną reką .

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Call to jest najgorsza rzecz jaką moglibyśmy tutaj zrobić, overcardy spadną mniej więcej w ok. 131% przypadków, sprawdzamy za 25% stacka, żeby zobaczyć flopa (>10% już sucks) więc call zdecydowanie odpada. All-in spowoduje to, że ziomal z big stackiem nas sprawdzi pewnie, ponieważ będzie miał niezłe oddsy, mamy najprawdopodobniej flipa o jakieś 22k, a żeby wygrać pozostałe 14k czy ile tam (wybacz, nie policzyłem) musimy jeszcze pokonać shorta. Gdybyśmy mieli coś typu 22k np. to wtedy można gadać o easy all-inie, ale bez fold equity ja pasuję i czekam na lepszą okazję.

    edit. bycie bez pozycji jeszcze bardziej nam pogarsza sprawę, mimo ciut lepszych oddsów i tak nie ma mowy, żeby call był tutaj dobry. Ale! Jak ktoś chce callnąć, żeby wsunąć all-ina na każdym flopie - be my guest, jak najbardziej, proszę bardzo, jest to jakieś rozwiązanie. Ale wątpię, żeby kolega powyżej o tym myślał.
    Ostatnio edytowane przez mash ; 09-10-2008 o 17:03

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    p-gorny: podbija 11871 do 15785 i wchodzi all-in
    logiX][M@c: sprawdza 11871
    *** FLOP *** [5c 9c Ah]
    *** TURN *** [5c 9c Ah] [Td]
    *** RIVER *** [5c 9c Ah Td] [Qh]
    *** POKAZANIE KART ***
    p-gorny: pokazuje [8d 8h] (parę Ósemki)
    logiX][M@c: pokazuje [Ad 7h] (parę Asy)
    logiX][M@c wygrał 23742 z boczną puli
    shcshcshc: pokazuje [Jh Ks] (strita, od Dziesiątki do Asa)
    shcshcshc wygrał 12942 z główną puli


    Generalnie wyszlo, ze przynajmniej o side pota bylem faworytem, a o main rowniez nie tak znowu bardzo z tylu, ale jednak w koncowym rozrachunku tylko fold pf mnie ratowal. All-in na flopie powodowal identyczne zakonczenie.